Léto je obdobím, kdy ženy nejčastěji obtěžují gynekologická onemocnění.

Víte, že nejen koupání v „nejasných“ vodách, velké teplo, vlhké plavky, ale i  dehydratace podporuje vznik  zánětů, infekcí či plísní, které mohou mít nepříjemné následky… Ale možná i výhody….. :)

Mokré plavky a kvasinková infekce

Mezi nejčastější sezonní ženská onemocnění patří kvasinková infekce. Kvasinkám se totiž daří zejména v takovém prostředí, které je teplé a vlhké. Jejich zvýšený výskyt znamená nepříjemné svědění, pálení nebo také výtok.

Prevence:  po koupání se převléknout do suchého oděvu, samozřejmostí je vzdušné a bavlněné prádlo.

Výhoda: chce to další plavky do zásoby :) !

Dostatečný příjem tekutin

Někdy může chorobu spustit i zdánlivá maličkost jako nedostatečný pitný režim. Nyní, kdy teploty dosahují tropických hodnot, je to zvláště aktuální.

Při dehydrataci houstne poševní hlen a zároveň se zvyšuje koncentrace kvasinek.

Prevence a výhoda v jednom: na každém kroku vhodný bar a chce to hodně ledu :)

Jako prevence funguje také omezení sladkostí, kořeněných jídel a soli, ale také přílišné hygieny. Používání velkého počtu různých hygienických prostředků totiž může ženskému tělu paradoxně spíše uškodit.

Ve chvíli, kdy máte pocit, že potíže už začínají, je dobré mít připravenu první pomoc-volně prodejné vaginální tablety nebo masti, ale jedině lékař ale určí, zda příčinou potíží jsou kvasinky, nebo jiný mikroorganismus.

Typickým ženským letním problémem se stávají i gynekologické záněty, jejichž nebezpečí spočívá hlavně v přechodu infekce až do močových cest nebo děložního hrdla. Některé záněty je nutné léčit antibiotiky.

Prevence: uložení telefonního kontaktu na ATODA Medical – obor gynekologie

Výhoda: poznáte u nás tu nejlepší péči :)

Objednejte se ještě dnes

Chci objednat k lékaři
Recepce
oh +420 277 003 100
oh PO - PÁ 8:00 - 19:00