logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00
Vyjádření k nedostatku roušek a dalšího materiálu paní ředitelky

V pátek jsme s dvěma rouškama dostali dopis od pana náměstka Prymuli, dnes dokonce osobní email od pana Hamáčka:

"Vážení zdravotníci, lékařky, lékaři, sestry a všichni, kdo pečujete o naše zdraví,
skláním se před vaším nasazením. Vím, že nespíte, nejíte, nestačíte si dojít na toaletu, nedostanete se domů. Bojíte se o své blízké jako my všichni, možná dokonce více, protože víte, o co jde.
Děkuji vám všem upřímně za to, že to nevzdáváte. Jste v první linii. Všichni, nejen ti na odborných pracovištích fakultních nemocnic nebo záchrankách, ale i v krajských a okresních nemocnicích, v ambulancích, v lékárnách.
Mrzí mě, že se nepodařilo včas zajistit potřebný materiál, ale teď je důležité především zvládnout epidemii koronaviru, aby se neopakoval italský scénář i v České republice.
Osobně pro to dělám maximum. Od soboty jsem převzal odpovědnost za koordinaci dodávek potřebného materiálu z Číny. Můj tým pracuje nepřetržitě a výsledky se již dostavily.
V pátek ráno do Prahy přiletí z Číny letoun s 1,1 mil. respirátorů na palubě. V sobotu budou následovat další dvě letadla, ráno cargo China Eastern s nákladem více než 7 mil. roušek a odpoledne obří stroj An-124 Ruslan s více než 100 tunami materiálu. Další dodávky tolik potřebného materiálu budou následovat.
Ještě jednou děkuji za vaši práci. Společně to zvládneme!
V hluboké úctě
Jan Hamáček, ministr vnitra"

 

K citaci pana ministra: „Společně to zvládneme.“ ….:

Já bych ocenila informaci, kdo a jak bude distribuovat materiál, komu, co a kolik. To zatím nikdo neví.
První oficiální algoritmus vydaný MZCR ze dne 28.1.2020 hovoří o tom, že „personál ošetřující pacienta (při pozitivním klinickém i epidemiologickém kritériu) vždy vybavit filtrační maskou FFP3, pláštěm, rukavicemi, brýlemi a čepicí „. O tom, že budou k dispozici i obyčejné ústenky nebo dezinfekce v té době nikdo vůbec nepochyboval. Dnes je 19.3.2020. A máme stále jen vlastní zásoby, které se nám ještě podařilo zajistit (krom respirátorů FFP3, ty místo k nám putovali někam do rukou do státu).

Takže my to zvládáme, zatím, ale rozhodně sami.

Romana Hašová
 

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Dada Vcelak
starstarstarstarstar
Nase deti maji zaplacene clenstvi jiz druhy rok a nelitujeme,urcite budeme pokracovat. Mame srovnani s dalsimi velkymi konkurenty v Praze, co nabizeji stejne sluzby, ale pristup a ochota vyjit nam vstric a treba jen poradit po telefonu neni problem. Prirovnanim jako kdyz mate luxusni auto a nejezdi dobre,tak budete spokojeni s mene luxusnim, ale se skvelymi jizdnimi vlastnostmi...tady dostanete oboji, zadne kompromisy. Krasna klinika, mily a vstricny personal, profesionalni vysetreni, parkovani primo u kliniky a kdyz je treba neco z lekarny, je hned za rohem. Doporucujeme!
photo
Kamila Vorackova
starstarstarstarstar

Byla sem zde na komplexní prohlídce a mohu jen doporučit, skvělý přístup velmi milé jednání.

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.