logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Klinická logopedie Praha: jsme tu pro nejmenší

Z KAPACITNÍCH DŮVODU MOMENTÁLNĚ NENABÍZÍME LOGOPEDICKÉ VYŠETŘENÍ.

Našim klientům nabízíme komplexní péči v oblasti klinické logopedie. Soukromá klinika ATODA Medical je tu pro ty nejmenší. Specializujeme se nejen na děti mluvící česky, ale také na bilingvní děti, pro které jsou typické jazykové interference, tedy vzájemné prolínání jazykových jevů. Při bilingvní výchově je tento jev charakteristický a často pomohou pouhá logopedická cvičení pro děti.

Pokud vaše dítě nemluví včas a správně, je důležité začít s logopedickou terapií zavčasu. Níže se dočtete, kdy je vhodné navštívit logopeda a konzultovat s ním poruchy řeči.

 

Čemu se bude věnovat s vaším dítětem klinický logoped (Praha)

Vývojové vady či poruchy a následná logopedická cvičení pro děti lze rozdělit do několika věkových období pro děti před 2. rokem života, ve 3 a 4 letech, mezi 4. a 5. rokem a po 5. roce.

Pokud je děťátku méně než 2 roky a obtížně přijímá potravu, dělá mu problémy polykání či kousání, je vhodné domluvit si konzultaci s dětským logopedem.

Ve 3 letech by dítě mělo již tvořit dvouslovná spojení. Pokud dítěti nedokážete rozumět, zadrhává se nebo si nevytvořilo dostatečnou slovní zásobu, může se jednat například o opožděný vývoj řeči nebo vývojovou dysfázii. I pro tyto děti existují logopedická cvičení, která mohou odstranit při včasných terapiích veškeré vady a naučit dítě vyslovovat správně hlásky K,H,G,CH.

Mezi 4. - 5. rokem byste se měli pozastavit nad tím, pokud dítě nevyslovuje některé hlásky správně nebo užívá špatný slovosled. Děje se tak zejména u interdentálního tvoření hlásek, běžně známém pod pojmem “ráčkování”. Pokud si dítě šlape na jazyk, či má problém s artikulací a neměkčí (problematické jsou pro něj hlásky L, R, Č,Š,Ž, Ď,Ť,Ň, Bě, Pě), je třeba k nápravě vyhledat odbornou pomoc.

Po 5. roce by dítě ideálně nemělo mít problémy s “ráčkováním”, ani s měkčením hlásek (Ť, Ď) nebo sykavkami (Č, Š, Ž a C, S, Z).

 

Logopedie pro děti, která pomůže zvládnout výslovnost všech hlásek

Pokud si nejste jisti, zda vaše dítě potřebuje navštěvovat klinickou logopedii, není nic jednoduššího, než si u nás domluvit návštěvu a poradit se se specialistou.

Odborná pomoc v podobě logopedické péče je na místě zejména v okamžiku, kdy se dítě trápí s výslovností jakékoliv hlásky. Pomůžeme s dyslexií (vadou výslovnosti), s opožděným vývojem řeči, s vývojovou dysfázií, koktavostí i dalšími řečovými obtížemi, jako jsou rozštěpové vady či mutismus.

Bohužel rodiče a pedagogové častokrát nedokážou správně posoudit vady řeči a dochází tak mnohdy k zbytečně pozdnímu zahájení logopedické péče a cvičení.

 

 

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Eva Mom Platts
starstarstarstarstar

Atoda medical není jen tak ledajaká lékařská klinika, je to domov daleko od domova, když potřebujete péči o své děti. Od chvíle, kdy vejdete dovnitř, do chvíle, kdy odejdete, se cítíte vítáni, cítíte se opečováváni, cítíte se pochopeni. Recepce je čistá, prostorná, všechny recepční a recepční byli dobře vyškoleni a měli bezvadné chování, vidíte 2 pohovky, velký stůl pro pacienty, krásné a uklidňující umění na stěnách, české, anglické, německé knihy na poličce, pokud dostanete žízeň, při čekání máte občerstvení k dispozici ihned. Koupelny jsou také v areálu. Pokoje lékařů jsou dobře osvětlené, čisté, vybavené nástroji potřebnými pro vaši péči. Komunikoval jsem se společností Atoda medical prostřednictvím telefonu a e-mailu a vždy rychle odpověděli. Vřele doporučuji Atodu medical jednotlivcům i rodinám. Moje děti viděly MUDR. Podstolská, která byla milá, nikdy nespěchala, byla znalá, dobře se s ní domluvila, mluvila česky a anglicky (jsem Češka, vdaná v zahraničí).

photo
Sabina Günther
starstarstarstarstar
Docházím s roční dcerou k paní doktorce Podstolské. Jsem velmi spokojená s jejím individuálním přístupem, ochotou řešit i zdánlivé maličkosti. Samozřejmostí je profesionální a zároveň přátelský přístup. Také jsem ráda za příjemnou ordinaci s hracím kobercem, vyhřívaním nad přebalovacím pultem, možnost vjet s kočárkem až do ordinace. Péče sester a jejich asistence při prohlídkách je absolutně nadstandardní. Oceňuji i smskový systém, který včasné připomíná termín kontroly/vyšetření.
Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.