logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Sonografie Praha (ultrazvuk) - sonografické vyšetření

Potřebujete vyšetření ultrazvukem co nejdříve? Pak jste u nás správně. Sonografie (ultrazvuk) je prověřená, zcela neinvazivní, bezpečná a velmi efektivní zobrazovací metoda. Dopplerovské sonografické vyšetření navíc umožňuje posoudit nález na cévním řečišti, zejména zhodnotit přítomnost uzávěrů cév či posoudit stupeň jejich zúžení.

Sonografické vyšetření je nezbytným diagnostickým nástrojem pro preventivní vyšetření, a samozřejmě je zcela nepostradatelné při jakýchkoliv patologických obtížích.

Nabízíme sonografické vyšetření u dětí i dospělých:

  • Ultrazvuk prsou
  • Ultrazvuk břicha - žaludku, parenchymové orgány, střeva, ultrazvuk jater
  • UZ uzlinových oblastí - ultrazvuk krku, nadklíčky, podpaží, třísla, břicho
  • UZ krku, krčních mandlí, slinných žláz, štítné žlázy, lymfatických uzlin
  • UZ šourku, ledvin, ultrazvuk močového měchýře
  • UZ měkkých tkání, žil, tepen, kůže, podkoží, svalových skupin
  • UZ velkých a malých kloubů - např. kyčel, koleno, hlezno, rameno, loket
Sonografie Praha (ultrazvuk) - sonografické vyšetření - intro
Sonografie Praha (ultrazvuk) - sonografické vyšetření - intro

Proč se objednat na naší sonografii?

icon

Objednáte se vždy na přesný čas. Naši lékaři vás přijmou bez čekání a s úsměvem.

icon

ATODA Medical je skvěle dostupná MHD a vždy u nás zaparkujete přímo v areálu.

icon

Ordinujeme
od 7:30 do 19 hodin.

Spustit videoprohlídku kliniky

Jak se mám na sonografické vyšetření připravit?

K vyšetření břicha a malé pánve, včetně vyšetření břišní aorty, je dobré přijít  nalačno (nejíst nejméně 6 hodin před vyšetřením). To je nezbytné především pro omezení plynatosti ve střevech a v žaludku. V akutních případech se vyšetřují  pacienti i bez přípravy. Žádná jiná speciální příprava není nutná.

 

Co si mám vzít s sebou na sonografické vyšetření:

Klienti mohou přicházet s vyplněnou průvodkou (např od svého praktického lékaře), kde je přesně specifikováno požadované vyšetření.

V případě, že se klient požaduje vyšetření na vlastní žádost, vyplní pouze vstupní formulář ATODA Medical a svoji žádost o vyšetření specifikuje v rámci anamnézy přímo našemu specialistovi.

 

Jaký je průběh sonografického vyšetření?

Vyšetření provádí specialista – radiolog, který pro danou vyšetřovanou oblast zvolí vhodnou ultrazvukovou sondu a nastaví optimální parametry přístroje. Pacient při vyšetření leží na vyšetřovacím lůžku. Lékař plynule pohybuje po pacientově těle ve vyšetřované oblasti ultrazvukovou sondou a při tom sleduje obraz na monitoru. Kůže pacienta se ve vyšetřované oblasti pokrývá vrstvou gelu pro sonografii, v případě potřeby je k dispozici i sterilní gel. Vyšetření se provádí v různých rovinách daných postavením sondy, někdy i v různých polohách pacienta. Během vyšetření lékař v případě potřeby provádí různá měření. Na závěr pak lékař předá písemnou zprávu a popř. i obrazovou dokumentaci z provedeného vyšetření.

photo

Jak dlouho sonografie trvá?

Vyšetření trvá různě dle rozsahu a závažnosti, ale vždy přesně tak dlouho, aby bylo vyšetření provedeno na více než 100%. Kromě samotného vyšetření je v naší ambulanci také dostatek času na vysvětlení postupů a nálezu. Velký prostor a důraz klademe na zodpovězení všech dotazů našich klientů.

Jsou známa nějaká rizika či dokonce kontraiindikace sonografie?

Kontraindikace či rizika sonografického vyšetření (včetně vyšetření dopplerovského) neexistují, respektive nejsou známa.

MUDr. Hana Chytilová - Fotka
MUDr. Hana Chytilová
Radiolog
Čeština Angličtina
Přečíst více
Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Iva Kuchařová
starstarstarstarstar

Pediatrie a paní doktorka Draxlová je TOP. Absolutně nikdo nemá problém dítě vyšetřit v sedě na zemi, počkat na správný okamžik. S dětmi jednají jako se sobě rovnými. Více takových pediatrií a lékařů!

photo
Malika Inogamova
starstarstarstarstar
Příjemné prostředí, pěkný personál, rychle zajištění termínu a kvalitně vyšetření. Všecko je na vysoké úrovni, děkuji že se na Vás mužů obrátit s jakým koliv problémem a vždy dostanu kvalitnou péči !
Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.