Sonografie Praha (ultrazvuk) - sonografické vyšetření

 

Provádíme diagnostickou sonografii a Dopplerovské sonografické vyšetření cévního řečiště

Sonografie (ultrazvuk) je prověřená, zcela neinvazivní, bezpečná a velmi efektivní zobrazovací metoda. Dopplerovské sonografické vyšetření navíc umožňuje posoudit nález na cévním řečišti, zejména zhodnotit přítomnost uzávěrů cév či posoudit stupeň jejich zúžení.

Sonografické vyšetření je nezbytným diagnostickým nástrojem pro preventivní vyšetření, a samozřejmě je zcela nepostradatelné při jakýchkoliv patologických obtížích.

Nabízíme sonografické vyšetření u dětí i dospělých:

  • UZ uzlinových oblastí - krk, nadklíčky, podpaží, třísla, břicho
  • UZ břicha - parenchymové orgány, střeva
  • UZ krku, krčních mandlí, slinných žláz, štítné žlázy, lymfatických uzlin
  • UZ šourku
  • UZ měkkých tkání, kůže, podkoží, svalových skupin
  • UZ velkých a malých kloubů - např. kyčel, koleno, hlezno, rameno, loket

VELMI KRÁTKÁ ČEKACÍ DOBA
VELMI KRÁTKÁ ČEKACÍ DOBA
<p>Objednání na přesný čas – Žádné čekání</p>

Objednání na přesný čas – Žádné čekání

<p>Lékaři mají dostatek času se vám věnovat</p>

Lékaři mají dostatek času se vám věnovat

Příjemné domácí prostředí
Příjemné domácí prostředí

Časté dotazy našich klientů aneb MUDr. Radchuk odpovídá (specialista v oboru radiologie a zobrazovacích technik):

 

Jsou známa nějaká rizika či dokonce kontraiindikace sonografie?

Kontraindikace či rizika sonografického vyšetření (včetně vyšetření dopplerovského) neexistují, respektive nejsou známa.

 

Jak se mám na sonografické vyšetření připravit?

K vyšetření břicha a malé pánve, včetně vyšetření břišní aorty, je dobré přijít  nalačno (nejíst nejméně 6 hodin před vyšetřením). To je nezbytné především pro omezení plynatosti ve střevech a v žaludku. V akutních případech se vyšetřují  pacienti i bez přípravy. Žádná jiná speciální příprava není nutná.

 

Co si mám vzít s sebou na sonografické vyšetření:

Klienti mohou přicházet s vyplněnou průvodkou (např od svého praktického lékaře), kde je přesně specifikováno požadované vyšetření.

V případě, že se klient požaduje vyšetření na vlastní žádost, vyplní pouze vstupní formulář ATODA Medical a svoji žádost o vyšetření specifikuje v rámci anamnézy přímo našemu specialistovi.

 

Jaký je průběh sonografického vyšetření?

Vyšetření provádí specialista – radiolog, který pro danou vyšetřovanou oblast zvolí vhodnou ultrazvukovou sondu a nastaví optimální parametry přístroje. Pacient při vyšetření leží na vyšetřovacím lůžku. Lékař plynule pohybuje po pacientově těle ve vyšetřované oblasti ultrazvukovou sondou a při tom sleduje obraz na monitoru. Kůže pacienta se ve vyšetřované oblasti pokrývá vrstvou gelu pro sonografii, v případě potřeby je k dispozici i sterilní gel. Vyšetření se provádí v různých rovinách daných postavením sondy, někdy i v různých polohách pacienta. Během vyšetření lékař v případě potřeby provádí různá měření. Na závěr pak lékař předá písemnou zprávu a popř. i obrazovou dokumentaci z provedeného vyšetření.

 

Jak dlouho sonografie trvá?

Vyšetření trvá různě dle rozsahu a závažnosti, ale vždy přesně tak dlouho, aby bylo vyšetření provedeno na více než 100%. Kromě samotného vyšetření je v naší ambulanci také dostatek času na vysvětlení postupů a nálezu. Velký prostor a důraz klademe na zodpovězení všech dotazů našich klientů.

Objednejte se ještě dnes

Chci objednat k lékaři
Recepce
oh +420 277 003 100
oh PO - PÁ 8:00 - 19:00