Archív novinek

10. 1. 2023

ROK 2023

Vážení klienti, celý tým ATODA Medical Vám děkuje za Vaši přízeň a důvěru v uplynulém roce. V našem mottu má své pevné místo odborná zdatnost, bezpečí, přátelství, partnerství, empatie a porozumění. Proto se nebojíme velkých výzev, které nás bez pochyby v roce 2023 čekají. Stále přemýšlíme a vymýšlíme, co dalšího Vy – naši klienti potřebujete, co byste uvítali… Kromě stálého rozšiřování nabídky služeb, Vás v druhé polovině přivítají i nové ordinace. Detailnější informace si ale zatím necháme jako překvapení
Přečíst více
23.12.: 8:00 - 12 hod 24.12.: zavřeno 25.12.: zavřeno 26.12.: zavřeno 27.12.: 7:30 - 19 hod 28.12.: 7:30 - 19 hod 29.12.: 7:30 - 19 hod 30.12.: 8:00 - 12 hod 31.12.: zavřeno 1.1.2023: zavřeno
Přečíst více
V ATODA Medical poskytujeme veškeré služby na špičkové úrovni, ale zároveň se opíráme o přívětivý a otevřený přístup ke klientům. Pro rozšíření našeho týmu hledáme klíčového zaměstnance – atestovaného lékaře v oboru všeobecné lékařství. U nás budete pracovat v malém a velmi dobře spolupracujícím týmu lékařů a dalších nelékařských specializací, s plnou podporou středního zdrav. personálu a administrativního zázemí. Registrovaných pacientů máme kolem 700 rč, služby nabízíme také expacts nebo zahraniční klientele – Aj mluvící. Naši klienti jsou převážně v produktivním věku. Na pacienty je dostatek času (příklad časové dotace – Vstupní komplexní prohlídka je na 60min), příchozí klienti jsou vždy objednáni na konkrétní čas.   Proč pracovat právě u nás? Protože Vás respektujeme...: Svou pracovní dobu i velikost pracovního úvazku si určíte sami Veškerou administrativní zátěž řešíme za Vás, 100% Vašeho času věnujete pacientům Vaše další vzdělávání je důležité i pro nás – podpoříme Vás finančně i placeným volnem Uhradíme za Vás příspěvky v ČLK Postaráme se o Vás a Vaši rodinu v rámci lékařské péče, kterou poskytujeme Na odpočinek máte 5 týdnů dovolené K dispozici je parkování přímo před klinikou Možnost auta k soukromým i pracovním účelům Možnost zajištění krátkodobého nebo dlouhodobého ubytování v Praze Nástupní mzda 120 000.- Kč (při plném úvazku)   Přijďte si nezávazně prohlédnout příjemné prostory prvorepublikové vily, seznámit se s milým a profesionálním pracovním kolektivem.   Kontakt: Romana Hašová, ředitelka ATODA Medical e-mailem : r.hasova@atodamedical.cz nebo tel: +420603141211
Přečíst více
Rádi bychom Vás informovali, že vakcína VARILRIX, která chrání před onemocněním planými neštovicemi, má výpadek v dodávkách do České republiky.
Velký pátek (15.4.) a Velikonoční pondělí (18.4.) máme zavřeno.
2. 1. 2022

PF 2022

Vážení klienti, rádi bychom Vám představili naše nové a zcela unikátní přístrojové vybavení In Mode Fractora a Quanta System YouLaser MT. trápí Vás akné nebo jizvičky po akné potřebujete odstranit nepříjemné kožní výrůstky nevíte, jak si poradit s pooperační jizvou trpí Vaše pleť rosaceou neboli růžovkou řešíte dlouhodobé omlazení pleti a vrásky na obličeji, krku nebo dekoltu bez použití injekčních výplní tážete se jak na nežádoucí ochlupení (na obličeji nebo nohách nebo…kdekoliv) ještě jste neslyšeli o She Lase - omlazení intimních partií u žen a odstranění inkontinence u žen …pak pro Vás máme řešení! Objednejte se na konzultaci k našemu dermatologovi nebo rovnou na terapii.
Přečíst více
23.12.: 8-16h 27.12.: 8-14h 28.12.: 12-18h 29.12.: 8-14h 30.12.: 8-14h 31.12.: 8-14h
překvapení, kterým zabodujete – může to být například členství v našem program = celoroční nadstandardní zdravotní péče malá pozornost, která určitě překvapí příspěvek na "něco" – darujte určitou částku na později zvolenou péči dle výběru obdarovaného V případě jakýchkoliv dotazů nebo zájmu se prosím obraťte na naší recepci, která vám ráda vše vysvětlí a poradí. Děkujeme.
Přečíst více
Dnes 22.11.2021 jsme uzavřeli antigenní testování v ulici U Průhonu 13, Praha 7
Od pondělí  8.11.2021 UZAVŘEN AG POINT v prostorách muzea Nové náměstí 1251/2, Praha 22.   
Věnujeme se dětem a dorostu od 3 do 18 let věku s obtížemi prakticky z celé pedopsychiatrické oblasti - např. ADHD sy, Poruchy autistického spektra, Tikové poruchy, Fobie, Afektivní poruchy, Sebepoškozování, Poruchy chování a emocí, Poruchy příjmu potravy – anorexie, bulimie. Kontaktujte nás!  
Přečíst více
Antigenní testování ZAVŘENO v ulici U Průhonu 13, Praha 7, ve stanu před budovou A. PONDĚLÍ                    ZAVŘENO ÚTERÝ                        ZAVŘENO STŘEDA                      ZAVŘENO ČTVRTEK                   ZAVŘENO PÁTEK                        ZAVŘENO    
Přečíst více
31. 3. 2021

Velikonoce

Milí klienti, přejeme vám krásné velikonoční svátky a připomínáme, že v pátek 02.04. 2021 a v pondělí 5. 4. 2021 zůstanou naše ordinace zavřené. Těšíme se na vás v plném provozu opět od úterý 6. 4. 2021. Tým ATODA Medical
Přečíst více
Vážení klienti, v nadcházejících dnech pozvolna zahajujeme zkušební provoz nových prostor ATODA Medical – 5 nových ordinací, čekárny a recepce v 1.patře téhož objektu. Více prostoru, více specializací, více lékařů, to vše vás uvítá v roce 2021 v ATODA Medical.  
Přečíst více
Zatím nijak, prostě buďte doma.... Info pro "naše rodiče", kteří zůstávají s dětmi doma, protože jsou zavřené školy: S ohledem na uzavření prvních stupňů základních škol v ČR dne 14. 10. 2020, budou moci rodiče dětí mladších 10 let žádat o ošetřovné z důvodu uzavření školy. Momentálně však není ukončen legislativní proces zákona, který upravuje podmínky poskytování ošetřovného při současné epidemii, v příštím týdnu ho bude ve zrychleném režimu projednávat Poslanecká sněmovna. Z tohoto důvodu žádáme rodiče, aby prozatím s řešením žádosti o ošetřovné vyčkali, než bude legislativní proces dokončen (pravděpodobně přelom měsíce října a listopadu). Na webových stránkách ČSSZ pak bude obratem zveřejněn nový formulář žádosti o ošetřovné, který rodič vyplní a předá svému zaměstnavateli. Není třeba se bát, že by Vám nárok na ošetřovné propadnul. V tuto chvíli tedy rodiče, kteří zůstali s dětmi doma, musí pouze o této skutečnosti informovat svého zaměstnavatele.
Přečíst více
Omlouváme se našim klientům, ale přesto, že máme již od léta objednané vakcíny proti chřipce, zatím nám distributor nedodal ani jeden kus. Bohužel ani nemáme přislib data dodání vakcín. Jakmile se situace změní a vakcíny naskladníme, najdete tuto informaci právě zde, na našich webových stránkách a FB. Děkujeme za pochopení.  
Přečíst více
Mnoho laiků, ale i lékařů si pletou dva různé pojmy – laktózovou intoleranci a alergii na bílkovinu kravského mléka (zkr. ABKM). Jaký je v nich rozdíl, jak se projevují a jaká je jejich terapie vám snad objasní následující článek. Laktózová intolerance je stav, kdy v těle zcela chybí nebo je velmi málo aktivní enzym laktáza, který štěpí onu laktózu (mléčný cukr), jež se vyskytuje v mléce a mléčných výrobcích. Pokud tento enzym nefunguje, pak se ve střevech hromadí laktóza, což následně vede k nadmutému břichu, bolestem, křečím a také průjmu. Laktózovou intolerancí trpí přibližně 20 % populace a nejvíce Afroameričané a Asiaté. Zmírnění těchto obtíží může vyřešit vyřazení mléka a dalších výrobků, které obsahují vysoký podíl laktózy. Existují ale mléčné výrobky, které obsahují méně laktózy, jelikož byla rozštěpena již během výrobního procesu. Těmi jsou například kefíry, zakysané smetany, šlehačky, tvrdé sýry apod. Je tedy dobré zjistit, co člověku nedělá zažívací potíže, a může tak dál konzumovat vybrané mléčné výrobky. Pokud se u člověka diagnostikuje ABKM, pak je takový jedinec odkázán na striktně bezmléčnou stravu. To znamená, že musí ze svého jídelníčku zcela vyřadit mléko, mléčné výrobky a také výrobky, ve kterých se mohou objevovat stopy mléka (pečivo, čokoláda, instantní jídla aj.). Vynechat se musí i mléka od koz, ovcí a dalších zvířat, jelikož zde hrozí též alergická reakce. Ta se může projevovat mnoha způsoby – kopřivkou, ekzémem, bolestí břicha, zvracením, zácpou či průjmy, nebo se mohou dostavit i potíže s dýcháním. ABKM trpí převážně kojenci, ale ve většině případů u nich alergie do tří let vymizí. U dospělého člověka je takováto alergie spíše vzácností. Nejlepší je se vždy zajít poradit ke svému alergologovi či gastroenterologovi, který vám pomůže určit tu správnou diagnózu a terapii.
Přečíst více
Chcete pracovat v krásném pracovním prostředí a s týmem, který se stane Vaším pracovním i osobním zázemím? Chcete pracovat tam, kde je samozřejmostí úsměv na tváři, zodpovědnost, pečlivost a ochota? ATODA Medical se velmi úspěšně a rychle rozvíjí, buďte v tom s námi! Náplň práce: Asistence v ordinaci praktického lékaře, pediatra, specialistů různých odborností objednávání pacientů na vyšetření, podávání informací, edukace pacientů odběry krve, ekg, aplikace injekcí, spirometrie, holter ekg, holter TK spolupráce s klientským oddělením práce na PC, emailová komunikace s klienty příprava ordinací dle odbornosti lékaře vedení klientské dokumentace Od vás očekáváme: odborné znalosti, praxi v oboru výhodou výborné komunikační a organizační schopnosti, pečlivost, samostatnost, flexibilita milé a vstřícné vystupování schopnost zachovat klid a úsměv i v nečekaných situacích znalost angličtiny min.SŠ vzdělání týmovou flexibilitu v oblasti pracovní doby (7:30 – 19:00) uživatelská znalost MS Office Nabízíme: různorodou práci v příjemném kolektivu motivující platové ohodnocení, bonusy 5 týdnů dovolené rodinnou atmosféru a stabilní zázemí zajištění lékařské péče pro Vás a rodinu zdarma a v rámci pracovní doby lekce Pilates či Yoga firemní akce Nástup možný ihned, na DPP nebo HPP (i zkrácený úvazek), vhodné i pro studenty vysokých škol. Prosím zasílejte své strukturované CV v češtině, včetně fotografie na e-mail adresu: r.hasova@atodamedical.cz Všem uchazečům děkujeme za projevený zájem, dovolujeme si Vás informovat, že kontaktováni budou pouze ti uchazeči, kteří budou pozváni k interview. Děkujeme za pochopení.
Přečíst více
Kdo by neslyšel o obezitě od lékařů, rodinných příslušníků a i z médií. Slýcháme většinou, jak obezita s sebou nese mnohá zdravotní rizika. A pro jednou mají všichni pravdu. Co vše se tedy skrývá za obezitou, jak se definuje, a jak se jí pokusit vyhnout, vám snad prozradí tento článek. Obecně používaná definice obezity zní – zmnožená tuková tkáň v těle jedince. Znamená to tedy, že člověk má větší procentuální zastoupení tuku než je jeho akceptovatelná mez. U žen se tato mez pohybuje kolem 32 %, u mužů kolem 20 %. Ženy mají fyziologicky více tuku v těle, důvodem je správné fungování menstruačního cyklu a zachování vhodných podmínek pro otěhotnění. Proto by dospělé ženy nikdy neměly mít méně jak 15 % tuku v těle. V ČR trpí některým stupněm obezity přes 35 % obyvatelstva, což je alarmující statistika. Obezita se diagnostikuje pomocí několika metod. Jedna z nich je výpočet BMI (Body Mass Index), který poté rozděluje obezitu do tří stupňů. Od 30 kg/m2 je to 1. stupeň, od 35 kg/m2 je to 2. stupeň a od 40 kg/m2 výš je to 3. stupeň, který je též někdy označován jako morbidní obezita. Další metodou je přeměřování obvodu pasu. Rizikový obvod pasu je u žen od 80 cm, u mužů od 94 cm. S obezitou se pojí nejčastěji další zdravotní potíže a těmi jsou: vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, diabetes, rozvoj aterosklerózy, a to vše vede k vyššímu riziku vzniku kardiovaskulárních onemocnění, např. infarktu myokardu či cévní mozkové příhodě. Nemluvě o přetížení kloubů dolních končetin. Obezita vzniká na základě působení mnoha vlivů. Velkou část tvoří životní styl, tedy jak se člověk stravuje, pohybuje, zda kouří a pije alkohol. Určitou část může samozřejmě ovlivňovat i genetika, zvlášť, pokud se obezita vyskytuje u rodičů i prarodičů. Ovšem neznamená to, že se tak jedinec může vymlouvat na to, že za vše můžou jen geny. Kdepak! Vlastním přičiněním můžete buď genetické vlohy podpořit, nebo jednoduše řečeno potlačit. Pokud se budete stravovat podle doporučení zdravé výživy (dostatek ovoce a zeleniny, kvalitní celozrnné obiloviny, luštěniny, kvalitní libové maso, mléko a mléčné výrobky, dostatek vlákniny apod.), k tomu si budete pravidelně dopřávat pohyb (běh, plavání, cyklistika, různé typy posilování), nebudete kouřit a pít ve velkém množství alkohol, pak jste na dobré cestě, jak obezitě předejít. Nesnažte se nikdy obezitu řešit drastickými dietami, půsty či detoxy, jelikož tím riskujete jojo efekt, kdy se vám akorát vrátí shozená kila a možná naberete ještě něco navíc. Svěřte se raději do rukou odborníků jak z řad lékařů – obezitologů, tak nutričních terapeutů / specialistů, kteří vám pomohou nastavit správný režim, díky kterému začnete nežádoucí a život ohrožující kila redukovat.
Přečíst více
Co máte dělat v případě, že je výsledek negativní a pozitivní? Prosíme pozorně čtěte!
Alkohol se začal vyrábět již v dávných dobách, a to tisíce let před naším letopočtem. Důkazy pocházejí například z Mezopotámie, ale i Egypta. Nejprve vznikaly alkoholické nápoje fermentací různých lesních plodů a medu, poté se začala pěstovat vinná réva a nakonec se přišlo i na výrobu piva. V dnešní době je výběr alkoholických nápojů opravdu velký, což ale nemusí být úplně zdraví prospěšné. Česká republika se řadí mezi přední konzumenty piva, na jednoho obyvatele připadá přibližně 144 litrů piva za rok (k roku 2017)! Spotřeba vína na jednoho obyvatele je přibližně 19 l a lihovin 7 l. To se pak odráží na zdravotním stavu našeho obyvatelstva. Přibývá lidí s nadváhou a obezitou, cukrovkou, s onemocněním jater (jaterní cirhóza) a v kombinaci s kouřením se mohou více objevovat nádorová onemocnění. Je pravda, že některá výživová doporučení povolují denní konzumaci alkoholu – pro muže 20 g (0,5 l piva/ 2 dl vína/ 50 ml lihoviny) a pro ženy 10 g (0,3 l piva, 1 dl vína, 25 ml lihoviny), ale v rámci zdravého životního stylu a prevenci různých onemocnění je lepší alkohol zařazovat výjimečně. Například v rámci narozeninových oslav, svateb apod. Pokud se rozhodnete si dopřát nějakou tu skleničku, vybírejte raději nápoje s menším obsahem alkoholu (nízkoprocentní piva) a s menším obsahem cukrů (nejlépe suchá vína). Tvrdý alkohol se převážně míchá do drinků, tudíž člověk přijme další množství energie a cukrů v džusech, kolových nápojích, a to opět není ideální. Alkohol je totiž velmi energetický – 1 gram alkoholu v sobě skrývá 29 kJ (7 kcal) energie, což je více než má například 1 gram sacharidů či bílkovin (17 kJ/ 4 kcal). Když si tedy večer dopřejete například 4 kousky 12° piva, vypijete tedy 2 litry piva, přijmete během relativně krátké doby tolik energie jako kdybyste si zrovna dali pořádnou porci svíčkové s knedlíkem. Velmi často se tedy stává, že nestřídmým večerním popíjením se navýší denní energetický příjem 1,5–2x, což tělo následně uloží do tukových zásob, jelikož v deset večer asi již nepůjdete běhat půlmaraton. Nemluvě o tom, že k pivečku si rádi dáte například nakládaný hermelín, utopence, případně si dojdete do fast foodu, což je nakonec velká kalorická nálož pro organismus. Pokud se snažíte redukovat svoji hmotnost, základem je vždy abstinovat. Nebudete totiž přijímat nadměrné množství energie a alkohol vám nebude brzdit hubnutí či zhoršovat regeneraci po sportu. Krátce řečeno, není žádný hřích si jednou za čas dopřát skleničku alkoholu na společenské akci, ale denní konzumace není zcela vhodná, pokud se snažíte žít zdravě a udržujete se v kondici. Nebojte si říci o pomoc našeho nutričního terapeuta.
Přečíst více
Vitaminy jsou potřebné v malých dávkách, jelikož si je tělo nedokáže samo vytvořit, a proto je nutné je přijímat v potravě. Účastní se řady metabolických reakcí a působí také jako ochranné faktory před negativními vlivy zevních faktorů na organismus. Známé jsou vitaminy rozpustné v tucích (tj. A, D, E a K) a rozpustné ve vodě (tj. vitaminy skupiny B, C). Vitaminy rozpustné v tucích se ukládají v těle do jater, tudíž při velmi vysokých dávkách může dojít k jejich nadbytku v těle, což není žádoucí. Proto by se lidé neměli dopovat velkými dávkami doplňků stravy. Vitaminy rozpustné ve vodě se nemají kde v těle ukládat, a proto nehrozí nějaké negativní dopady například při vyšší konzumaci ovoce. Ovšem u obou skupin hrozí negativní účinky při nedostatečném příjmu těchto vitaminů. Vitamin A je důležitý pro správnou funkci zraku a imunity. Vitamin D pomáhá zabudovat vápník do kostí a obecně podporuje růst (u dětí). Vitamin E je skvělým antioxidantem a vitamin K zlepšuje funkci srážení krve. Obecně tyto vitaminy lze získat z mléčných výrobků, jater, rybího tuku, rostlinného oleje, vajec, zeleniny a ovoce, ale i z dalších potravin v malém množství. Vitamin D může náš organismus získávat i ze slunečního záření, avšak v našem podnebném páse není záření dostatečné na pokrytí denních potřeb. Vitaminů ze skupiny B je mnoho – B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9 – kys. listová a B12. Pokud vaše tělo nemá dostatek vit. B2 a B6, můžete se setkat s rozpraskanými koutky rtů či jinými změnami na kůži. Velmi důležitý je vit. B9 alias kyselina listová. Ta je důležitá pro správnou tvorbu DNA, což je nezbytné především při těhotenství, aby se plod mohl správně vyvíjet. Nedostatek všeobecně u lidí může vést k anémii, jelikož se tvoří nekvalitní/ abnormální červené krvinky. Ve spojitosti s rozvojem anémie souvisí také nedostatek vit. B12, který zodpovídá za dobře fungující krvetvorbu. Mimo to jeho deficit může poškodit části nervové soustavy a může se dostavit deprese či demence. Vitamin C je jeden z nejdůležitějších antioxidantů a posilovačů imunity. Proto je hojně doporučován jeho zvýšený příjem v zimních měsících, aby se tělo chránilo před nemocemi. Všeobecně tyto vitaminy opět najdeme jak v živočišných, tak rostlinných potravinách. Pouze vitamin B12 v těch živočišných, proto jsou jeho nedostatkem ohroženi především vegani. Pokud se stravujete pestře, zařazujete maso, ryby, mléčné výrobky, rostlinné oleje, obiloviny, luštěniny, zeleninu a ovoce, pak jste schopni pokrýt dostatečně dávky vitaminů pro organismus a nedojde k jejich deficitu. Nejsou pak u ani zdravých jedinců zapotřebí doplňky stravy. Nebojte si říci o pomoc našeho nutričního terapeuta.
Přečíst více
Nutriční terapeut, výživový specialista či poradce a mnoho dalších názvů, které mají určit člověka, který se zabývá výživou a má pomáhat druhým v této oblasti. Bohužel ale není odborník jako odborník. Jak se tedy vyznat v tom, kdo je kdo, vám snad pomůže tento krátký článek. Nutriční terapeut je nelékařský zdravotnický pracovník, který dle zákona 96/2004 Sb. (zákon o nelékařských zdravotnických povoláních) vystudoval tříletý bakalářský program na vysoké škole (Bc.), případně na vyšší odborné škole (Dis. – Diplomovaný nutriční terapeut). Dle stejného zákona existuje i nutriční specialista, který ještě navíc vystudoval dvouleté magisterské studium na vysoké škole (Mgr.). Právě tito lidé mají nejvyšší kvalifikaci v oboru léčebné výživy a na tyto odborníky byste se měli obracet, pokud vás trápí například potíže s obezitou, diabetem, vysokým cholesterolem, celiakií a další onemocnění, která potřebují úpravu stravování. Pak existuje výživový poradce, nutriční poradce a mnoho dalších forem, za kterými se ale neskrývá vystudovaný odborník, nýbrž člověk, který si založil podnikání na živnostenský list a radí lidem na základě vlastních zkušeností, absolvování kurzů, které mohou trvat 2 dny, 20 hodin, nebo probíhají online, eventuálně si vše načetl z internetu. Bohužel u nás v ČR není legislativně ošetřeno to, že tito neodborníci by neměli v žádném případě radit s výživou lidem, kteří jsou už nějakým způsobem nemocní – viz lidé s diabetem, kardiovaskulárními nemocemi, jinými metabolickými poruchami, ale především lidé s obezitou. Člověk zkrátka nedožene na týdenním či víkendovém kurzu znalosti nabrané za tři až pět let strávených většinou na lékařské fakultě, kde se probírají podrobně témata spojená s anatomií, fyziologií, farmakologií, klinickou výživou apod. Nedílnou součástí jsou i praxe na různých nemocničních odděleních pod dohledem zkušených nutričních terapeutů či nutricionistů (lékař s odborností v klinické výživě), kteří předávají studentům cenné informace. To se laik na kurzu jen tak dozvědět nemusí a v nejhorším případě může špatnou radou svému klientovi jen ublížit. Naneštěstí tito výživový poradci nenesou žádnou právní odpovědnost za své jednání, na rozdíl od nutričního terapeuta, který nese za svou práci plnou odpovědnost. Nenechte se ale ani napálit v různých řetězcích nutričních ambulancích, kde nesprávně označují člověka bez titulu, nebo jen s Dis. za nutričního specialistu. Pokud se tedy chystáte navštívit odborníka ve výživě, určitě vyhledejte nutričního terapeuta s titulem Bc. nebo nutričního specialistu s titulem Mgr. Zkuste raději vždy zapátrat, do jakých rukou svěřujete své zdraví.
Přečíst více
Vegetariánství a jeho přísnější forma veganství se řadí do alternativních směrů stravování. Vegetariánství se ještě dělí na další podtypy, například laktoovovegetariánství, kdy jsou povolené mléčné výrobky a vejce, ovovegetariánství, které dovoluje navíc jen konzumaci vajec, ale ne mléčných výrobků, nebo pescetariánství, kdy jsou povolené ryby a mořské plody. Velmi zjednodušeně řečeno je vegetariánství výživový směr, při kterém je z jídelníčku zcela vyřazeno maso a masné výrobky. Veganství je ještě přísnější výživový směr, jelikož z jídelníčku jsou vyřazeny všechny živočišné produkty, tudíž maso, ryby, mléčné výrobky, vejce i med. S těmito alternativními směry stravování se ale pojí různá rizika. Pokud je dospělý člověk vegetarián, musí dbát na dostatečný přísun bílkovin a především na správnou skladbu aminokyselin, které naše tělo potřebuje. Esenciální aminokyseliny (valin, leucin, izoleucin, fenylalanin, tryptofan, lyzin, methionin a threonin) jsou takové, které si náš organismus nedokáže sám vytvořit, a proto je třeba je přijímat z potravy. Nejlepšími zdroji jsou právě maso, mléčné výrobky, vejce, luštěniny a obiloviny. V případě, že se někdo rozhodne stravovat dle vegetariánských zásad, měl by dbát na správnou kombinaci jídel – například luštěniny s obilovinami. Je tu však riziko vysoké konzumace vlákniny za den (více jak 30 g), což může následně bránit ve vstřebávání minerálních látek (železo, zinek, vápník). Nemluvě o tom, že některé látky jsou lépe vstřebatelné z živočišných produktů než z rostlinných, viz železo. Určitě se nedá říct, že by tento výživový směr byl nějak tělu škodlivý, jen je důležité si hlídat příjem určitých živin a minerálních látek, aby nedocházelo k úbytku svalů, anémii a podvýživě. Naopak veganství je již alternativní směr, který odborníci neshledávají za zcela tělu prospěšný. V případě, že se člověk stane veganem, hrozí mu časem nedostatek minerálních látek (vápník, železo aj.). Dále dochází k deficitu vitaminu B12, který lze přijmout pouze z živočišných potravin, a při jeho nedostatku v těle dochází k anémii, postižení periferních nervů, ale dokonce se může dostavit i deprese či demence. Chybět může veganům také vitamin D, který je důležitý pro mineralizací kostí, respektive k předcházení vzniku osteoporózy (řídnutí kostí). Vegetariánství a hlavně veganství se absolutně nedoporučuje těhotným a kojícím ženám a především dětem. Tyto skupiny populace potřebují všechny základní živiny a minerální látky ke správnému vývoji. Je totiž prokázáno, že veganská strava může mít negativní vliv na rozvoj mozku i těla, tudíž děti vychovávané ve veganství nemusí dosahovat takové inteligence a vzrůstu jako jejich vrstevníci, kteří se stravovali racionálně. Pokud se tedy rozhodujete, zda přejít na některý druh alternativního stravování, myslete na to, že je důležité sledovat příjem základních živin, minerálních látek a vitaminů, aby mohlo vaše tělo stále správně fungovat. Nebojte si říci o pomoc našeho nutričního terapeuta.
Přečíst více
Detox aneb oblíbené slovo různých celebrit, influencerů na sociálních sítích a firem, které prodávají fresh džusy. Každé jaro a podzim se na nás z různých kanálů hrne vlna reklam, jak si očistit (detoxikovat) svůj organismus pomocí tabletek, čajů, zeleninových šťáv apod. Co ale tento druh detoxu udělá s vaším organismem? Všechny tyto produkty slibují, jak vás očistí od toxinů, různých odpadních látek, pročistí vaše střeva a někdy dokonce i zhubnete pár kilo. To vše zní slibně, ale realita je jiná. V případě tablet či čajů se nemusí stát vůbec nic, tudíž utratíte zbytečně peníze, které jste mohli investovat například do čerstvé zeleniny a ovoce. Zato celodenní popíjení různých šťáv či detoxikačních koktejlů může mít projímavé účinky. Ano, někteří by řekli, jak si tímto způsobem skvěle vyčistili střeva, ale pravdou je, že se akorát připravili o potřebné střevní bakterie (probiotika), které udržují mimo jiné naši imunitu a zažívání ve správném chodu. A co se týče zhubnutí pár kilo, je jasné, že po pár akutních návštěvách toalety se vaše tělo odlehčí, ztratíte vodu a minerály a organismus si sáhne pro energii do zásob bílkovin, tedy zredukuje svaly. Tělo má na tzv. detox vlastní orgány – játra a ledviny. Právě játra jsou uzpůsobena tak, aby i škodlivé látky byly přeměněny na tělu bezpečnější látky, ty přešly do ledvin a odtud močí pryč z těla. Obecně z našeho těla odchází odpadní látky močí, stolicí či potem. Pokud však konzumujete větší množství alkoholu, užíváte mnoho léků, které nemáte předepsané od lékaře kvůli nějaké nemoci, a nebo v nejhorším případě berete drogy, pak se samozřejmě zhoršuje funkce jater a ledvin. Proto raději pro správnou funkci těchto orgánů vynechte alkohol, drogy a léky omezte na ty nejnutnější. Očišťování organismu játry a ledvinami probíhá 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a zcela zdarma. Nebojte si říci o pomoc našeho nutričního terapeuta.
Přečíst více
V těchto horkých letních dnech je dodržování pitného režimu nesmírně důležité. Dostatečná hydratace odvrátí u člověka únavu, bolesti hlavy, pocity nevolnosti, omdlívání z horka, úpal či celkové přehřátí a selhání organismu. Nemluvě o tom, že častá dehydratace (snížený příjem tekutin) přispívá ke vzniku zácpy nebo ledvinových kamenů. Co se týče množství přijatých tekutin, každý udává jiné množství. Pro zdravého dospělého jedince by obecně mělo stačit 30–40 ml/kg za den. Například 70kilový člověk v zimních měsících by měl za den vypít cca 2,1 l a v letních měsících 2,8 l. Všeobecně lze ale říci, že denní příjem tekutin kolem 2,5–3 l je optimální.     Důležitá je také volba tekutin, které za den vypijete. Nejlepší volbou je normální čistá voda z kohoutku. Pokud však nejste příznivci čisté vody, můžete si ji ochutit plátky citronu, pomeranče, okurky nebo snítkou máty. Minerální vody jsou skvělé pro doplnění minerálů, ale denní konzumace by neměla přesahovat 0,5 l. Ostatní slazené a sycené nápoje nejsou nutné pro dodržování pitného režimu. Nejenže je ve slazených nápojích velký obsah jednoduchých cukrů, ale ani velké množství oxidu uhličitého (CO2), kterými jsou tyto nápoje syceny, není pro organismus nejlepší. Nezapomínejte ani na své děti nebo starší rodiče, prarodiče. U nich se nedostavuje tak rychle pocit žízně a hrozí u nich častěji dehydratace organismu. Zkuste si tedy s sebou nosit láhev čisté vody nebo mějte na stole sklenici s vodou a pijte!
Přečíst více
Od pátku bojujeme s tím, že nás MZCR chybně uvedlo na seznam míst, kde je prováděn PCR test! ATODA Medical PCR test na COVID neprovádí! Ačkoliv jsme do telefonu úřednici z ministerstva, která nás s dotazem na provádění PCR oslovila,  několikrát opakovali, že neděláme PCR test , ale jen rychlotest  z prstu, stejně jsme se na seznamu MZCR objevili. Od pondělí urguji a prosím, aby nás ze seznamu MZCR vymazalo. Bohužel odpovědí je, že to nejde tak rychle, neboť pracovníci ministerstva jsou příliš vytížení... Je nám extrémně líto klientů, kteří k nám bez předchozí telefonické konzultace přijdou a očekávají službu slibovanou na stránkách MZCR. Samozřejmě chápu i jejich rozhořčení, které často směřují i na naše hlavy. Volající i příchozí opravdu extrémně vyčerpávají kapacity našeho klientského centra - stejné dotazy a stejné odpovědi ohledně provádění PCR v ATODA Medical. Dnes vpodvečer jsem zjistila, že stejný = chybný seznam uvedl / přetiskl i Seznam.cz! Otázka je, zda příslušní agenti na MZCR chápou rozdíl mezi PCR testem a rapid testem z prstu nebo zda je to nějaký zlý úmysl. Každopádně zlý sen, do kterého jsme se propadli v půlce března, pokračuje dalším levelem.   Romana Hašová ředitelka ATODA Medical
Přečíst více
Když se řekne zelenina, mnoho lidí si vzpomene na svá dětská léta, kdy jim rodiče nutili brokolici, květák, kapustu a jiné, avšak oni odolávali, a ani nyní v dospělosti si zeleninu téměř vůbec nedopřávají. Je to ale velká škoda. Zelenina nemá takovou energetickou hodnotu jako například některé druhy ovoce, maso či mléčné výrobky, a proto je skvělým pomocníkem při udržování tělesné hmotnosti nebo mírné redukci, kdy člověk nechce přijímat velké množství energie, ale potřebuje být sytý. Zelenina možná není nejbohatším zdrojem bílkovin, tuků a sacharidů, zato v ní najdeme velké množství vitaminů (A, skupiny B, C, E, K), minerálních látek (draslík, hořčík) a především vlákniny. Právě tyto prospěšné látky jsou pro tělo nezbytné, aby mohlo správně fungovat v dlouhodobém horizontu. Navíc nás ochraňují před vznikem různých nemocí. Vláknina jako taková ovlivňuje hladinu cukru v krvi, respektive hladina cukru nevzroste tak rychle jako po potravině chudé na vlákninu, a může příznivě ovlivňovat také hladinu cholesterolu v krvi. Pokud sníme jídlo bohaté na vlákninu, prodlouží se čas trávení v žaludku, cítíme se déle sytí a nemáme tak tendenci hodinu po obědě sníst nějakou sladkost. Dostatečný příjem vlákniny, to je přibližně 30 g za den, má preventivní účinky před vznikem zácpy a také před rozvojem karcinomu tlustého střeva, což je bohužel jeden z nejčastějších druhů nádorů, který se vyskytuje u nás v ČR. V podstatě je vláknina takový kartáč, který nám čistí střeva od zbytků potravy a ty poté z těla vyloučíme stolicí. Různé zdroje uvádí denní příjem zeleniny minimálně 300 g, ale může to být klidně 500 i 600 g, pokud je toho člověk schopen. Důležité je samozřejmě dodržovat i pitný režim, aby množství přijaté vlákniny mohlo správně plnit svůj účel. Jezte proto denně zeleninu v různých formách a druzích, kterou si můžete zařadit ke každému jídlu. Vaše tělo vám bude do budoucna vděčné. Nechte si poradit od našeho nutričního terapeuta.
Přečíst více
Ovoce je bohatým zdrojem vitaminů, minerálních látek a vlákniny. Najdeme v něm také sacharidy, přesněji řečeno fruktózu (ovocný cukr), což mnoho lidí odrazuje, jelikož se jedná o jednoduchý cukr. Ovšem to není důvod, proč se zcela vyhýbat konzumaci ovoce. Pokud si denně dopřejete přibližně 200–250 g ovoce v syrovém stavu, pak se opravdu nic špatného vašemu tělu nestane. Právě naopak – můžete přijmout téměř třetinu denní potřeby vlákniny, pokrýt potřebu vitaminů, především vitaminu C, který je skvělý na posílení imunity, a dopřejete organismu další minerální látky. Trendem jsou tzv. fresh džusy, tedy vymačkané a následně promixované šťávy z různých druhů ovoce a zeleniny. Člověk by řekl, jak dělá hrozně dobrou službu svému tělu, když vypije v 0,5 litru tolik kusů ovoce, ale to není zcela dobré. Mixováním se naruší téměř všechna vláknina v ovoci i zelenině, čímž vzroste energetická hodnota fresh džusu a také glykemický index. Zjednodušeně řečeno, glykemický index udává schopnost určité potraviny zvýšit hladinu cukru v krvi. Je-li index nízký (pod 55), pak taková potravina zvyšuje hladinu cukru v krvi pomaleji. Pokud je index vysoký (nad 70), pak zvyšuje hladinu velice rychle. Proto by lidé měli raději volit potraviny s nižším glykemickým indexem, což platí také pro lidi léčící se s diabetem 2. typu. Z tohoto důvodu se nedoporučuje konzumace ovoce ve formě fresh džusů. Jedná se o kalorickou a sacharidovou bombu, kterou tělo rozhodně pravidelně nepotřebuje. Co se týče sušeného a lyofilizovaného (prudce zmraženého) ovoce, je nutné podotknout, že se jedná o sladší verzi ovoce, a proto by opět nemělo být v této formě denně / pravidelně zařazováno. Samozřejmě si ho ale dopřejte jednou za čas. Stručně řečeno, zařazujte ideálně denně ovoce do svého jídelníčku, ale dbejte na formu, v jaké ho konzumujete. Nechte si poradit od našeho nutričního terapeuta.
Přečíst více
Už mnoho let se pojí s konzumací mléka a mléčných výrobků různé mýty, které se nedaří laické společnosti vyvrátit. Pojďme si tedy říct, jaké mýty to jsou, a kde je vlastně pravda. „Mléko a mléčné výrobky zahleňují.“ je věta, kterou slyšel snad každý. Tento mýtus se rozšířil po vydané studii o astmatu jednoho lékaře ze 12. století, ve které tvrdil, že mléko zvyšuje produkci hlenu. Dnes již ovšem existují nové studie z 21. století, které toto tvrzení zcela vylučují. U některých lidí se může spíše jednat o subjektivní pocit zahlenění právě díky uvěření v tento mýtus. Pokud si nalijete skleničku mléka a vypijete ji, uvidíte, že sklenice je pokryta bílým filmem (tenkou vrstvou). Když ale počkáte pár minut, film zcela zmizí, jelikož zbytek mléka steče na dno sklenice. Stejným způsobem to funguje i v jícnu, který je po konzumaci krátce pokryt tímto filmem, ale po chvíli vše steče do žaludku. Nejedná se však o hlen. Dalším mýtem je tvrzení „Konzumace mléka a mléčných výrobků způsobuje osteoporózu.“. Osteoporóza je zjednodušeně řečeno řídnutí kostí, při kterém hrozí vyšší riziko zlomenin. K osteoporóze dochází při nedostatečném příjmu vápníku a vitaminu D, ale záleží také na pohlaví a věku jedince. Zastánci tohoto nepravdivého tvrzení říkají, že právě mléko může za odvápňování kostí, respektive úbytek vápníku v kostech. To ale není vůbec pravda, právě naopak. Mléko a mléčné výrobky jsou bohatým zdrojem vápníku a skvěle se z nich v těle vstřebává vápník do kostí. Určitě existují i další mýty spojené s konzumací mléčných výrobků, pravda je ovšem taková, že se jedná o jedinečný zdroj prospěšných látek pro naše tělo. Pokud tedy netrpíte laktózovou intolerancí či nemáte alergii na bílkovinu kravského mléka, pak můžete konzumovat mléko a mléčné výrobky denně. Vždy doporučujeme konzultaci ohledně mléčných výrobků u našeho nutričního terapeuta.  
Přečíst více
Jako by se lepek stal největším nepřítelem člověka, který chce hubnout nebo jen žít zdravě. Na internetu se lze dočíst, že lepek zalepuje střeva, a že konzumace lepku není pro člověka přirozená. Pojďme si tedy říct, co je lepek zač. Lepek je zásobní bílkovinou v obilovinách, vyskytuje se tedy přirozeně především v pšenici, žitu a ječmeni. Jeho jméno je odvozeno od slova „lepit“, což ale nikterak nesouvisí s tím, že by nám měl lepek lepit střeva. Jedná se o vlastnost, kterou lepek dodává těstu – množství a kvalita lepku se následně odrazí na kvalitě mouky / těsta. Díky němu je těsto elastické, kyne a výsledný výrobek si udrží svůj tvar. A že není konzumace lepku pro člověka přirozená? Už tisíce let lidé pěstují obiloviny na polích, tak proč by najednou jeho konzumace měla být nepřirozená ba i škodlivá. Opět se jedná o mýtus, který není nijak vědecky podložen. Pokud netrpíte alergií na lepek, celiakií či neceliakální senzitivitou na lepek, pak neexistuje žádný důvod držet bezlepkovou dietu. Akorát se tím ochudíte o příjem vlákniny a minerálních látek. Doporučuje se samozřejmě omezit příjem bílého pečiva a nahradit ho například celozrnným, což platí i v případě těstovin a dalších potravin / výrobků, které jsou z velké části tvořeny normální pšenicí. Přijmete tak více polysacharidů a vlákniny, což je cílem zdravého stravování. Vždy doporučujeme konzultaci ohledně alergie na lepek, příznacích, intolerance a testu u našeho nutričního terapeuta.
Přečíst více
Podmínka pro uhrazení očkování vaší zdravotní pojišťovnou: zahájení očkování proti meningokokům skupiny B - do ukončeného 6. měsíce věku (maximálně 5 měsíců + 30 dní) v případě očkování proti meningokokům skupin A, C, W, Y provedení očkování ve 2. roce života. Meningokokové infekce jsou závažné onemocnění způsobující různé formy zánětů mozkových blan (hnisavé meningitidy) nebo celkové horečnaté onemocnění (sepse, šok). Nemoc má velmi často dramaticky rychlý průběh, kdy v krátké době, během pouhých několika hodin, dojde z plného zdraví k životu ohrožujícímu selhání organizmu. Celosvětově se výskyt jednotlivých typů liší podle regionu, u nás je nejrozšířenější typ B, následuje C. Mimo dětí a mladých lidí má očkování proti meningokokovým onemocněním velký význam také pro osoby cestující do oblastí s výskytem meningokokových infekcí.
Přečíst více
Vážení klienti, od 28.4. 2020 nabízíme v ATODA Medical odběry a rychlotesty na koronavirus na vyšetřování protilátek třídy IgM a Ig .   Nabízíme Vám testy na koronavirus dvojího typu: Rychlotesty NADAL ® COVID-19 kvalitativní stanovení protilátek třídy IgM a IgG nabízíme  rychlotesty  německé výroby nal von minden jsou prováděny na základě odběru krve z prstu pacienta detekují s dostatečnou spolehlivostí asi sedmý den po infikování pacienta a v dalším období jsou považovány pouze za pomocné, v případě pozitivního výsledku je nutné jej ověřit ještě testem RT-PCR trvají přibližně 15 minut a poté je klientovi sdělen výsledek je vhodné provádět po delší době od počátku klinických příznaků infekce - optimálně 10. až 14. den jsou určeny pro klienty:  kterým končí karanténa kteří si chtějí ověřit, zda neprodělali COVID kteří měli COVID, úspěšně se uzdravili a chtějí si otestovat protilátky Rychlotest NADAL®Covid -19 není hrazen z veřejného pojištění.   Cena testu je 950.-Kč. Cena pro klienty – členy programu Basic 19 – 855.-Kč. Cena pro klienty – členy programu Plus 19 – 760.-Kč. Pro klienty – členy programu Extra provádíme test ZDARMA. Testy provádíme po předchozím objednání, každé úterý 9 - 10h a středu 17 - 18h.     Testy na koronavirus ze žilního odběru, vyhodnocovány v certifikované laboratoři stanovení protilátek třídy IgM a IgG, včetně přesných hodnot protilátek test je prováděn na základě odběru „ze žíly“, není třeba být na lačno test detekují s dostatečnou spolehlivostí asi sedmý den po infikování pacienta a v dalším období v případě pozitivního výsledku je nutné jej ověřit ještě testem RT-PCR jsou určen pro klienty: kterým končí karanténa kteří si chtějí ověřit, zda nemají aktivní infekci či již neprodělali COVID kteří měli COVID, úspěšně se uzdravili a chtějí si otestovat protilátky prokazují probíhající nebo prodělané onemocnění COVID výsledky testů jsou dostupné 48 - 72 hodin po odběru a budou Vám sděleny telefonicky Testy nejsou hrazeny z veřejného pojištění.   Cena testu je 1400.-Kč. Cena pro klienty – členy programu Basic 19 - 1260.-Kč. Cena pro klienty – členy programu Plus 19 - 1120,-Kč. Pro klienty – členy programu Extra provádíme test ZDARMA. Testy provádíme po předchozím objednání, každé úterý 9 - 10h a středu 17 - 18h.
Přečíst více
Úzkost je přirozenou reakcí, která lidem v náročných situacích umožňuje přežít. Zároveň ale pozor! Někdy může „obyčejná“ úzkost přerůst v úzkostnou poruchu. ATODA Medical zřizuje telefonní linku nebo whats-up video hovor s cílem nabídnout možnost jednorázových konzultací všem, pro něž je současná situace psychicky náročná, a to zejména lidem v přísné karanténě. Nabízíme kapacitu naší psycholožky PhDr. Mirky Benešová, která s Vámi může být v kontaktu vždy ve čtvrtek dopoledne. Objednané klienty budeme kontaktovat v přesně domluveném časovém rozmezí. Pro objednání volejte na naši recepci.
Přečíst více
Algoritmus telefonické komunikace a další postup u osob, které mají podězření na onemocnění COVID-19 a/nebo se chtějí nechat testovat na přítomnost SARS-CoV-2 či protilátek.
Pondělí    23.3.       8-19 Úterý        24.3.    12-19 Středa     25.3.       8-16 Čtvrtek   26.3.       8-16h Pátek      27.3.      8-18h   Vážení klienti, omlouváme se, za omezení provozu naší kliniky vzhledem k situaci s onemocněním COVID - 19. Prosím, sledujte aktuální ordinační dobu na našem webu nebo FB. Většinu konzultací provádíme telefonicky, ale pokud je třeba osobní návštěva -  jsme v ordinacích a pracujeme.   Specializace bez většího omezení, tedy je možné nás navštívit v ordinaci : pediatrie, praktický lékař pro dospělé, chirurgie, proktologie, ortopedie, gastroeneterologie, kardiologie, angiologie, očkování, fyzioterapie, gynekologie   Specializace, které poskytujeme jako telefonické konzultace nebo videohovory, a to včetně Prvních vstupních vyšetření: alergologie, psychologie pro dospělé i děti (včetně krizové intervence), psychosomatika, neurologie   Dermatologie, endokrinologie, interna – v naléhavých případech řeší praktičtí lékaři. Prosím informujte se předem ohledně případné úhrady za telefonické konzultace. Do odvolání zcela zrušeny jsou masáže, pilates, jóga.   Pro komunikaci s námi i nadále využívejte tel na recepci: 277003100 nebo e-mail: info@atodamedical.cz Možná Vás budeme opakovaně kontaktovat ohledně Vašich objednání. Omlouváme se, ale je pro nás důležité mít potvrzen Váš aktuální zdravotní stav i možnost karantény. Objednávkám přizpůsobujeme neustále naši ordinační dobu. Pokud bychom museli přistoupit k dalším krokům budeme Vás ihned kontaktovat. A ještě poslední prosba - i v našich prostorech platí, že je dovoleno vstupovat pouze s rouškou, která zakrývá nos a ústa a není možné ji po celou dobu sundat.   Přeji Vám do dalších dnů pevné nervy a zdraví.   Romana Hašová ATODA Medical  
Přečíst více
V pátek jsme s dvěma rouškama dostali dopis od pana náměstka Prymuli, dnes dokonce osobní email od pana Hamáčka: "Vážení zdravotníci, lékařky, lékaři, sestry a všichni, kdo pečujete o naše zdraví, skláním se před vaším nasazením. Vím, že nespíte, nejíte, nestačíte si dojít na toaletu, nedostanete se domů. Bojíte se o své blízké jako my všichni, možná dokonce více, protože víte, o co jde. Děkuji vám všem upřímně za to, že to nevzdáváte. Jste v první linii. Všichni, nejen ti na odborných pracovištích fakultních nemocnic nebo záchrankách, ale i v krajských a okresních nemocnicích, v ambulancích, v lékárnách. Mrzí mě, že se nepodařilo včas zajistit potřebný materiál, ale teď je důležité především zvládnout epidemii koronaviru, aby se neopakoval italský scénář i v České republice. Osobně pro to dělám maximum. Od soboty jsem převzal odpovědnost za koordinaci dodávek potřebného materiálu z Číny. Můj tým pracuje nepřetržitě a výsledky se již dostavily. V pátek ráno do Prahy přiletí z Číny letoun s 1,1 mil. respirátorů na palubě. V sobotu budou následovat další dvě letadla, ráno cargo China Eastern s nákladem více než 7 mil. roušek a odpoledne obří stroj An-124 Ruslan s více než 100 tunami materiálu. Další dodávky tolik potřebného materiálu budou následovat. Ještě jednou děkuji za vaši práci. Společně to zvládneme! V hluboké úctě Jan Hamáček, ministr vnitra"   K citaci pana ministra: „Společně to zvládneme.“ ….: Já bych ocenila informaci, kdo a jak bude distribuovat materiál, komu, co a kolik. To zatím nikdo neví. První oficiální algoritmus vydaný MZCR ze dne 28.1.2020 hovoří o tom, že „personál ošetřující pacienta (při pozitivním klinickém i epidemiologickém kritériu) vždy vybavit filtrační maskou FFP3, pláštěm, rukavicemi, brýlemi a čepicí „. O tom, že budou k dispozici i obyčejné ústenky nebo dezinfekce v té době nikdo vůbec nepochyboval. Dnes je 19.3.2020. A máme stále jen vlastní zásoby, které se nám ještě podařilo zajistit (krom respirátorů FFP3, ty místo k nám putovali někam do rukou do státu). Takže my to zvládáme, zatím, ale rozhodně sami. Romana Hašová  
Přečíst více
Vzhledem k nelehké situaci měníme ordinační dobu, prozatím v pondělí až středu. Další dny podle toho jak se vyvinou, prosím sledujte naše webové stránky a Facebook: https://www.facebook.com/atodamedical.cz/ Pondělí 16.3. / 7,30-16,30 Úterý 17.3./7,30-16,30 Středa 18.3. / 9,30-18,30 Čtvrtek 19.3. - 10-18,30h Pátek 20.3.2020 - 8-19h  
Přečíst více
Všem, kteří se od 7. března vrátí z Itálie (bez ohledu na oblast), se nově rozhodnutím Bezpečnostní rady státu nařizuje, aby se ohlásili svému registrujícímu praktickému lékaři a to telefonicky nebo emailem BEZ OSOBNÍHO KONTAKTU.
Přečíst více
Vážení klienti, vzhledem k rychlému negativnímu vývoji a vzhledem k předpokládanému většímu pohybu osob v oblasti severní Itálie - díky jarním prázdninám, musíme podniknout další kroky k protiepidemickému zabezpečení. Při telefonickém objednání jsou vždy našimi pracovníky zjišťována Kritéria hodnocení – klinická a epidemiologická. Klinická – horečka nad 38°C, kašel, bolest v krku Epidemiologická – pohyb v zasažené oblasti, zejména v oblasti Itálie před méně než 14dny, přímý kontakt s osobou, která se v této oblasti pohybovala Postup při telefonickém objednání klientů ATODA Medical: Klinická ANO, epidemiolog NE: objednání do doby zvlášť určené v obj kalendáři nebo na konec pracovní doby zavedena zvláštní opatření – nasazení roušky ihned po vstupu, vyplnění Prohlášení – i opakované Klinická NE, epidemiolog ANO + Klinická ANO, epidemiolog ANO: klienta není možné objednat klient musí kontaktovat příslušnou epidemiologickou stanici, ve věci dalšího postupu Klienti v ATODA Medical – osobně: ihned po příchodu použijte v každém případě ochrannou roušku a ve zvýšené míře používejte dezinfekci na ruce  při každém/opakovaném příchodu podepište Prohlášení následujte pokyny našeho personálu nechávejte si svrchní oblečení v čekárně, nenoste jej do ordinace omezte na minimu počet doprovázejících osob (týká se především doprovodu dětí) Až do odvolání bude probíhat v ATODA Medical zvýšená dezinfekce veškerých prostor, omlouváme se, pokud tyto úkony naruší plynulý provoz nebo způsobí drobné posuny v objednání. Až do odvolání bude omezeno podávání drobného občerstvení v prostorách ATODA Medical.   Děkujeme Vám za pochopení, věříme, společně s Vámi, celou situaci zvládneme bez nutnosti zavádění dalších opatření.   Romana Hašová ATODA Medical
Přečíst více
Vážení klienti ATODA Medical, vzhledem k velkému množství informací, upřesňujeme pro klienty ATODA Medical postupy v prevenci onemocnění COVID-19. Kritéria pro hodnocení onemocnění koronavirus COVID – 19: klinická (KK)  - horečka nad 38°C, kašel, bolest v krku epidemiologická (EK) – pobyt v zasažené oblasti před méně než 14dny, kontakt s osobou pobývající v zasažené oblasti méně než před 14 dny Na každé ošetření, vyšetření se objednávejte telefonicky. Prosíme, uveďte již při objednání, zda nesplňujete některá z výše uvedených kritérií. Je velmi pravděpodobné, že při splnění některých kritérií, budeme nejdříve kontaktovat epidemiologii a až posléze Vás objednáme nebo budeme postupovat dle doporučení epidemiologa jinak. Organizace ošetření v ATODA Medical, při osobním kontaktu V případě jakýchkoliv respiračních onemocnění, kašle, rýmy, teploty, bolesti v krku, si klient VŽDY IHNED nasadí soušku, která je volně k dispozici v ATODA Medical Klient VŽDY vyplní a opakovaně potvrzuje Prohlášení klienta Doporučené zdroje aktuálních informací: www.ecdc.europa.eu www.mzcr.cz www.lkcr.cz www.who.int www.szu.cz www.mzv.cz Doporučené kontakty: Hygienická stanice Hl.m.Prahy : 8-20h, tel 773782856 nebo tel 773782850 Hygienická stanice pro středočeský kraj : nonstop, tel 736521357 Nemocnice Bulovka : infekční odd. tel 266082600 Státní zdravotní ústav – nonstop, tel 724810106 nebo 725191367
Přečíst více
Měsíc únor vyhlašujeme jako měsíc fyzioterapie a masáží na naší soukromé klinice ATODA Medical. Proto jsme pro Vás připravili tuto speciální nabídku! Dopřejte svému tělu 50 minut kvalitní péče a relaxu, v podobě  fyzioterapie nebo masáže, s našimi certifikovanými profesionály.   Objednejte se do 29. února 2020 za exkluzivní cenu 500.- Kč na naší recepci.   Jaké terapie můžete u nás využít? Baňkování Čínská masáž zad Rituál pěti elementů Sportovní a rekondiční masáže                                                              Dornova metoda + Breussova masáž Masáže lymfatických cest Rehabilitace  a regenerace páteře Terapeutické využití TEMPEX tapu a TheraBandu ComplexCore +   Uvedená cena platí i pro program BASIC a PLUS. SLEVY SE NESČÍTAJÍ. Uvedená cena platí pro jednu návštěvu.
Přečíst více
Česká verze světového magazínu Forbes vydala 100 stran o zdraví a úspěchu a napsala článek o prémiové péči nazvaný “Jak si koupit zdraví”. Bez našeho přičinění nás uvedla společně s dalšími čtyřmi soukromými klinikami. Po pouhých 3 letech fungování na trhu to považujeme za obrovský úspěch. Forbes udeřil hřebíček na hlavičku. Jsme si bohužel vědomi faktu, že “termíny jako “VIP pacient” nebo “přednostní vyšetření” fungují v českém zdravotnictví skoro jako sprosté slovo.” Usilovně se snažíme mínění Čechů změnit a poskytovat prémiovou péči. Ať už se jedná o odběry krve, rentgen plic a srdce, dermatologickou kontrolu pih, klidové EKG, echokardiologické vyšetření a množství dalších lékařských úkonů. Více se dozvíte v lednovém Forbesu nebo z úryvku níže:  
Přečíst více
Stále více se ptáte na koronavirus....Koronavirus je klasifikován, co do nebezpečnosti, stejně jako chřipka. Ale…. chřipkou se v ČR každoročně nakazí až jeden milion lidí a chřipka zabije každý rok 1500 - 2000 lidí. To jsou čísla, která by nás neměla nechávat chladnými. Na chřipku lze očkovat, na koronavirus nikoliv. Letos jsme objednali pro naše klienty 100 ks vakcín. 20 ks jsme včera vraceli. O očkování na chřipku není zájem…. Chraňme se tedy především proti chřipce (a tím uděláme maximum i v prevenci ostatních chorob, i koronaviru)! A jak? Myjte si ruce mýdlem, dodržujte základní hygienické návyky při rýmě a kašli, vyvarujte se styku s lidmi, kteří mají symptomy chřipky nebo nachlazení, řádně tepelně upravujte jídlo, myjte ovoce a zeleninu před konzumací. Proč potencionální epidemie přichází právě z Číny? 20mil. lidí pod hranicí chudoby, bez přístupu k jakékoliv zdravotní péči, nekvalitní potraviny, nedostatek informací a absolutní nezájem o tuto skupinu obyvatelstva. Z této skupiny je nejvíce nakažených a vlastně se neví kolik a bude zde nejvíce mrtvých a také se asi nikdy nedozvíme, kolik vlastně. Máme velké štěstí, že žijeme v té bezpečnější části planety. Jak moc je nový koronavirus z Číny smrtící? Přečtěte si článek na ČT24: https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3036688-jak-moc-je-novy-koronavirus-z-ciny-smrtici-a-existuje-riziko-pro-cesko-nabizime
Přečíst více
Dle aktuálního vyjádření distributora k dodávce čtyřvalentní vakcíny proti chřipce do České republiky v sezóně 2019/20 bude další dodávka do České republiky v 1. polovině listopadu, závozy do ordinací předpokládáme v 2. polovině listopadu. Vyjádření výrobce: https://www.vakciny.avenier.cz/
Přečíst více
Chcete pracovat v krásném pracovním prostředí a s týmem, který se stane Vaším pracovním i osobním zázemím? Chcete pracovat tam, kde je samozřejmostí úsměv na tváři, zodpovědnost, pečlivost a ochota? ATODA Medical se velmi úspěšně a rychle rozvíjí, buďte v tom s námi! Náplň práce: prvotní kontakt s pacienty, registrace pacientů, zakládání karet objednávání pacientů, podávání informací, nabídka služeb AM, klientská péče o pacienty, spolupráce s lékaři a sestrami, práce v interních systémech, inkasování plateb za úkony, další administrativní činnosti Od vás očekáváme: výborné komunikační a organizační schopnosti, pečlivost, samostatnost milé a vstřícné vystupování schopnost zachovat klid a úsměv i v nečekaných situacích znalost angličtiny min. SŠ vzdělání týmovou flexibilitu v oblasti pracovní doby (7:00 – 19:00) uživatelská znalost MS Office Nabízíme: různorodou práci v příjemném kolektivu motivující platové ohodnocení, bonusy 5 týdnů dovolené rodinnou atmosféru a stabilní zázemí zajištění lékařské péče pro Vás a rodinu zdarma a v rámci pracovní doby lekce Pilates či Jogy. firemní akce Nástup možný ihned, na DPP nebo HPP (i zkrácený úvazek), vhodné i pro studenty vysokých škol. Prosím zasílejte své strukturované CV v češtině, včetně fotografie na e-mail adresu: k.hruba@atodamedical.cz Všem uchazečům děkujeme za projevený zájem, dovolujeme si Vás informovat, že kontaktováni budou pouze ti uchazeči, kteří budou pozváni k interview. Děkujeme za pochopení.
Přečíst více
Naši lékaři se aktivně vzdělávají i na mezinárodních konferencích, posledně se naše praktická lékařka MUDr. Petra Kánská zúčastnila mezinárodní konference ve španělském Vigu jako national representative za Českou republiku. EGPRN je evropská síť zabývající se výzkumem v primární péči. Zdravíme z Viga!  
Přečíst více
Lidé často zaměňují tyto dva pojmy. Jaký je mezi potravinovou alergií a intolerancí tedy rozdíl? Potravinová alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na některou potravinu nebo její složku. Alergie na potraviny mohou vyvolat vážné vedlejší reakce, ke kterým mnohdy stačí stopové množství alergenní potraviny. Potravinová alergie je tedy záležitostí imunitního systému. Potravinové alergie se vyskytují poměrně řídce. Diagnostikována je cca u 2,5% populace. Mezi nejčastější alergeny patří arašídy, ořechy, vejce, mléko, ryby a korýši. Příznaky jsou kýchání, kašlání, vyrážka, podrážděná pokožka, otoky, únava, průjem a zvracení. Příznaky přicházejí obvykle do několika minut po konzumaci. V extrémních případech mohou vyvolat život ohrožující reakce. Potravinová intolerance (nesnášenlivost) je nežádoucí reakce na potraviny, na které se nepodílí imunitní systém. Jednou z příčin může být porucha trávení, kdy ve střevě buď úplně chybí určitý enzym, nebo je ho ve střevě málo. U potravinové intolerance jsou projevy rozdílné. Obtíže se mohou objevit po několika hodinách, ale i dnech nebo týdnech po konzumaci intolerované potraviny. Projevy jsou různé, někdo může trpět nadýmáním, častou únavou, jiní mají kožní či respirační potíže. Proto je velmi složité rozpoznat, že se jedná právě o potravinovou intoleranci a ještě hůře se rozpoznává o jakou konkrétní potravinu nebo její složku, se jedná. Alergie a potravinová nesnášenlivost často vedou k jednotvárnému jídelníčku, ve kterém, mohou chybět některé z živin. Odborná konzultace nutričního terapeuta spojená s analýzou jídelníčku odhalí nedostatky, případně navrhne takové změny, aby byla strava pacienta opět plnohodnotná. Nečekejte a objednejte se k nám na vyšetření! Pomůžeme vám!  
Přečíst více
Nedobrovolný únik moči může postihnout kohokoliv bez ohledu na věk. Často je důsledkem nebo projevem jiného onemocnění, zejména těch, které ovlivňují mozek či nervovou soustavu, jako je například Alzheimerova či Parkinsonova choroba. Může, ale také souviset s cukrovkou či mozkovou mrtvicí. Inkontinenci lze rozdělit dle způsobu úniku moči: Urgentní (nutkavá) - nechtěné stahy močového měchýře, chodí se často ve dne i v noci na WC Stresová (zátěžová) - při fyzické zátěži Smíšená (kombinace dvou předchozích) Reflexní – důsledek poranění mozku či míchy Paradoxní – samovolné přetékání moči z přeplněného močového měchýře Inkontinence se může objevit i během těhotenství, v posledních třech měsících těhotenství odchází některým ženám samovolně malé množství moči. Její příčinou je oslabení svalů pánevního dna. Po porodu většinou potíže u většiny žen odezní. Trénování svalů v oblasti pánevního dna můžete preventivně předcházet úniku moči. Nebojte se svěřit s problémem svému lékaři, nejste jediní, kteří tento problém řeší. Na základě popisu obtíží, které Vás trápí, lékař zhodnotí, zda nemůže být příčinou nějaké onemocnění, užívání léků, obezita, porod, menopauza, problémy s prostatou či jiné… Navrhne postup léčby, případně doporučí další vyšetření u specialistů na gynekologii či urologii.   Příčiny močové inkontinence Ženy Muži oslabené svalstvo pánevního dna zbytnění prostaty těhotenství, porod, menopauza infekce močových cest dlouhodobá tělesná námaha kouření, kuřácký kašel snížená schopnost pohybu užívání některých léků psychická onemocnění onemocnění nervové soustavy/mozku nadváha zácpa
Přečíst více
CHRAŇTE SVÉ ZDRAVÍ PREVENCÍ Každá žena by jej měla absolvovat ideálně jedenkrát za půl roku, minimálně však jednou ročně. S preventivním gynekologickým vyšetřením je doporučeno začít od 15 let věku. V každém věku je důležitá prevence a neměli bychom ji zanedbávat. Mnoho žen se mylně domnívá, že pokud se již nesnažíme o miminko a míříme spíše k menopauze, není důvod chodit na gynekologii. Což je veliký omyl. Přes to, že vyšetření u gynekologa nepatří zrovna k příjemným zážitkům, je důležité ho alespoň jedenkrát ročně podstoupit z hlediska prevence. Například s blížící se menopauzou se začínají dít hormonální změny, které by měly být pod kontrolou lékaře. Co preventivní gynekologické vyšetření zahrnuje: Cytologické vyšetření. Kolposkopické vyšetření. Vyšetření vulvy, perineální krajiny a vaginy. Palpační bimanuální vyšetření – vyšetření jedním či dvěma prsty jedné ruky zavedenými do pochvy a prsty druhé ruky, která prohmatává podbřišek; slouží k vyšetření vnitřních rodidel – dělohy, vejcovodů, vaječníků. Vyšetření mízních uzlin v oblasti pohlavních orgánů. Výběrově klinické vyšetření prsů a nácvik samovyšetření prsů. Konzultace antikoncepčních otázek.     U žen od 45 let předání doporučení na mamografické vyšetření (dvouletý interval). U žen od 50 let kolorektální screening – test na přítomnost krve ve stolici. U žen 3 a více let po menopause doporučení k osteodenzitometrickému vyšetření (měření hustoty kostní hmoty).
Přečíst více
Vážení rodiče, MUDr. Agnieszka Podstolská, která zde byla pro Vás k dispozici celé léto, odjíždí ve čtvrtek 13.9. na zaslouženou dovolenou do dalekých krajů. V době její nepřítomnosti bude pro akutní případy ordinovat MUDr. Draxlová v naší ordinaci ATODA Medical nebo MUDr. Goetzová v ordinaci na Praze 2. Pro veškeré prevence, očkování apod., bude Agnieszka k dispozici od 1.10.2019.  
Přečíst více
Pokud zjistíte na sobě či vašich dětech / blízkých výskyt vší, nestyďte se situaci konzultovat s vaším lékařem a informovat o problému své okolí, aby se zabránilo šíření. Nejčastější mýty o vších: Vši jsou známkou špatné hygieny - není tomu tak, vši přelézají při blízkém kontaktu například při dětské hře. Neumí létat ani skákat a časté mytí vlasů je neodradí a nevyhubí. Vši se šíří prostřednictvím čepic, šál, plyšáků, apod. - bez pravidelné konzumace krve veš zajde (přežívá max. 1 - 2 dny bez potravy), ložní prádlo a povlečení není potřeba vyvářet, stačí vyprat na 60 stupňů. Všichni členové rodiny se musí pro jistotu přeléčit - pro zničení zdroje opětovné nákazy stáčí, aby se všichni členové rodiny důkladně prohlédli především na místech, která jsou pro vši oblíbená jako je za ušima nebo na spáncích. Není třeba preventivně léčit všechny. Vši přenášejí nemoci - není pravda, v našich zeměpisných šířkách nemoci nepřenášejí, jsou pouze velmi nepříjemné a sliny vší mohou vyvolat podráždění, svědění a případně výskyt ekzémů. Kočky a psi přenášejí vši - není tomu tak, veš dětská přežívá pouze v lidských vlasech a nepřenáší se z lidí na zvířata a opačně. Existují druhy vší, které parazitují na zvířatech, tento tip vší ovšem neumí přežívat na lidské krvi.
Přečíst více
V dnešní době máme v našich životech výhodu, že si můžeme vybírat. Tento výběr se týká téměř všech oblastí našeho života, týká se tedy i antikoncepce a antikoncepčních metod. Zatímco naše babičky se musely většinou spolehnout na určování plodných a neplodných dnů, my máme na výběr hned z několika možností. Můžeme si tak snadno zvolit tu, která nám vyhovuje nejvíce. Kritérií, která naše rozhodnutí ovlivňují, je celá řada. Zda plánujeme antikoncepci užívat dlouhodobě či nikoli, zda chceme či nechceme každý den či týden myslet na její užívání, zda máme nějaká zdravotní omezení, i jaké chceme do antikoncepce investovat finanční prostředky. Pro mnoho žen, které plánují rodinu, je důležitým faktorem i to, zda je antikoncepce v krátké době vratná neboli reversibilní, tedy zda se po ukončení jejího užívání či aplikace opět, rychle a bez jakýchkoli problémů, vrátí plodnost. Pokud si nejste jistá, jaké rozmanité metody antikoncepce dnes existují nebo zda vy sama používáte tu pro vás nejvhodnější, podívejte se na náš malý přehled. Obecně se antikoncepční metody dělí do dvou skupin, na hormonální a nehormonální, přičemž každá skupina má své výhody i nevýhody. Hormonální antikoncepce Mezi nejčastěji používané hormonální metody antikoncepce patří: Nitroděložní tělísko s hormonem – tělísko patří mezi dlouhodobé vratné metody. Tělísko se zavádí přímo do dělohy a obsahuje progestin neboli hormon žlutého tělíska, který zahustí hlen děložního hrdla tak, že se hrdlo stane pro spermie neprostupné. Spermie se tak následně nemohou dostat k vajíčku. Velkou výhodou nitroděložního tělíska je, že u většiny žen po jeho aplikaci zároveň dochází k vymizení menstruace a účinnost tělíska je několik let. Antikoncepční pilulky – perorální antikoncepce je jednoznačně nejpoužívanější antikoncepční metodou. Existují tablety s obsahem estrogenu a progestinu, případně pouze progestinu. Jednou z nevýhod pilulek je skutečnost, že se musejí pravidelně užívat každý den, ideálně ve stejnou dobu, jinak ztrácejí svou účinnost. Antikoncepční náplast – rovněž je založena na kombinaci ženských hormonů estrogenu a progestinu. Aplikuje se jednou týdně jednoduchým nalepením na pokožku, většinou na rameno či hýždě. Injekce – zpravidla s obsahem progestinu, se aplikují jednou za tři měsíce. Nehormonální antikoncepce Mezi nehormonální metody antikoncepce se řadí: Kondomy Pesary Vaginální kroužky Nitroděložní tělísko bez hormonu – pokud si z nějakých zdravotních důvodů nemůžete či nechcete nechat aplikovat hormonální tělísko, existuje i jeho nehormonální podoba. Tělísko se opět zavádí přímo do dělohy a ve většině případů je založeno na bázi mědi, která uvolňuje ionty, které ničí spermie. Navíc samo tělísko svou přítomností v děloze způsobuje zvýšení koncentrace bílých krvinek, které spermie, jako cizorodé organismy, rovněž ničí. Nitroděložní tělíska jejich vlastnosti a výhody Nitroděložní tělíska jsou spolehlivou metodou antikoncepce pro všechny moderní ženy i dívky. Jejich účinnost proti početí je více než 99 %. Mezi jejich další často uváděné výhody patří například to, že díky nim nemusíte myslet na užívání či aplikaci antikoncepce v pravidelných krátkodobých intervalech a navíc umožňují ochranu před neplánovaným těhotenstvím dlouhodobě po dobu několika let. Nejnovější výzkumy navíc ukazují, že aplikace nitroděložního tělíska snižuje riziko vzniku rakoviny děložní sliznice. Existují i nitroděložní tělíska, která jsou vhodná pro dívky a ženy, které zatím nerodily. Ty se mohou v případě touhy po miminku kdykoli rozhodnout tělísko vyjmout a okamžitě dojde k obnovení plodnosti, otěhotnět je tak možné hned následující měsíc. Nitroděložní tělísko je vlastně malý, pružný prostředek ve tvaru písmene T, rozměr celého tělíska nepřekračuje 3 x 3 cm. Tělísko funguje na bázi malého množství hormonu progestinu, který pomáhá zabránit spermiím v jejich pohybu přes děložní hrdlo a následnému oplodnění vajíčka. Nitroděložní tělíska a jejich aplikace Zavedení nitroděložního tělíska je velmi jednoduché a bezbolestné, pokud o tělísku uvažujete, můžete využít naši lékařskou kliniku ATODA Medical, kde vám gynekolog tělísko profesionálně a bezbolestně zavede během několika málo minut. Jedná se o nechirurgický, ambulantní zákrok, který je prováděn při běžné návštěvě gynekologické ordinace. Tělísko s sebou následně nepřináší žádná omezení pro váš osobní život. Nitroděložní tělísko je navíc v porovnání s některými jinými metodami antikoncepce cenově velmi dostupné. Lékař vám zároveň odborně a srozumitelně vysvětlí vše potřebné a zodpoví všechny vaše další případné otázky.
Přečíst více
Cestovatelská sezóna je v plném proudu, inspirujte se našimi tipy čím vybavit cestovní lékárničku a na co myslet před Vaší vysněnou dovolenou. Základní obsah cestovní lékárničky: Pravidelně užívané léky (ideálně v originálním balení) Léky na bolest a horečku Teploměr Desinfekce Léky proti nevolnosti Léky proti průjmu a zažívacím potížím Léky na kašel, rýmu, bolest v krku Náplasti více velikostí a tvarů Repelent a přípravek na hmyzí bodnutí Přípravek na ošetření popálení kůže od slunce Cestovní lékárničku je ideální zabalit do kompaktního skladného obalu, abyste ji mohli mít na svých cestách stále po ruce. Pokud na dovolenou letíte letadlem, nezapomeňte na omezení, která zakazují přepravu některých věcí v příručním zavazadle!! Jako je například manikúra, kapesní nože či tekutiny o objemu více než 100ml. Při dobrodružství v přírodě - vybavte se proti klíšťatům a komárům, pokud máte přisáté klíště, je důležité odstranit ho co nejdříve, aby se snížilo riziko nákazy, která jde skrze sliny klíštěte do rány. Cesta do zahraničí - poraďte se se svým lékařem ohledně vhodného očkování, která se doporučují při návštěvě Vámi zvolené destinace a to s dostatečným předstihem. Zkontrolujte si očkování proti tetanu. Antikoncepce na cestách - ženy užívající antikoncepci by neměly zapomenout na snižování její účinnosti s podáváním antibiotik či antimalarik nebo při průjmových onemocnění.
Přečíst více
Naše tvář je naší vizitkou. Krásná a rozzářená pleť - děláme vše proto, abychom o ni pečovali, dáváme jí jen to nejlepší. Přijde ale u každého z nás chvíle, kdy to nestačí. Sebelepší a dražší pleťové produkty se nedostanou do hlubokých struktur pokožky. Máme řešení – hlubokou hydrataci až na 9 měsíců po jediné aplikaci výplní. Objednejte se na konzultaci, nemusíte jen snít o nádherné pleti.  
Přečíst více
Máte zaměstnavatele, který umí ocenit Vaši práci a poskytuje Vám různé druhy poukázek nebo zaměstnaneckých výhod? Užijte si je nejlépe u nás! V ATODA Medical můžete Vaše benefity použít na úhradu jakékoliv služby, od masáží přes estetickou dermatologii až po nákup ročních programů zdravotní péče. Akceptujeme: Benefity, Benefit Plus, Edenred.
Přečíst více
Léto je nejvhodnější období pro vyšetření křečových žil a jiných žilních anomálií. V teple se cévní potíže zvýrazní a specialista v tomto oboru – angiolog, snáze stanoví diagnózu. Prosvítání drobných žilek je kosmetický problém, může ale časem přerůst v něco mnohem vážnějšího. Navštivte naši angiologickou poradnu, máme momentálně minimální čekací lhůty.
Přečíst více
To děláte moc dobře :). Jestliže na sluníčku zrudnete do 10min jako rak, pak s ochranným faktorem např. č 10, si dobu pobytu na slunci prodloužíte na 10*10min, tedy patrně min. hodinu a půl Vám nehrozí žádný malér a užijete si hezky i večer. Jen pozor min. na dvě často opakované chyby: Krém z loňska nezachraňujte, on Vás taky nezachrání. Po otevření by se měl do 6měsíců spotřebovat nebo prostě vyhodit. Kdo se jednou spálil už ví, že tyhle ušetřené peníze za to nestojí! Nešetřete na množství. 200ml krém by Vám měl vydržet cca na 5 namazání celého těla. (Běžná dospělácká velikost) „Voděodolný“ neznamená namazat ráno a pak už nic…. Přípravek označený jako "water-resistant" vydrží zhruba 40 minut na kůži namočené ve vodě.  Přípravek označený jako "water-proof" vydrží zhruba 80 minut na kůži namočené ve vodě.  Nevidíte v popisu nic podobného jako water/resistence/proof? Pak mazat po každém koupání či často při nadměrném pocení.
Přečíst více
Vše co chce nastávající maminka vědět o cestování. Zeptejte se naší gynekologii. Máte svého lékaře/lékařku, ale nejste si jistá, Přijďte si pro „druhý“ názor. První trimestr Těhotenství není nemoc, ale nevolnosti v průběhu prvního trimestru Vás mohou doslova vyřadit z běžného provozu. V takovém případě je opravdu rozumnější strávit tyto dny doma a v klidu. Pokud se ale cítíte se dobře, není vůbec nutné cestu rušit a platit třeba stornopoplatky. Za rok se na skutečnou dovolenou vydáte jen stěží a  budete ráda vzpomínat, jak jste si s partnerem užili poslední chvíle ve dvou. Vždy konzultujte stav s Vaším lékařem či lékařkou. První trimestr je  nejvíce rizikovým obdobím, v němž až 15 % těhotenství končí spontánním potratem. Pozor v některých destinacích se stále můžete setkat s  omezenou lékařskou péčí a zcela nevyhovujícími hygienickými podmínkami, ačkoli hotel bude exklusivní. Druhý trimestr Většině žen pominou nevolnosti a vy jste zřejmě plná energie a optimismu. V takovém případě je namístě tuto příznivou konstelaci využít a dopřát si prima dovolenou. Riziko potratu je od 13. týdne gravidity již jen velmi malé a ve druhém trimestru se obvykle také vyskytuje jen málo komplikací. Ale přece jen pozor, v současné době se zhruba 3 % dětí rodí ve druhé polovině druhého trimestru, tedy přicházejí na svět jako extrémně nezralí novorozenci. Jazyková bariéra je v tom případě ta nejmenší komplikace. Zkušenosti a možnosti péče o nedonošence se v mnoha zemích od těch českých liší zcela fatálně. Transfery domů jsou pak téměř nemožné, nehledě na obrovské náklady za péči o dítě i matku, kterou ne vždy pokryje Vaše cestovní pojištění. V této době tedy exotické destinace nebo delší cesty spíše doporučujeme vynechat. Třetí trimestr Ve třetím trimestru už se vaše tělo i mysl pomalu, ale jistě chystají na porod a na nějaké velké cestování zřejmě nebudete mít ani pomyšlení. Miminko už je sice dostatečně velké na to, aby mimo dělohu přežilo bez zásadních komplikací, vy se ale pravděpodobně začínáte cítit jako hroch, takže cesta za podobnými živočichy vás asi moc neláká. Kromě toho letecké společnosti obvykle nerady přepravují ženy v posledních šesti týdnech těhotenství, protože změny tlaku v kabině mohou porod uspíšit. Od ukončeného 37. týdne byste už opravdu neměla cestovat nikam, protože v tomto období jste již v termínu porodu, a ten může přijít skutečně kdykoli. Obecně platí: hory s nadmořskou výškou nad 2500 m n. m. byste měla raději vynechat dávejte si pozor na to, co jíte a pijete (led je nebalená voda….) vyvarujte se také pobytu na přímém slunci a hodně pijte Pro všechny případy: zjistěte si předem, kde je nejbližší zdravotnické zařízení a přesvědčte se pečlivě, co všechno kryje Vaše cestovní pojištění.
Přečíst více
Na kratší vzdálenosti, třeba do zaměstnání, můžete cestovat prakticky bez omezení, pokud tedy není vaše gravidita z nějakého důvodu riziková. V cestování autem nebo autobusem vás zprvu mohou limitovat nevolnosti. Časté dotazy jsou na řízení auta těhotnými ženami. Nezakazuje se, ovšem vyžaduje se dodržení několika zásad: důsledné poutání pásy nad a pod břichem důsledné dodržování dopravních předpisů a zásad bezpečné jízdy, mimo jiné proto, že v jiném stavu obvykle dochází k určitému zpomalení reakcí a ztížení koncentrace větší množství zastávek s pohybem, prokrvení dolních končetin eliminuje otoky dostatečné množství tekutin i jídla s sebou (ovoce obsahující cukr), minuty a hodiny v kolonách jsou již téměř pravidlem volit raději ranní nebo podvečerní hodiny, kdy je šance na nižší teploty nejezdit za nepříznivých podmínek (v horku tak časté přívalové deště) mobil i s nabíječkou s sebou Na větší vzdálenosti je ideální vlak - můžete se v něm projít, dojít si na záchod, s tolerantními spolucestujícími si můžete i natáhnout nohy na protější sedadlo. Zásoba pití, jídla není nikdy na škodu. V tomto případě přibalte ještě hygienické pomůcky jako je toaletní papír a dezinfekční gel či ubrousky. V letadle je podobný tlak jako v dvoutisícové nadmořské výšce, což některým ženám (nejen) může působit potíže. Obecně se odborníci shodují na tom, že do konce 7. měsíce těhotenství je cesta letadlem pro budoucí maminky bez rizika, v další fázi gravidity některé aerolinky vyžadují potvrzení od ošetřujícího gynekologa, že těhotná žena může letět. Dlouhé sezení vám může způsobit otoky, proto se i v letadle snažte každou hodinu projít. Nezapomeňte si často říkat letuškám o kelímek vody.
Přečíst více
Víte, že nejen koupání v „nejasných“ vodách, velké teplo, vlhké plavky, ale i  dehydratace podporuje vznik  zánětů, infekcí či plísní, které mohou mít nepříjemné následky… Ale možná i výhody….. :) Mokré plavky a kvasinková infekce Mezi nejčastější sezonní ženská onemocnění patří kvasinková infekce. Kvasinkám se totiž daří zejména v takovém prostředí, které je teplé a vlhké. Jejich zvýšený výskyt znamená nepříjemné svědění, pálení nebo také výtok. Prevence:  po koupání se převléknout do suchého oděvu, samozřejmostí je vzdušné a bavlněné prádlo. Výhoda: chce to další plavky do zásoby :) ! Dostatečný příjem tekutin Někdy může chorobu spustit i zdánlivá maličkost jako nedostatečný pitný režim. Nyní, kdy teploty dosahují tropických hodnot, je to zvláště aktuální. Při dehydrataci houstne poševní hlen a zároveň se zvyšuje koncentrace kvasinek. Prevence a výhoda v jednom: na každém kroku vhodný bar a chce to hodně ledu :) Jako prevence funguje také omezení sladkostí, kořeněných jídel a soli, ale také přílišné hygieny. Používání velkého počtu různých hygienických prostředků totiž může ženskému tělu paradoxně spíše uškodit. Ve chvíli, kdy máte pocit, že potíže už začínají, je dobré mít připravenu první pomoc-volně prodejné vaginální tablety nebo masti, ale jedině lékař ale určí, zda příčinou potíží jsou kvasinky, nebo jiný mikroorganismus. Typickým ženským letním problémem se stávají i gynekologické záněty, jejichž nebezpečí spočívá hlavně v přechodu infekce až do močových cest nebo děložního hrdla. Některé záněty je nutné léčit antibiotiky. Prevence: uložení telefonního kontaktu na ATODA Medical – obor gynekologie Výhoda: poznáte u nás tu nejlepší péči :)
Přečíst více
Chystáte se udělat krok správným směrem? A víte, že: darovat krev může zdravý člověk ve věku 18-65 let s tělesnou hmotností nad 50 kg ženy mohou darovat krev 3x ročně s minimálním intervalem 4 měsíce mezi odběry muži 4x ročně s minimálním intervalem 3 měsíce mezi odběry odběr krve trvá asi 8 - 12 minut odebírá se 450 ml krve v den odběru máte nárok na placené pracovní volno v ČR chybí přibližně sto tisíc dárců krve Největší krizi prožívají transfuzní oddělení právě před létem, kdy je více nehod a úrazů, ale většina dárců odjíždí na dovolené.
Přečíst více
Úpal a úžeh se často pletou, jejich příznaky jsou podobné a často se mohou prolínat. Níže se dozvíte jaký je mezi nimi rozdíl, jak jím předcházet případně jaký je postup léčby. ÚPAL – není k němu třeba přímé slunce, stačí velké horko a v kombinaci s nedostatkem tekutin dochází k přehřátí organismu. Tělo není schopno vyprodukovat tolik potu, aby se ochladilo, a selhává termoregulace. PŘÍZNAKY ÚPALU – nevolnosti, pocity na zvracení, bolest hlavy, zvýšená teplota, malátnost a celková únava. V extrémním případě může teplota postiženého překračovat 40 °C a může ztrácet vědomí, v takovém případě na nic nečekejte a okamžitě převezte postiženého k lékaři. LÉČBA ÚPALU – přesunout postiženého do stínu nebo klimatizovaného prostoru a začít s ochlazováním. Mokrý ručník na čelo a obličej, pokud je možnost studená sprcha případně ponořit nohy do studené vody. Důležité je doplnit tekutiny, ideální jsou iontové nápoje nebo minerální vody. ÚŽEH – přichází po delším pobytu na slunci, bez pokrývky hlavy. PŘÍZNAKY ÚŽEHU - jsou velmi podobné příznaků jaké doprovází úpal, jen s tím rozdílem, že přicházejí později, většinou k večeru nebo v noci. Úžeh bývá často doprovázen spálenou kůží od slunce. LÉČBA ÚŽEHU – postup je stejný jako při úpalu, důležité je také ošetřit popálenou kůži od slunce pomocí přípravků obsahujících panthenol, který kůži zklidní a napomáhá rychlejší regeneraci. Chraňte se před sluncem pokrývkou hlavy, používejte kvalitní krémy s vysokým ochranným faktorem a nezapomínejte doplňovat tekutiny. Při delší jízdě autem myslete na lahev s vodou, aby vás nezaskočilo horko, pokud uvíznete někde v koloně. Vyvarujte se delšímu pobytu na přímém slunci a v přehřátých prostorech.                                      
Přečíst více
Akné je mnoholetá choroba, která velmi obtěžuje a je často spojena s nižší kvalitou života až s psychickými obtížemi. Neléčená akné může vést k tvorbě doživotních jizev. Terapie je tedy v naprosté většině případů nutná. Akné není záležitostí pouze puberty, ale může být i celoživotním problémem. Objednejte se k Dr.Peygerové, která se dlouhodobě léčbě akné a odstraňováním jizev po akné věnuje. Dermatologickou léčbu akné je určitě vhodné doplnit pravidelným odborným čištěním na našem přístroji diamantové mikrodermabraze nebo Vám doporučíme kosmetické ošetření u našeho spolupracujícího kosmetického salonu. Při první konzultaci Vám navrhneme postup celé léčby.  
Přečíst více
Změna ordinační doby o Vánocích: pátek    21.12.2018   7-14h sobota  22.12.2018 - středa 26.12.2018 – zavřeno čtvrtek  27.12.2018   11-15h pátek    28.12.2018  7-15h pondělí 31.12.2018  7-15h úterý     1.1.2019 zavřeno   Mimo ordinační dobu je pro naše klienty k dispozici hrazená služba Návštěva lékaře doma. Více informací a objednávky na tel čísle +420 773 793 073.  
Přečíst více
Dovolujeme si vás upozornit na změnu ordinační doby v období 2.7. - 6.7.2018: 2.7., 3.7., 4.7. - otevřeno 8  -16h (neplatí pro již objednané klienty) 5.7.,  6.7. - zavřeno
Přečíst více
V případě, že dojde k nehodě, kdy dítě požilo neznámou látku, rostlinu nebo léky, nepropadejte panice. Nevhodná opatření mohou ublížit. První pomoc v těchto případech není zcela jednoznačná a univerzální, mění se podle druhu požité látky. Důležitá je zde role aktivního uhlí (tzv. černého uhlí), které má schopnost absorbovat na svůj povrch velké množství jedovaté látky. Ale ani v tomto případě nejde o univerzální lék na všechny otravy.   V případě požití léků: podejte několik tablet aktivního uhlí zjistěte název léku a kontaktujte lékaře nebo Toxikologické informační středisko bez porady s lékařem nevyvolávejte zvracení   V případě požití komerčních a chemických přípravků: bez porady s lékařem nevyvolávejte zvracení vypláchněte ústa pokud budete podávat nápoj, potom nejlépe vlažný čaj nebo vodu než zavoláte lékaře nebo Toxikologické informační středisko, zajistěte obal a etiketu, důležité jsou zejména údaje o složení a přesný název výrobku   V případě požití rostliny, listu nebo plodu (bobulí): vyndejte zbytky z úst vypláchněte ústa podejte několik tablet aktivního uhl okuste se identifikovat rostlinu a kontaktujte lékaře nebo Toxikologické informační středisko   V případě potíží po snědení hub: pokuste se zjistit název houby zajistěte pokrm z hub, který způsobil potíže kontaktujte lékaře nebo Toxikologické informační středisko   Pokud už se nehoda stala, nezapomeňte, v případě, že je to možné, zjistit materiál, který dítě požilo. Reprezentativní vzorek rostliny – nejen samotné plody, ale i celou větvičku s listy nebo případně celou rostlinu, kterou dítě ochutnalo. Houby – při podezření na otravu houbami vzít zbytek jídla nebo i vzorek zvratků či průjmové stolice, pokud má již dítě potíže. V případě léků – nejlépe celé balení se zbytkem léků i krabičku s příbalovým letákem, v nouzi aspoň samotnou tabletku. U komerčních přípravků – obal, etiketu, zbytek roztoku. Tento materiál pomůže při identifikaci a je velmi důležitý pro případnou léčbu.   V případě, že budete žádat o radu lékaře nebo Toxikologické informační středisko, je nutné podat co nejpřesnější informace o nehodě: komu se nehoda stala věk a hmotnost postiženého jaká látka je příčinou otravy, jde o lék, rostlinu, chemikálii, komerční přípravek u léků udejte, zda jde o lék, který postižený užívá, nebo jde o cizí lék u komerčních přípravků je potřeba získat co nejvíce informací z etikety, zejména o složení, nebo alespoň vědět, k čemu se látka používá jaké je množství požité látky jaké má postižený příznaky jaká opatření byla provedena  
Přečíst více
Začněte prevencí, nechte se u nás prohlédnout odborníkem. Dermatoskopem vyšetříme kůži a její povrch, zaměříme se na problémová místa jako jsou pigmentové projevy a různé „výrůstky“ na kůži. Věnujte nám 30min Vašeho času. Přijďte se poradit, jak se nejlépe chránit a nebát se sluníčka.  
Přečíst více
Máte pochybnosti, zda Váš mozek pracuje správně? Zapomínáte více než obvykle? Nevzpomínáte si a měli byste? Máte strach, že někdo z Vašich blízkých trpí některou z chorob mozku? Alzheimerova choroba se stává epidemií naší doby. Odhaduje se, že nad 60 let věku trpí Alzheimerem až každý pátý člověk. Věk pro nástup choroby se neustále snižuje. Příznaky: ztráta paměti, poruchy řeči, problémy s plynulým vyjadřováním, zapomínání věcí, rychlé změny nálad, změna osobnosti – úzkost, bojovnost, lhostejnost, odloučení – ztráta zájmu o blízké, o koníčky, o práci, špatný úsudek a obtížné rozhodování, dezorientace v prostoru (i na známých místech) a času, obtížné plnění dříve běžných úkolů, ztráta představivosti Prevence: pozitivní postoj k sobě a k životu, trénink paměti, udržování fyzické kondice, životospráva V prvé řadě je důležitá správná diagnostika: jen tak může být další odborná pomoc maximálně účinná. Přijďte včas na komplexní neurologické vyšetření, a to již při prvních příznacích. Společně můžeme bojovat!
Přečíst více
Vážení klienti, vzhledem k alarmujícímu a stále se zvyšujícímu počtu nakažených spalničkami, Vám nabízíme možnost krevního testu na hladinu protilátek a v případě nízké hodnoty také očkování či přeočkování nejnovější vakcínou. K 6. dubnu 2018 bylo v České republice hlášeno celkem 70 případů spalniček. Nejvíce onemocnění evidujeme na území hlavního města Prahy (48 případů), dále ve Středočeském kraji (10 případů). Vývoj další epidemiologické situace ve výskytu spalniček v ČR je obtížné jednoznačně předjímat, lze však předpokládat vzestupný trend. Tento stav plně odpovídá vývoji epidemiologické situace ve výskytu spalniček v celé Evropě. Očkování proti spalničkám se ve světě rozšířilo v šedesátých letech 20. století. V České republice bylo pravidelné očkování proti nákaze spalničkami zavedeno v roce 1969, nejdříve 1 dávkou a od roku 1975 dvěma dávkami vakcíny. Nelze však spolehlivě určit 100% účinnost vakcíny po celou dobu života. Vice na http://www.mzcr.cz Krevní test Vám nezabere více než 10min Vašeho času, neprovádí se nalačno. Výsledek je znám do týdne. Pokud se po konzultaci s lékařem rozhodnete pro očkování, lze začít okamžitě.   Zvýhodněná cena krevních testů a očkování (v případě indikace) pro členy programu PLUS: Krevní test, náběr: 980.-Kč Očkování            : 790.-Kč / dávka  (v ceně je již zahrnuto vyšetření lékařem před očkováním)   Zvýhodněná cena krevních testů a očkování (v případě indikace) pro členy programu BASIC: Krevní test, náběr: 1100.-Kč Očkování            : 790.-Kč / dávka (v ceně je již zahrnuto vyšetření lékařem před očkováním)   Cena krevních testů a očkování (v případě indikace) pro klienty ATODA Medical: Krevní test, náběr: 1280.-Kč Očkování            : 790.-Kč / dávka Cílené vyšetření lékařem před očkováním:  800.-Kč   Nenechte své zdraví v rukách náhody, objednejte se na testy co nejdříve!
Přečíst více
Každý na svém těle dříve či později objevíme drobné kožní nedostatky – pihy, znaménka krásy, různé výrůstky, červené až hnědé tečky nebo rozšířené žilky. Po důkladném vyšetření dermatoskopem, může lékař krom běžného chirurgického řešení zvolit rychlé a bezpečné odstranění elektrokauterem. Zákrok elektrokauterem je proveden v místním znecitlivění, možné je také použití Entonoxu (inhalační anestetikum). Zákrok trvá několik minut, je přesně bodovitě zaměřen pouze na problematický projev, který tepelně zničí a nepoškozuje tak nijak okolní tkáň ani cévy. Rána nekrvácí a rychle se hojí.
Přečíst více
Nově jsme zařadili do nabídky za velmi výhodných cen služby estetické dermatologie: odstranění vrásek odstranění nosoretních vrásek (vrásek na horním rtu) zvětšení a modelace rtů modelace povadlých koutků úst Více informací o službách a cenách se dočtete zde.
Přečíst více
Milí klienti, přejeme vám krásné velikonoční svátky a připomínáme, že v pátek 30. 3. 2018 a v pondělí 2. 4. 2018 zůstanou naše ordinace zavřené. Těšíme se na vás v plném provozu opět od úterý 3. 4. 2018. Tým ATODA Medical
Přečíst více
9. 2. 2018

Výskyt spalniček!

V lednu 2018 bylo nahlášeno na území hl. města Praha šest případů onemocnění spalničkami u dětí narozených mezi lety 2002 až 2017, u dětí neočkovaných na přání rodičů. Stanovení diagnózy v období akutních respiračních infekcí není jednoduché. Prvními příznaky je: teplota, kašel, bolest břicha, průjem, posléze vyrážka. Spalničky patří mezi infekce s povinnou hospitalizací na infekčním oddělení. Zeptejte se našeho dětského lékaře na možnosti očkování proti spalničkám!
Přečíst více
MUDr. Agnieszka Podstolská se zúčastnila semináře na téma Tuberkulóza u dětí. 1.11.2010 bylo zrušeno celoplošné očkování proti tuberkulóze, takže na novorozeneckých odděleních již očkování neprobíhá. Očkují se pouze děti zařazené do některé rizikové skupiny. Mezi 11. a 12. rokem dítěte se také nedělají tuberkulinové zkoušky a přeočkování v tomto věku bylo zrušeno. Bohužel pediatři v ČR poukazují na pozvolný návrat těžkých forem TBC u neočkovaných dětí. V roce 2011 byli zaznamenány dva případy těžké formy TBC, v roce 2017 již 9 těžkých případů. Tápete v možnostech očkování vašich dětí? Chcete slyšet, jaká jsou rizika i pozitiva očkování? Sjednejte si konzultaci na našem pediatrickém oddělení.
Přečíst více
Nová vakcína proti meningokokové meningitidě je již dostupná v ordinacích ATODA Medical! Meningitida je infekce ochranných obalů mozku a míchy. Meningitida může postihnout kohokoliv z nás od kojenců po dospělé. Je nepředvídatelná, postupuje rychle a může i během 24hodin zabíjet. Přenáší se velmi jednoduše – z osoby na osobu prostřednictvím sekretů z nosu a hrdla. Časné příznaky mohou být špatně diagnostikovány, protože připomínají chřipku. Infekce postupuje rychle, i přes rychlou lékařskou péči mohou být následky závažné. Až 1 z 10 nakažených zemře. Až 2 z 10 nakažených mají trvalé následky (amputace končetin, zjizvení kůže, poruchy zraku a/nebo sluchu, poruchy duševních nebo motorických dovedností). Vakcína se podává ve dvou až třech dávkách, dle věku. Vakcínu nehradí české zdravotní pojišťovny, cena vakcíny je 2900.-Kč (vč.aplikace). Pro objednání nebo více informací kontaktujte naši recepci.
Přečíst více
E-recept Vám můžeme vytisknout nebo poslat do mailu. Ve Vašem mailu musíte otevření e-receptu autorizovat rodným číslem uvedeným na receptu. Takto autorizovaný a „otevřený“ mail pak stačí ukázat na Vašem elektronickém zařízení (chytrém telefonu) v jakékoliv lékárně.
Přečíst více
Chcete pracovat v krásném pracovním prostředí a s týmem, který se stane Vaším pracovním i osobním zázemím? Chcete pracovat tam, kde je samozřejmostí úsměv na tváři, zodpovědnost, pečlivost a ochota? ATODA Medical se velmi úspěšně a rychle rozvíjí, buďte v tom s námi! Náplň práce: prvotní kontakt s pacienty, registrace pacientů, zakládání karet objednávání pacientů, podávání informací, nabídka služeb AM, klientská péče o pacienty, spolupráce s lékaři a sestrami, práce v interním systému, další administrativní činnosti Od vás očekáváme: výborné komunikační a organizační schopnosti, pečlivost, samostatnost milé a vstřícné vystupování schopnost zachovat klid a úsměv i v nečekaných situacích znalost angličtiny min.SŠ vzdělání flexibilitu uživatelská znalost MS Office Nabízíme: různorodou práci v příjemném kolektivu motivující platové ohodnocení, bonusy 5 týdnů dovolené rodinnou atmosféru a stabilní zázemí zajištění lékařské péče pro Vás a rodinu zdarma a v rámci pracovní doby: jazykové kurzy, kurzy Pilates apod. firemní akce Nástup možný ihned, na DPP nebo HPP (i zkrácený úvazek), vhodné i pro studenty vysokých škol. Prosím zasílejte své strukturované CV v češtině, včetně fotografie na e-mail adresu: r.hasova@atoda.cz Všem uchazečům děkujeme za projevený zájem, dovolujeme si Vás informovat, že kontaktováni budou pouze ti uchazeči, kteří budou pozváni k interview. Děkujeme za pochopení.
Přečíst více
Děkujeme vám za projevenou důvěru v uplynulém roce 2017 a přejeme prožití klidných a veselých vánočních svátků a šťastný nový rok 2018.
Změna ordinační doby o Vánocích: 22.12. - 7:30-14:00 23. - 26.12. zavřeno 27. - 29.12. 8:00 - 14:00 1.1.2018 - zavřeno   Mimo ordinační dobu je pro naše klienty k dispozici hrazená služba Návštěva lékaře doma. Více informací a objednávky na tel čísle +420 773 793 073.
Přečíst více
Vážení klienti, omlouváme se za dočasné ztížení podmínek u vstupu do prostor ATODA Medical. Vstupní dveře a chodba prochází rekonstrukcí a bude to už brzy krásné. Děkujeme za pochopení.
Přečíst více
Dárkový voucher ATODA Medical je: překvapení, kterým zabodujete – může to být například členství v našem program = celoroční nadstandardní zdravotní péče malá pozornost, která určitě překvapí – například na masáž, Pilates nebo jinou konkrétní službu příspěvek na "něco" – darujte určitou částku na později zvolenou péči dle výběru obdarovaného V případě jakýchkoliv dotazů nebo zájmu se prosím obraťte na naší recepci, která vám ráda vše vysvětlí a poradí. Děkujeme.
Přečíst více
Naše zdravotní sestry jsou respektovanými odbornicemi v ošetřovatelství, které kromě řady odborných znalostí a činností zvládají holistický přístup k pacientovi a k jeho potřebám. Dokáží pacienty a jejich příbuzné srozumitelně edukovat, mají na výši komunikační dovednosti (ovládají minimálně anglický jazyk) a svým vzděláním, kultivovaným chováním a osobností posilují prestiž naší společnosti a jsou kvalitním partnerem lékařům a ostatním kolegyním a kolegům. Takové zdravotní sestry dokážeme velmi dobře ocenit a to nejen finančně. V případě zájmu o více informací pište na email: r.hasova@atoda.cz nebo volejte na tel: 603141211
Přečíst více
Vážení klienti, z důvodu státního svátku máme 28.10.2021 zavřeno. Děkujeme za pochopení.
Přejeme vám krásné podzimní dny a zveme vás na zcela unikátní partnerské workshopy na naší kliniku. Jsme první v České republice, kteří nabízejí celosvětově uznávané workshopy: 1) Sedm principů spokojeného manželství a 2) A jsme tři (Bringing Baby Home). Kurz „Sedm principů“ je určen manželským párům nebo partnerům. Účastníkům umožní pochopit zákonitosti dobře fungujícího vztahu, naučí je dovednostem, které mohou výrazně upevnit jeho stabilitu a vzájemné citové pouto. Kurz „A jsme tři“ (Bringing Baby Home) je na výzkumech založený workshop zaměřený na zlepšení kvality života mladých rodin a jejich dětí. Jeho hlavním cílem je posílit vztah páru a tak vytvořit ty nejlepší podmínky pro vývoj dítěte. Pro více informací o workshopech se prosím informujte na recepci kliniky nebo nás kontaktujte se svými dotazy přes formulář níže:
Přečíst více
Blíží se chřipkové období, proto bychom vám rádi nabídli možnost očkování proti chřipce v ATODA Medical. V ČR bývá ročně hlášeno 850 000 – 1 200 000 onemocnění, skutečný výskyt je však ještě vyšší. Chřipka není banálním onemocněním, u nás si vyžádá cca 2000 lidských životů ročně. Vakcína je nejdůrazněji doporučena osobám s chronickým onemocněním a osobám od 65 let věku. Dále je doporučena těhotným ženám a ženám, které plánují těhotenství během chřipkové sezony, obézním osobám a kuřákům. Nenechte se ohrozit nemocí, které můžete snadno předejít! Pro tuto sezónu lékaři ATODA Medical doporučují nejnovější vakcinu Vaxigrip Tetra, která je účinnější a současně i šetrnější. K dispozici máme i standartní vakcinu Influvac. Cena vakciny Influvac (vč. aplikace) - 300,-Kč Cena vakciny Vaxigrip Tetra (vč. aplikace) - 400,-Kč (pro očkování není třeba být naším registrovaným pacientem, lze využít jako jednorázovou službu) Včasné očkování proti chřipce je vysoce účinná prevence proti tomuto infekčnímu onemocnění! Objednejte se na očkování ještě dnes pomocí formuláře níže a nebo zavolejte, těšíme se na vaši návštěvu.
Přečíst více
O státním svátku 28.9. máme zavřeno. V pátek 29.9. pak pouze do 13 hodin. Děkujeme za pochopení.
S blížícím se jarem je stále aktuálnější otázka nástupu pylových alergií, po celý rok pak čas od času řešíme, zda nemáme sníženou imunitu, zda nemáme nějaký typ potravinové alergie, maminky se bojí stále agresivnějšího bodnutí vosy nebo včely....Využijte zvýhodněnou nabídku komplexní a velmi pečlivé péče naší lékařky, dlouholeté specialistky v oboru Alergologie a imunologie MUDr. Šedivé. Objednejte se na vstupní konzultaci na naší recepci.
Přečíst více
29. 8. 2017

Hubneme!

Všichni víme, jak na to, už jsme to slyšeli tolikrát! Ale opravdu to všechno víme? Každý potřebuje něco jiného! Přijďte se poradit k nám, naše výživová poradkyně, Veronika Clavel je zkušená specialistka, vystudovaná nutriční terapeutka. Praxi získala během svého působení v Ikemu, Thomayerově nemocnici a také v Camgbridge Weight Plan. Specializuje se na problémy s nadváhou, podváhou, výživu obecně a na zdravý životní styl obecně.
Přečíst více
Nabízíme Vám možnost zacvičit si ve velmi příjemném a komorním prostředí. Ve skupince jsou max 4 osoby, je možné také domluvit uzavřenou skupinu 3 nebo jen 2 osob nebo individuální lekci pro jednoho. Každé pondělí a čtvrtek mezi 9 a 13h, po předchozím objednání. Lekce jsou vedeny v Čj nebo Aj. Podívejte se na foto a více informací na našem Facebooku.
Přečíst více

Objednejte se ještě dnes