Archív novinek

Akné je mnoholetá choroba, která velmi obtěžuje a je často spojena s nižší kvalitou života až s psychickými obtížemi. Neléčená akné může vést k tvorbě doživotních jizev. Terapie je tedy v naprosté většině případů nutná. Akné není záležitostí pouze puberty, ale může být i celoživotním problémem. Objednejte se k Dr.Peygerové, která se dlouhodobě léčbě akné a odstraňováním jizev po akné věnuje. Dermatologickou léčbu akné je určitě vhodné doplnit pravidelným odborným čištěním na našem přístroji diamantové mikrodermabraze nebo Vám doporučíme kosmetické ošetření u našeho spolupracujícího kosmetického salonu. Při první konzultaci Vám navrhneme postup celé léčby.  
Přečíst více
Změna ordinační doby o Vánocích: pátek    21.12.2018   7-14h sobota  22.12.2018 - středa 26.12.2018 – zavřeno čtvrtek  27.12.2018   11-15h pátek    28.12.2018  7-15h pondělí 31.12.2018  7-15h úterý     1.1.2019 zavřeno   Mimo ordinační dobu je pro naše klienty k dispozici hrazená služba Návštěva lékaře doma. Více informací a objednávky na tel čísle +420 773 793 073.  
Přečíst více
Dovolujeme si vás upozornit na změnu ordinační doby v období 2.7. - 6.7.2018: 2.7., 3.7., 4.7. - otevřeno 8  -16h (neplatí pro již objednané klienty) 5.7.,  6.7. - zavřeno
Přečíst více
V případě, že dojde k nehodě, kdy dítě požilo neznámou látku, rostlinu nebo léky, nepropadejte panice. Nevhodná opatření mohou ublížit. První pomoc v těchto případech není zcela jednoznačná a univerzální, mění se podle druhu požité látky. Důležitá je zde role aktivního uhlí (tzv. černého uhlí), které má schopnost absorbovat na svůj povrch velké množství jedovaté látky. Ale ani v tomto případě nejde o univerzální lék na všechny otravy.   V případě požití léků: podejte několik tablet aktivního uhlí zjistěte název léku a kontaktujte lékaře nebo Toxikologické informační středisko bez porady s lékařem nevyvolávejte zvracení   V případě požití komerčních a chemických přípravků: bez porady s lékařem nevyvolávejte zvracení vypláchněte ústa pokud budete podávat nápoj, potom nejlépe vlažný čaj nebo vodu než zavoláte lékaře nebo Toxikologické informační středisko, zajistěte obal a etiketu, důležité jsou zejména údaje o složení a přesný název výrobku   V případě požití rostliny, listu nebo plodu (bobulí): vyndejte zbytky z úst vypláchněte ústa podejte několik tablet aktivního uhl okuste se identifikovat rostlinu a kontaktujte lékaře nebo Toxikologické informační středisko   V případě potíží po snědení hub: pokuste se zjistit název houby zajistěte pokrm z hub, který způsobil potíže kontaktujte lékaře nebo Toxikologické informační středisko   Pokud už se nehoda stala, nezapomeňte, v případě, že je to možné, zjistit materiál, který dítě požilo. Reprezentativní vzorek rostliny – nejen samotné plody, ale i celou větvičku s listy nebo případně celou rostlinu, kterou dítě ochutnalo. Houby – při podezření na otravu houbami vzít zbytek jídla nebo i vzorek zvratků či průjmové stolice, pokud má již dítě potíže. V případě léků – nejlépe celé balení se zbytkem léků i krabičku s příbalovým letákem, v nouzi aspoň samotnou tabletku. U komerčních přípravků – obal, etiketu, zbytek roztoku. Tento materiál pomůže při identifikaci a je velmi důležitý pro případnou léčbu.   V případě, že budete žádat o radu lékaře nebo Toxikologické informační středisko, je nutné podat co nejpřesnější informace o nehodě: komu se nehoda stala věk a hmotnost postiženého jaká látka je příčinou otravy, jde o lék, rostlinu, chemikálii, komerční přípravek u léků udejte, zda jde o lék, který postižený užívá, nebo jde o cizí lék u komerčních přípravků je potřeba získat co nejvíce informací z etikety, zejména o složení, nebo alespoň vědět, k čemu se látka používá jaké je množství požité látky jaké má postižený příznaky jaká opatření byla provedena  
Přečíst více
Začněte prevencí, nechte se u nás prohlédnout odborníkem. Dermatoskopem vyšetříme kůži a její povrch, zaměříme se na problémová místa jako jsou pigmentové projevy a různé „výrůstky“ na kůži. Věnujte nám 30min Vašeho času. Přijďte se poradit, jak se nejlépe chránit a nebát se sluníčka.  
Přečíst více
Máte pochybnosti, zda Váš mozek pracuje správně? Zapomínáte více než obvykle? Nevzpomínáte si a měli byste? Máte strach, že někdo z Vašich blízkých trpí některou z chorob mozku? Alzheimerova choroba se stává epidemií naší doby. Odhaduje se, že nad 60 let věku trpí Alzheimerem až každý pátý člověk. Věk pro nástup choroby se neustále snižuje. Příznaky: ztráta paměti, poruchy řeči, problémy s plynulým vyjadřováním, zapomínání věcí, rychlé změny nálad, změna osobnosti – úzkost, bojovnost, lhostejnost, odloučení – ztráta zájmu o blízké, o koníčky, o práci, špatný úsudek a obtížné rozhodování, dezorientace v prostoru (i na známých místech) a času, obtížné plnění dříve běžných úkolů, ztráta představivosti Prevence: pozitivní postoj k sobě a k životu, trénink paměti, udržování fyzické kondice, životospráva V prvé řadě je důležitá správná diagnostika: jen tak může být další odborná pomoc maximálně účinná. Přijďte včas na komplexní neurologické vyšetření, a to již při prvních příznacích. Společně můžeme bojovat!
Přečíst více
Vážení klienti, vzhledem k alarmujícímu a stále se zvyšujícímu počtu nakažených spalničkami, Vám nabízíme možnost krevního testu na hladinu protilátek a v případě nízké hodnoty také očkování či přeočkování nejnovější vakcínou. K 6. dubnu 2018 bylo v České republice hlášeno celkem 70 případů spalniček. Nejvíce onemocnění evidujeme na území hlavního města Prahy (48 případů), dále ve Středočeském kraji (10 případů). Vývoj další epidemiologické situace ve výskytu spalniček v ČR je obtížné jednoznačně předjímat, lze však předpokládat vzestupný trend. Tento stav plně odpovídá vývoji epidemiologické situace ve výskytu spalniček v celé Evropě. Očkování proti spalničkám se ve světě rozšířilo v šedesátých letech 20. století. V České republice bylo pravidelné očkování proti nákaze spalničkami zavedeno v roce 1969, nejdříve 1 dávkou a od roku 1975 dvěma dávkami vakcíny. Nelze však spolehlivě určit 100% účinnost vakcíny po celou dobu života. Vice na http://www.mzcr.cz Krevní test Vám nezabere více než 10min Vašeho času, neprovádí se nalačno. Výsledek je znám do týdne. Pokud se po konzultaci s lékařem rozhodnete pro očkování, lze začít okamžitě.   Zvýhodněná cena krevních testů a očkování (v případě indikace) pro členy programu PLUS: Krevní test, náběr: 980.-Kč Očkování            : 790.-Kč / dávka  (v ceně je již zahrnuto vyšetření lékařem před očkováním)   Zvýhodněná cena krevních testů a očkování (v případě indikace) pro členy programu BASIC: Krevní test, náběr: 1100.-Kč Očkování            : 790.-Kč / dávka (v ceně je již zahrnuto vyšetření lékařem před očkováním)   Cena krevních testů a očkování (v případě indikace) pro klienty ATODA Medical: Krevní test, náběr: 1280.-Kč Očkování            : 790.-Kč / dávka Cílené vyšetření lékařem před očkováním:  800.-Kč   Nenechte své zdraví v rukách náhody, objednejte se na testy co nejdříve!
Přečíst více
Každý na svém těle dříve či později objevíme drobné kožní nedostatky – pihy, znaménka krásy, různé výrůstky, červené až hnědé tečky nebo rozšířené žilky. Po důkladném vyšetření dermatoskopem, může lékař krom běžného chirurgického řešení zvolit rychlé a bezpečné odstranění elektrokauterem. Zákrok elektrokauterem je proveden v místním znecitlivění, možné je také použití Entonoxu (inhalační anestetikum). Zákrok trvá několik minut, je přesně bodovitě zaměřen pouze na problematický projev, který tepelně zničí a nepoškozuje tak nijak okolní tkáň ani cévy. Rána nekrvácí a rychle se hojí.
Přečíst více
Nově jsme zařadili do nabídky za velmi výhodných cen služby estetické dermatologie: odstranění vrásek odstranění nosoretních vrásek (vrásek na horním rtu) zvětšení a modelace rtů modelace povadlých koutků úst Více informací o službách a cenách se dočtete zde.
Přečíst více
Milí klienti, přejeme vám krásné velikonoční svátky a připomínáme, že v pátek 30. 3. 2018 a v pondělí 2. 4. 2018 zůstanou naše ordinace zavřené. Těšíme se na vás v plném provozu opět od úterý 3. 4. 2018. Tým ATODA Medical
Přečíst více
9. 2. 2018

Výskyt spalniček!

V lednu 2018 bylo nahlášeno na území hl. města Praha šest případů onemocnění spalničkami u dětí narozených mezi lety 2002 až 2017, u dětí neočkovaných na přání rodičů. Stanovení diagnózy v období akutních respiračních infekcí není jednoduché. Prvními příznaky je: teplota, kašel, bolest břicha, průjem, posléze vyrážka. Spalničky patří mezi infekce s povinnou hospitalizací na infekčním oddělení. Zeptejte se našeho dětského lékaře na možnosti očkování proti spalničkám!
Přečíst více
MUDr. Agnieszka Podstolská se zúčastnila semináře na téma Tuberkulóza u dětí. 1.11.2010 bylo zrušeno celoplošné očkování proti tuberkulóze, takže na novorozeneckých odděleních již očkování neprobíhá. Očkují se pouze děti zařazené do některé rizikové skupiny. Mezi 11. a 12. rokem dítěte se také nedělají tuberkulinové zkoušky a přeočkování v tomto věku bylo zrušeno. Bohužel pediatři v ČR poukazují na pozvolný návrat těžkých forem TBC u neočkovaných dětí. V roce 2011 byli zaznamenány dva případy těžké formy TBC, v roce 2017 již 9 těžkých případů. Tápete v možnostech očkování vašich dětí? Chcete slyšet, jaká jsou rizika i pozitiva očkování? Sjednejte si konzultaci na našem pediatrickém oddělení.
Přečíst více
Nová vakcína proti meningokokové meningitidě je již dostupná v ordinacích ATODA Medical! Meningitida je infekce ochranných obalů mozku a míchy. Meningitida může postihnout kohokoliv z nás od kojenců po dospělé. Je nepředvídatelná, postupuje rychle a může i během 24hodin zabíjet. Přenáší se velmi jednoduše – z osoby na osobu prostřednictvím sekretů z nosu a hrdla. Časné příznaky mohou být špatně diagnostikovány, protože připomínají chřipku. Infekce postupuje rychle, i přes rychlou lékařskou péči mohou být následky závažné. Až 1 z 10 nakažených zemře. Až 2 z 10 nakažených mají trvalé následky (amputace končetin, zjizvení kůže, poruchy zraku a/nebo sluchu, poruchy duševních nebo motorických dovedností). Vakcína se podává ve dvou až třech dávkách, dle věku. Vakcínu nehradí české zdravotní pojišťovny, cena vakcíny je 2900.-Kč (vč.aplikace). Pro objednání nebo více informací kontaktujte naši recepci.
Přečíst více
E-recept Vám můžeme vytisknout nebo poslat do mailu. Ve Vašem mailu musíte otevření e-receptu autorizovat rodným číslem uvedeným na receptu. Takto autorizovaný a „otevřený“ mail pak stačí ukázat na Vašem elektronickém zařízení (chytrém telefonu) v jakékoliv lékárně.
Přečíst více
Program vyvinutý týmem specialistů pod vedením Dr.Alana Howarda z University of Cambridge. Na trh byl uveden v roce 1984 a od té doby pomohl po celém světe snížit tělesnou hmotnost více než 30 milionům lidí. Flexibilní plán pro hubnutí a udržení získané váhy využívající produkty pro náhradu stravy. Jednoduché použití, žádné počítání kalorií. Široký sortiment produktů – koktejly, polévky, kaše, jídla, tyčinky. Dlouhodobá podpora a pomoc poradce, pravidelné kontroly zdarma, ketodieta. Proč a kdy Cambridge dietu? když je třeba rychlý úbytek váhy, např před operací pro pozvolné hubnutí jako náhrada jednoho či dvou jídel denně pro udržení váhy při nedostatku času, jako rychlá a kvalitní náhrada při ortopedických problémech při problémech s otěhotněním při spánkové apnoi při vysokém krevním tlaku při kožních onemocněních Jak postupovat v případě zájmu o Cambridge dietu? Objednat se k našemu odborníkovi na výživové poradenství. Při vstupním pohovoru – kontrola na bioimpedantní váze, odebrání anamnézy osobní i rodinné, volba programu Cambridge Weight Plan nebo jiné cesty pro zdravý režim, eventuélně doporučení dalších vyšetření u specialistů (krevní odběry, gastroenterologie, endokrinologie, apod.) Organizace pravidelných osobních návštěv – kontrola, stabilizace. Kontaktujte nás v případě jakýchkoliv dotazů!
Přečíst více
Chcete pracovat v krásném pracovním prostředí a s týmem, který se stane Vaším pracovním i osobním zázemím? Chcete pracovat tam, kde je samozřejmostí úsměv na tváři, zodpovědnost, pečlivost a ochota? ATODA Medical se velmi úspěšně a rychle rozvíjí, buďte v tom s námi! Náplň práce: prvotní kontakt s pacienty, registrace pacientů, zakládání karet objednávání pacientů, podávání informací, nabídka služeb AM, klientská péče o pacienty, spolupráce s lékaři a sestrami, práce v interním systému, další administrativní činnosti Od vás očekáváme: výborné komunikační a organizační schopnosti, pečlivost, samostatnost milé a vstřícné vystupování schopnost zachovat klid a úsměv i v nečekaných situacích znalost angličtiny min.SŠ vzdělání flexibilitu uživatelská znalost MS Office Nabízíme: různorodou práci v příjemném kolektivu motivující platové ohodnocení, bonusy 5 týdnů dovolené rodinnou atmosféru a stabilní zázemí zajištění lékařské péče pro Vás a rodinu zdarma a v rámci pracovní doby: jazykové kurzy, kurzy Pilates apod. firemní akce Nástup možný ihned, na DPP nebo HPP (i zkrácený úvazek), vhodné i pro studenty vysokých škol. Prosím zasílejte své strukturované CV v češtině, včetně fotografie na e-mail adresu: r.hasova@atoda.cz Všem uchazečům děkujeme za projevený zájem, dovolujeme si Vás informovat, že kontaktováni budou pouze ti uchazeči, kteří budou pozváni k interview. Děkujeme za pochopení.
Přečíst více
Děkujeme vám za projevenou důvěru v uplynulém roce 2017 a přejeme prožití klidných a veselých vánočních svátků a šťastný nový rok 2018.
Změna ordinační doby o Vánocích: 22.12. - 7:30-14:00 23. - 26.12. zavřeno 27. - 29.12. 8:00 - 14:00 1.1.2018 - zavřeno   Mimo ordinační dobu je pro naše klienty k dispozici hrazená služba Návštěva lékaře doma. Více informací a objednávky na tel čísle +420 773 793 073.
Přečíst více
Vážení klienti, omlouváme se za dočasné ztížení podmínek u vstupu do prostor ATODA Medical. Vstupní dveře a chodba prochází rekonstrukcí a bude to už brzy krásné. Děkujeme za pochopení.
Přečíst více
Dárkový voucher ATODA Medical je: překvapení, kterým zabodujete – může to být například členství v našem program = celoroční nadstandardní zdravotní péče malá pozornost, která určitě překvapí – například na masáž, Pilates nebo jinou konkrétní službu příspěvek na "něco" – darujte určitou částku na později zvolenou péči dle výběru obdarovaného V případě jakýchkoliv dotazů nebo zájmu se prosím obraťte na naší recepci, která vám ráda vše vysvětlí a poradí. Děkujeme.
Přečíst více
Naše zdravotní sestry jsou respektovanými odbornicemi v ošetřovatelství, které kromě řady odborných znalostí a činností zvládají holistický přístup k pacientovi a k jeho potřebám. Dokáží pacienty a jejich příbuzné srozumitelně edukovat, mají na výši komunikační dovednosti (ovládají minimálně anglický jazyk) a svým vzděláním, kultivovaným chováním a osobností posilují prestiž naší společnosti a jsou kvalitním partnerem lékařům a ostatním kolegyním a kolegům. Takové zdravotní sestry dokážeme velmi dobře ocenit a to nejen finančně. V případě zájmu o více informací pište na email: r.hasova@atoda.cz nebo volejte na tel: 603141211
Přečíst více
Vážení klienti, z důvodu státního svátku máme 17.11.2017 zavřeno. Ve velmi naléhavých případech nás kontaktujte na telefoním čísle: 773 793 073. Děkujeme za pochopení.
Přejeme vám krásné podzimní dny a zveme vás na zcela unikátní partnerské workshopy na naší kliniku. Jsme první v České republice, kteří nabízejí celosvětově uznávané workshopy: 1) Sedm principů spokojeného manželství a 2) A jsme tři (Bringing Baby Home). Kurz „Sedm principů“ je určen manželským párům nebo partnerům. Účastníkům umožní pochopit zákonitosti dobře fungujícího vztahu, naučí je dovednostem, které mohou výrazně upevnit jeho stabilitu a vzájemné citové pouto. Kurz „A jsme tři“ (Bringing Baby Home) je na výzkumech založený workshop zaměřený na zlepšení kvality života mladých rodin a jejich dětí. Jeho hlavním cílem je posílit vztah páru a tak vytvořit ty nejlepší podmínky pro vývoj dítěte. Pro více informací o workshopech se prosím informujte na recepci kliniky nebo nás kontaktujte se svými dotazy přes formulář níže:
Přečíst více
Blíží se chřipkové období, proto bychom vám rádi nabídli možnost očkování proti chřipce v ATODA Medical. V ČR bývá ročně hlášeno 850 000 – 1 200 000 onemocnění, skutečný výskyt je však ještě vyšší. Chřipka není banálním onemocněním, u nás si vyžádá cca 2000 lidských životů ročně. Vakcína je nejdůrazněji doporučena osobám s chronickým onemocněním a osobám od 65 let věku. Dále je doporučena těhotným ženám a ženám, které plánují těhotenství během chřipkové sezony, obézním osobám a kuřákům. Nenechte se ohrozit nemocí, které můžete snadno předejít! Pro tuto sezónu lékaři ATODA Medical doporučují nejnovější vakcinu Vaxigrip Tetra, která je účinnější a současně i šetrnější. K dispozici máme i standartní vakcinu Infl uvac. Cena vakciny Infl uvac (vč. aplikace) - 300,-Kč Cena vakciny Vaxigrip Tetra (vč. aplikace) - 400,-Kč (pro očkování není třeba být naším registrovaným pacientem, lze využít jako jednorázovou službu) Včasné očkování proti chřipce je vysoce účinná prevence proti tomuto infekčnímu onemocnění! Objednejte se na očkování ještě dnes pomocí formuláře níže a nebo zavolejte, těšíme se na vaši návštěvu.
Přečíst více
O státním svátku 28.9. máme zavřeno. V pátek 29.9. pak pouze do 13 hodin. Děkujeme za pochopení.
S blížícím se jarem je stále aktuálnější otázka nástupu pylových alergií, po celý rok pak čas od času řešíme, zda nemáme sníženou imunitu, zda nemáme nějaký typ potravinové alergie, maminky se bojí stále agresivnějšího bodnutí vosy nebo včely....Využijte zvýhodněnou nabídku komplexní a velmi pečlivé péče naší lékařky, dlouholeté specialistky v oboru Alergologie a imunologie MUDr. Šedivé. Objednejte se na vstupní konzultaci na naší recepci.
Přečíst více
29. 8. 2017

Hubneme!

Všichni víme, jak na to, už jsme to slyšeli tolikrát! Ale opravdu to všechno víme? Každý potřebuje něco jiného! Přijďte se poradit k nám, naše výživová poradkyně, Veronika Clavel je zkušená specialistka, vystudovaná nutriční terapeutka. Praxi získala během svého působení v Ikemu, Thomayerově nemocnici a také v Camgbridge Weight Plan. Specializuje se na problémy s nadváhou, podváhou, výživu obecně a na zdravý životní styl obecně.
Přečíst více
Nabízíme Vám možnost zacvičit si ve velmi příjemném a komorním prostředí. Ve skupince jsou max 4 osoby, je možné také domluvit uzavřenou skupinu 3 nebo jen 2 osob nebo individuální lekci pro jednoho. Každé pondělí a čtvrtek mezi 9 a 13h, po předchozím objednání. Lekce jsou vedeny v Čj nebo Aj. Podívejte se na foto a více informací na našem Facebooku.
Přečíst více

Objednejte se ještě dnes