Obezitologie a metabolismus

Látková přeměna neboli metabolismus je pro správné fungování lidského těla naprosto nezbytný a je hlavním předpokladem zdraví. Pokud metabolismus nefunguje jak má, může to znamenat řadu různých onemocnění.

Metabolismus a jeho poruchy dokážeme odhalit

Náš tým zkušených odborníků zaměřujících se na metabolismus dokáže odhalit jeho špatné fungování a pochopitelně i navrhnout správný postup léčby, která povede k eliminaci problémů. Tím bude opět zajištěna správná rovnováha spojená s tvorbou, vstřebáváním, ale i ukládáním pro tělo tolik důležitých látek.

Naší specializací je také obezitologie

Nesprávně fungující metabolismus může být spojený také s nadváhou, přecházející až do stavu obezity. Právě té se věnuje další z oborů naší kliniky a to obezitologie. I zde dokážeme pacientům pomoci s jejich problémy, které se týkají potřeby redukovat jejich hmotnost, ale i eliminovat zdravotní problémy, které se zvýšenou hmotností mohou souviset.

Prof. MUDr. Vladimír Teplan, DrSc.

Metabolismus a Obezitologie

Profesor pro obor vnitřní lékařství. Atestace z vnitřního lékařství I.st a II.st, z nefrologie, z metabolismu a výživy.

Publikoval více než 200 prací v domácím i zahraničním odborném tisku. Pracovní pobyt v USA (Yale, UCLA) a Německu (DAAD Hohenheim).

Praxe: Přednosta kliniky nefrologie IKEM, oberarzt nefrolog. A interního odd. Interní klinika Dessa BRD, lékař interního odd Thomayerova nemocnice

Jazyky:   

Objednejte se ještě dnes