logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Očkování proti tetanu

Díky očkování se již podařilo vymýtit mnoho zákeřných nemocí. Očkování proti tetanu je jedním z příkladů. Dokáže eliminovat výskyt nemoci, která je spojena především s otevřeným zraněním.

Tetanus očkování by mělo být pravidelné

Od osmnáctého roku je třeba na pravidelnost očkování myslet. Lékaři nemají povinnost očkování u svých pacientů hlídat. Víte, kdy jste byli očkování naposled? Možná je právě nyní pravý čas.

Očkování proti tetanu u dospělých je doporučováno v pravidelných intervalech

Optimální dobou, kdy je očkování proti tetanu u dospělých doporučováno, je rozmezí 10 – 15 let. Pokud právě vám tato doba běží od chvíle, kdy jste byli naposledy očkováni, neváhejte a přijďte se přeočkovat.

Očkování proti tetanu u dětí je povinností

Nahlédněte do očkovacího průkazu vašeho potomka. Pamatujte, že u dětí je povinností. Nepodceňujte nutnost vakcinace u vašeho potomka a zajistěte mu jak jeho první očkování, tak i potřebná další přeočkování.

Když podceníte interval očkování, jste náchylnější

Vakcína dokáže působit jenom ve zmíněném časovém období. Když desetiletý až patnáctiletý interval podceníte, může u vás nemoc spojená s křečemi či ztrátou koordinace propuknout. Nečekejte a nechte se očkovat.

Kromě možnosti nechat se očkovat na naší klinice očkujeme i ve firmách. U většího počtu osob vyšleme lékaře a sestru přímo na adresu firmy, kde budou její zaměstnanci očkováni. Vše na základě objednávky a posléze úhrady zaměstnavatele.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Jan Skovajsa
starstarstarstarstar
Skvělý servis, který ve zdravotnictví nemá obdoby.
photo
Belinda Filippelli
starstarstarstarstar

My only regret is that I didn't sign up for a membership years ago! From the very first meeting with my GP (which was 90 minutes and she was really listening, nothing felt rushed) I have had really positive encounters with all the doctors, nurses, and staff at Atoda. They really do their best to make you feel comfortable and cared for. They take a holistic look at your health, the information is shared between doctors, and you can choose to see a specialist within the clinic or get a referral to another doctor where you insurance would cover so it's very flexible to your needs and budget. Most of all it just took all the stress out of visiting doctors and turned it into a pleasant and caring experience. Highly recommend.

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.