Očkování proti tetanu

Díky očkování se již podařilo vymýtit mnoho zákeřných nemocí. Očkování proti tetanu je jedním z příkladů. Dokáže eliminovat výskyt nemoci, která je spojena především s otevřeným zraněním.

Tetanus očkování by mělo být pravidelné

Od osmnáctého roku je třeba na pravidelnost očkování myslet. Lékaři nemají povinnost očkování u svých pacientů hlídat. Víte, kdy jste byli očkování naposled? Možná je právě nyní pravý čas.

Očkování proti tetanu u dospělých je doporučováno v pravidelných intervalech

Optimální dobou, kdy je očkování proti tetanu u dospělých doporučováno, je rozmezí 10 – 15 let. Pokud právě vám tato doba běží od chvíle, kdy jste byli naposledy očkováni, neváhejte a přijďte se přeočkovat.

Očkování proti tetanu u dětí je povinností

Nahlédněte do očkovacího průkazu vašeho potomka. Pamatujte, že u dětí je povinností. Nepodceňujte nutnost vakcinace u vašeho potomka a zajistěte mu jak jeho první očkování, tak i potřebná další přeočkování.

Když podceníte interval očkování, jste náchylnější

Vakcína dokáže působit jenom ve zmíněném časovém období. Když desetiletý až patnáctiletý interval podceníte, může u vás nemoc spojená s křečemi či ztrátou koordinace propuknout. Nečekejte a nechte se očkovat.

Kromě možnosti nechat se očkovat na naší klinice očkujeme i ve firmách. U většího počtu osob vyšleme lékaře a sestru přímo na adresu firmy, kde budou její zaměstnanci očkováni. Vše na základě objednávky a posléze úhrady zaměstnavatele.

Objednejte se ještě dnes

Chci objednat k lékaři
Recepce
oh +420 277 003 100
oh PO - PÁ 8:00 - 19:00