logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Anoskopické vyšetření

Co mohu očekávat, když se objednávám na vyšetření hemeroidů?

Základem diagnostiky hemeroidů je anoskopické vyšetření.

Pokud máte předepsané přímo anoskopické vyšetření, důvodem je podezření na onemocnění konečníku, které vyplývá z Vašich potíží. Toto vyšetření je podkladem ke zhodnocení nálezu na sliznici, odběru vzorku, ošetření krvácení či odstranění výrůstků (polypů) nebo hemeroidů.

Jak dlouho anoskopické vyšetření trvá?

Celé vstupní vyšetření může trvat až 40min, samotné anoskopické vyšetření je obvykle do 5minut hotovo.

Jak se mám připravit?

Anoskopické vyšetření se provádí bez předchozí přípravy. Je vždy dobré přijít k lékaři na vyšetření v s vyprázdněným tlustým střevem. V některých případech je před vyšetřením doporučen přípravek k vyprázdnění konečníku (tzv. Yal).

V případě, že berete léky zvyšující krvácivost, informujte o nich před vyšetřením lékaře.

Jak bude probíhat samotný výkon?

Anoskopie bude probíhat v poloze v kleče nebo na boku. Do konečníku je zaveden anoskop do vzdálenosti cca 15cm. Vyšetření není bolestivé, pouze může být mírně nepříjemné.

Mám počítat s nějakým omezením?

Po anoskopii nevznikají žádná omezení v obvyklém způsobu života – v osobním či pracovním.

Anoskopické vyšetření je velmi vzácně provázeno komplikacemi (časné pozdní krvácení). Riziko krvácení zvyšují pouze léky na ředění krve.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Daniel Bobek
starstarstarstarstar

Pan doktor Pavel Beno neuvěřitelný profesionál, ostatní také,sice zaplatíte,ale stojí to za to. Už po příchodu se začnete cítit jako VIP, jde přece i zdraví, už nikdy se nenechám ošetřit jinde. Už se těším na kontrolu, pan ex primář je kapacita,všem doporučuji a upřímně,zažil jsem toho už hodně po nemocnicích kde s k vám chovají jako by jste je obtezovali.

photo
Eva Mom Platts
starstarstarstarstar

Atoda medical není jen tak ledajaká lékařská klinika, je to domov daleko od domova, když potřebujete péči o své děti. Od chvíle, kdy vejdete dovnitř, do chvíle, kdy odejdete, se cítíte vítáni, cítíte se opečováváni, cítíte se pochopeni. Recepce je čistá, prostorná, všechny recepční a recepční byli dobře vyškoleni a měli bezvadné chování, vidíte 2 pohovky, velký stůl pro pacienty, krásné a uklidňující umění na stěnách, české, anglické, německé knihy na poličce, pokud dostanete žízeň, při čekání máte občerstvení k dispozici ihned. Koupelny jsou také v areálu. Pokoje lékařů jsou dobře osvětlené, čisté, vybavené nástroji potřebnými pro vaši péči. Komunikoval jsem se společností Atoda medical prostřednictvím telefonu a e-mailu a vždy rychle odpověděli. Vřele doporučuji Atodu medical jednotlivcům i rodinám. Moje děti viděly MUDR. Podstolská, která byla milá, nikdy nespěchala, byla znalá, dobře se s ní domluvila, mluvila česky a anglicky (jsem Češka, vdaná v zahraničí).

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.