logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Anoskopické vyšetření

Co mohu očekávat, když se objednávám na vyšetření hemeroidů?

Základem diagnostiky hemeroidů je anoskopické vyšetření.

Pokud máte předepsané přímo anoskopické vyšetření, důvodem je podezření na onemocnění konečníku, které vyplývá z Vašich potíží. Toto vyšetření je podkladem ke zhodnocení nálezu na sliznici, odběru vzorku, ošetření krvácení či odstranění výrůstků (polypů) nebo hemeroidů.

Jak dlouho anoskopické vyšetření trvá?

Celé vstupní vyšetření může trvat až 40min, samotné anoskopické vyšetření je obvykle do 5minut hotovo.

Jak se mám připravit?

Anoskopické vyšetření se provádí bez předchozí přípravy. Je vždy dobré přijít k lékaři na vyšetření v s vyprázdněným tlustým střevem. V některých případech je před vyšetřením doporučen přípravek k vyprázdnění konečníku (tzv. Yal).

V případě, že berete léky zvyšující krvácivost, informujte o nich před vyšetřením lékaře.

Jak bude probíhat samotný výkon?

Anoskopie bude probíhat v poloze v kleče nebo na boku. Do konečníku je zaveden anoskop do vzdálenosti cca 15cm. Vyšetření není bolestivé, pouze může být mírně nepříjemné.

Mám počítat s nějakým omezením?

Po anoskopii nevznikají žádná omezení v obvyklém způsobu života – v osobním či pracovním.

Anoskopické vyšetření je velmi vzácně provázeno komplikacemi (časné pozdní krvácení). Riziko krvácení zvyšují pouze léky na ředění krve.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Vilma Vaitieke
starstarstarstarstar

Po letech extrémně špatných zkušeností s lékaři pro děti v Praze - tato klinika a naše nová lékařka paní MUDr. Agnieszka Podstolská je prostě ráj. Velmi profesionální a milý přístup, rychlá obsluha, dobrá komunikace v cz nebo angličtině (!), ochota pomoci, která se jinde těžko hledá. Velmi čisté a příjemné prostředí ve srovnání s místy „zdarma“ jinde, kde najdete smradlavé přeplněné malé čekárny s hrubým personálem, zejména sestřičkami ze staré školy, které vás nenávidí za to, že jste cizinci. Děkujeme všem, že jste tu pro nás pokaždé, když je to potřeba!

photo
Petr Koubský
starstarstarstarstar

Po několika měsících od registrace jsem naprosto spokojen. Výtečná praktická lékařka i specializované služby, termínově pružní, příjemná recepce. Lidský přístup. Tahle si představuju lékařskou péči! Skvěle vynaložené peníze. Mimochodem, včas rozpoznali, že to na obličeji, o čem jsem si myslel, že je znamínko, není tak docela znamínko, a odeslali mě na životně důležitou operaci. Díky.

Petr Koubský je český publicista, analytik informačních a komunikačních médií a pedagog. Od roku 2018 působí jako redaktor pro vědu a technologie Deníku N. Napsal a přeložil několik knih o IT, učí na VŠE a FF UK. Pracoval postupně jako programátor, pak v Softwarových novinách, byl šéfredaktorem časopisu Inside a ředitelem iCollege.

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.