logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Zanícený aterom léčíme v ATODA Medical

Aterom je kožní cysta, která vzniká ucpáním kožní mazové žlázy a nadprodukcí mazu. Aterom může dosáhnout velikosti i několika centimetrů. Jak roste, vytváří se kožní bulka, často s drobným otvorem na vrcholu.

Ideální je nález okamžitě konzultovat s kožním lékařem. Komplikace spojené s ateromem totiž zahrnují riziko infekce, což může mít za následek zarudnutí kůže a tvorbu hnisu. Kožní aterom v tomto stavu je známý jako abscedovaný aterom.

 

Kožní cysta se vyskytuje na různých místech

Aterom je kožní abnormalita, která může pacientům způsobit nepříjemnosti a estetické obavy. Tento útvar se tvoří ucpanou mazovou žlázou a nadměrnou produkcí kožního mazu, přičemž se nejčastěji objevuje na zádech, na hlavě a na krku.

Léčba těchto kožních abnormalit se často odvíjí od aktuálního stavu pacienta. Klidné, neinfikované cysty či ateromy lze chirurgicky odstranit v lokální anestezii, zatímco v případě zánětu je nejprve nutné zahájit léčbu zánětu, následovanou odstraněním na chirurgii, aby se zabránilo opakování problému.

Ať už se jedná o estetickou obavu či potřebu prevence, je vždy vhodné nález konzultovat s odborníkem z ATODA Medical, který vám poskytne informace a nastaví individuální plán léčby. Jestliže si nejste jisti, zda se jedná o aterom, nebojte se zaslat do ATODA Medical foto a přijít na konzultaci. Nic nenecháváme náhodě a v nejasných případech nález zmapujeme okamžitou sonografií.

Chirurgické odstranění ateromu (cena)

Cena odstranění ateromu je závislá na několika faktorech, jako je umístění, velikost či druh léčby. Pokud vám najdeme na těle aterom, odstranění může probíhat hned několika způsoby, které jsme nastínili výše.

  • Úplné odstranění ateromu v lokální anestezii

Pokud máte klidný a nezanícený aterom, léčba se dá provést i pomocí chirurgického odstranění (exstirpace) v lokální anestezii. Tento ambulantní výkon může být prováděn za účelem prevence komplikací a estetického zlepšení.

Chirurgické odstranění ateromu nabízí pacientům několik pozitivních aspektů. Díky použití lokální anestezie je zákrok bezbolestný, což přispívá k celkovému komfortu pacienta. Krátká doba trvání procedury minimalizuje nepříjemné pocity.

Odstranění cysty také eliminuje riziko infekce a zánětu, což podporuje rychlejší hojení. Další výhodou této procedury je fakt, že ambulantní provedení zákroku umožňuje rychlý návrat k běžnému životu.

  • Léčba zánětu

V případě, že máte zanícený bolestivý aterom, prvním krokem musí být léčba samotného zánětu. Pokud je aterom zarudlý a vytéká z něj hnis, vyžaduje to zákrok. Chirurg v lokální anestezii bouličku otevře a vnitřek důkladně vyčistí. Až poté, co zánět ustoupí, je možné provést exstirpaci ateromu s pouzdrem.

Proč si nechat odstranit aterom v ATODA Medical?

Nebojte se přijít na konzultaci k našim specialistům. Svěřte se do rukou profesionálů, kteří se nachází pod jednou střechou: ať už se jedná o dermatologii či chirurgii. Kromě minimálního cestování mezi jednotlivými odborníky šetříme váš čas i tím, že i krátká čekací doba a objednání je vždy na přesný čas.

Chirurgické odstranění ateromu probíhá na našem zákrokovém sálku. Při výkonu s vámi může být blízká osoba, pustíme vaši oblíbenou hudbu a přikryjeme vás teplou přikrývkou. Budete se cítit více jako při wellness proceduře, spíše než na chirurgické operaci.

Chirurgické odstranění ateromu může být provedeno esteticky a efektivně tak, abychom minimalizovali možnost opakovaného vzniku ateromu. Pacient je pro nás vždy na prvním místě a vaše pohodlí i esteticky dobře odvedená práce jsou pro nás prioritou. Odstranění ateromu proběhne v rukou našich lékařů tak, aby byl výsledek co nejméně nápadný a nezanechal trvalé stopy.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Luca Martini
starstarstarstarstar

Vynikající lidé; velká profesionalita a ochota. Kompetentní a velmi pilní lékaři, vřele doporučuji

photo
Kamila Rysova
starstarstarstarstar
Mohu jen konstatovat, že přístup ke klientovi je velice vstřícný a milý. Domácí prostředí, člověk si zde nepřipadá jako u lékaře tudíž se nestresuje. Lékař má na klienta čas, vše co potřebuje vysvětlí . Absolvovala jsem zde již nějaká vyšetření a byla jsem vždy spokojená. Mohu všem jen doporučit.
Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.