logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

FeNO vyšetření

NIOX VERO je jedinečný přístroj na vyhodnocení zánětu dýchacích cest u pacientů s dýchacími obtížemi, jako je astma. NIOX VERO měří frakční exhalovaný oxid dusnatého (Fractional exhaled Nitric Oxide, odtud FeNO), díky kterému je možné přesně stanovit míru alergického zánětu v dýchacích cestách.

 

Pravidelná vyšetření FeNO pomáhají:

  • určit, jestli je pro pacienta vhodná léčba inhalačními kortikosteroidy (IKS)
  • optimalizovat dávkování IKS a ke snížení počtu exacerbací (zhoršení průběhu astmatu) až o 50%
  • zjistit, zda pacient dodržuje léčbu IKS nebo ne
  • výsledky jsou známe do 1 minuty.

Niox je zlatý standard pro měření vydechovaného oxidu dusnatého, který podporuje Evropská respirační společnost (ERS) a Americká hrudní společnost (ATS).

 

Jak se oxid dusnatý měří pomocí FeNo vyšetření?

Vyšetření FeNO se prování za použití přenosného zařízení, které měří hladinu oxidu dusnatého, zatímco pomalu a plynule vyfukujete vzduch z plic. Tím se liší od většiny ostatních podobných vyšetření, u kterých je potřeba vydechnout rychle a silně, aby bylo vyšetření co nejpřesnější.

Proč se oxid dusnatý měří pomocí FeNo vyšetření?

Váš alergolog může použít toto měření, aby diagnostikoval, zda máte alergické nebo eozinofilní astma nebo ne nebo jestli máte zánět typický pro tyto typy astmatu. Opakované kontroly také slouží k tomu, jestli předepsaná léčba pomáhá a snižuje vaši hladinu oxidu dusnatého nebo ne.

Co je oxid dusnatý?

Je to plyn, který je produkovaný buňkami při zánětu spojeného s alergickým nebo eozinofilním astmatem.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Sabina Günther
starstarstarstarstar
Docházím s roční dcerou k paní doktorce Podstolské. Jsem velmi spokojená s jejím individuálním přístupem, ochotou řešit i zdánlivé maličkosti. Samozřejmostí je profesionální a zároveň přátelský přístup. Také jsem ráda za příjemnou ordinaci s hracím kobercem, vyhřívaním nad přebalovacím pultem, možnost vjet s kočárkem až do ordinace. Péče sester a jejich asistence při prohlídkách je absolutně nadstandardní. Oceňuji i smskový systém, který včasné připomíná termín kontroly/vyšetření.
photo
Jan Skovajsa
starstarstarstarstar
Skvělý servis, který ve zdravotnictví nemá obdoby.
Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.