logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Kopřivka: příznaky a spouštěče

Kopřivka, známá také jako urtikárie, je alergické onemocnění kůže. Typická je pro ni červená vyrážka různých velikostí a tvarů, která se projevuje silným svěděním a otoky. Příznaky kopřivky jsou často náhlé a dramatické.

Kopřivka po celém těle může být vyvolána různými spouštěči, včetně potravin, léků, kousnutí hmyzem nebo dokonce stresem. Méně častým spouštěčem je alergie na slunce, běžnými jsou naopak potraviny jako ořechy, mořské plody, mléko nebo vejce, ale také léky, jako jsou antibiotika nebo analgetika. Dalšími spouštěči může být kontakt s rostlinami, chemikáliemi, hmyzem nebo dokonce fyzické podněty, jako je teplotní změna nebo tlak na kůži.

Pokud vás trápí kopřivka (alergie), neváhejte se ozvat. Náš kožní lékař z ATODA Medical posoudí i pouhé foto vašeho problému. Pokud lékař stanoví, že by byla vhodná návštěva, pozve vás na konzultaci. Pokud preferujete spojení po telefonu, kdykoliv nám zavolejte. Nic nenecháme náhodě. Vše chceme řešit rychle a efektivně, vaše zdraví je naší prioritou.

Kopřivka: léčba a výskyt

Jak dlouho trvá léčba kopřivky? Je důležité identifikovat spouštěče, vyhnout se jim a zahrnout užívání antihistaminik a kortikosteroidů, které pomáhají zmírnit svědění a otoky. Pokud se příznaky kopřivky nezlepší nebo pokud se objeví vážné příznaky, jako je dušnost nebo otok obličeje a krku, je důležité opětovně okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Kopřivka se může vyskytovat na různých částech těla, například:

 • na ruce,
 • na nohou,
 • na stehnech,
 • kopřivka na obličeji a na krku,
 • na břiše,
 • na zádech a jinde.

V některých případech může kopřivka postihnout i vnitřní orgány, což může způsobit vážné komplikace. Neléčená kopřivka může mít vážné následky, včetně anafylaktického šoku, což je život ohrožující stav. Proto je důležité vyhledat lékařskou pomoc co nejdříve, jakmile se objeví příznaky kopřivky.

Alergická kopřivka, cholinergní kopřivka a další typy

Existují různé typy kopřivky:

 • akutní kopřivka, která trvá méně než šest týdnů,
 • chronická kopřivka, která trvá déle než šest týdnů a může být velmi obtížně léčitelná. Vracející se chronická kopřivka vyžaduje pečlivou lékařskou péči.

Kdy byste se měli do ATODA Medical objednat okamžitě?

 • kopřivka v těhotenství,
 • dětská kopřivka,
 • kopřivka u miminek a u kojence.

Nabízíme velmi krátkou čekací dobu, objednání na přesný čas, pohotovostní službu nonstop a třešničkou na dortu je příjemné domácí prostředí.

 

Kopřivka u dítěte i u dospělých

Zcela běžná je nejen kopřivka u dospělých, ale také u dětí. U dětí je kopřivka dokonce častější a může být spojena s dalšími alergickými projevy. U obou skupin je důležité věnovat pozornost spouštěčům a vyhledat lékařskou pomoc pro správné řízení příznaků a prevenci dalších výskytů.

V ATODA Medical poskytujeme komplexní péči pro pacienty trpící alergickými onemocněními. S námi budete mít přístup k nejnovějším léčebným postupům a odborné péči od zkušených dermatologů.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Belinda Filippelli
starstarstarstarstar

My only regret is that I didn't sign up for a membership years ago! From the very first meeting with my GP (which was 90 minutes and she was really listening, nothing felt rushed) I have had really positive encounters with all the doctors, nurses, and staff at Atoda. They really do their best to make you feel comfortable and cared for. They take a holistic look at your health, the information is shared between doctors, and you can choose to see a specialist within the clinic or get a referral to another doctor where you insurance would cover so it's very flexible to your needs and budget. Most of all it just took all the stress out of visiting doctors and turned it into a pleasant and caring experience. Highly recommend.

photo
Cukrfree
starstarstarstarstar

Byli jsme zde na kontrole kyčlí novorozence. Termín jsme dostali hned ten samý den, kdy jsem zavolala. Do ordinace jsme šli přesně na čas. Pan doktor byl moc milý a pečlivý. Děkujeme!

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.