logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Lipom odstranění: Kdy a proč je chirurgický zákrok vhodný?

Lipom je podkožní nezhoubný tukový nádor, který bývá často mnohočetný. Tyto tukové boule nebo také tukové výrůstky mohou bez povšimnutí vyrůstat až několik let a pak se projeví viditelnou boulí na kůži. Kůže samotná zůstává nezměněna.

I když jsou lipomy většinou neškodné a zřídka se mění na zhoubné nádory (karcinomy), je vyříznutí tukové bulky vhodné zejména v okamžiku, kdy způsobují pacientovi nepohodlí. Může se jednat o estetické důvody, nebo může lipom způsobovat nepříjemný tlak ve svém okolí.

Pokud stojíte o odstranění tukové bulky na hlavě, nebo vás trápí například zanícená tuková bulka na krku či kdekoliv jinde po těle, nebojte se nám zaslat obrázky či fotky a přijít na konzultaci. Nic nenecháváme náhodě a v nejasných případech nález zmapujeme okamžitě ultrazvukem.

Chirurgické odstranění lipomu: Postup a rekonvalescence

V ATODA Medical odstraňujeme lipomy bezbolestně v lokální anestezii. I u větších lipomů je možné ambulantní odstranění, anestezii poté následně přizpůsobíme velikosti nádoru: zkombinujeme anestezii lokální s anestezií intravenózní nebo inhalační tak, aby byl výkon co nejpříjemnější.

Na chirurgii je odstranění lipomu považováno za standardní zákrok, kdy dochází k odstranění tukových bulek společně s okolními tkáněmi. Po odstranění lipomu může pacient očekávat velmi krátkou rekonvalescenci. Období zotavování se liší v závislosti na velikosti a umístění odstraněného lipomu. Jinou dobu se hojí tuková bulka na varleti, jinou tuková bulka na zádech.

Pacienti jsou často schopni okamžitého návratu k běžnému životu. V ATODA Medical vám poskytneme veškeré konkrétní pokyny ohledně péče a omezení v následujících dnech po zákroku a domluvíme se na případných návštěvách, kde budeme sledovat proces hojení.

Tuková bulka: kde všude ji najdete?

Lipom znají lidé častěji jako tukové bulky. Možná jste již nějaké na různých částech svého těla v minulosti našli. U mužů se bulky objevují často na varlatech a na šourku, u žen zase na prsu.

Není ale nic zvláštního, když si kdokoliv nahmatá pod kůží bulku v podpaží, ale také na zadku či na břiše, méně časté jsou nálezy na patách. Na obličeji to může být například na víčku, u oka, na bradě nebo pod očima. Takové lipomy jsou obvykle měkké na dotek, pohyblivé a nemají tendenci způsobovat bolest.

 

Odstranění tukové bulky: cena a další náklady

Toužíte po odstranění lipomu? Cena odstranění tukové bulky závisí na několika faktorech, jako je umístění bulky, její velikost a technika použitá k odstranění.

Přijďte k nám na konzultaci a my vám transparentně popíšeme veškeré náklady na odstranění: ať už jde o předoperační testy, samotný chirurgický zákrok, anesteziologické služby či následnou péči. Je pro nás důležité, aby pacient mohl udělat informované rozhodnutí ohledně odstranění tukové bulky.

 

Podkožní bulka už vás nemusí trápit

V ATODA Medical je pro nás vaše zdraví vždy na prvním místě. Léčba lipomů je u nás účinná zejména proto, že poskytujeme špičkovou péči na jednom místě. Najdete u nás nejen kožní, ale i další oddělení. Naše týmy spolu spolupracují a předávají informace, což umožňuje rychlou a efektivní diagnostiku a léčbu. Šetříme tak pacientům čas strávený cestováním. Naši lékaři věnují každému pacientovi dostatek času a pozornosti.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Eugen Protopapas
starstarstarstarstar

Super přístup, super doktoři, nic není problém

photo
Antoine Borg
starstarstarstarstar

Vřele doporučuji ATODU jako lékařskou kliniku - personál je přátelský, zdvořilý a vysoce efektivní. Je skvělé, že se můžete spolehnout na skupinu profesionálů, když je nejvíce potřebujete.

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.