logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Moluska u dětí a dospělých: příznaky, spouštěče

Co to je moluska? Jedná se o infekční kožní léze způsobené viry zvanými Molluscum contagiosum. Jak vypadají molusky? Tyto léze jsou charakterizovány přítomností malých, perleťově bílých nebo růžových kulatých útvarů na kůži. Tyto útvary jsou vždy bezbolestné, ale mohou být svědivé. Mohou se objevit samostatně nebo v malých skupinách.

Častěji se vyskytuje mollusca u dětí, ale může se vyskytnout i u dospělých. Přenos může nastat přímým kontaktem s infikovanou osobou nebo kontaminovanými předměty, jako jsou ručníky nebo oblečení.

 

Molusky: léčba v ATODA Medical

V ATODA Medical léčíme pomocí různých metod, které jsou použity samostatně nebo kombinovaně.

Vše řešíme v závislosti na velikosti, umístění a počtu lézí, stejně jako na individuálních preferencích pacienta a lékařském posouzení. Používáme běžné metody léčby:

  • Chirurgické odstranění: odstranění pomocí chirurgického zákroku, jako je například vyříznutí lézí skalpelem. Chirurgické odstranění je účinné pro odstranění jednotlivých velkých nebo rezistentních lézí.
  • Kryoterapie: odstraní se zmrazováním tekutým dusíkem. Tato metoda způsobuje zmrazení a následné odumření buněk léze. Kryoterapie je často používána pro odstranění menších molusků.
  • Elektrokoagulace: použití elektrického proudu k odstranění molusků. Elektrokoagulace se provádí za použití malé elektrodové jehly, která se aplikuje na povrch léze a způsobuje její zničení tepelným účinkem.
  • Autovakcína: pacientovi jsou odebrány vzorky tkáně z infikovaných lézí, které jsou následně zpracovány a použity k vytvoření vakcíny. Tato vakcína je poté aplikována zpět na tělo pacienta, aby stimulovala imunitní systém k boji proti infekci.

Je důležité si uvědomit, že každá metoda léčby má své výhody a nevýhody a vhodná volba léčby by měla být individuálně přizpůsobena každému pacientovi. Je také důležité dodržovat pokyny lékaře a pravidelně se hlásit na kontrolní vyšetření, aby se zajišťovalo správné sledování a management onemocnění.

Molusky: jak se jich zbavit?

Jak již bylo řečeno výše, léčba molusek může zahrnovat odstranění lékařem pomocí různých metod, jako jsou chirurgické odstranění, kryoterapie nebo chemické ošetření. Důležité je nechat léčbu na lékaři, protože neodborné odstranění může způsobit šíření infekce.

Molusky se mohou vyskytnout kdekoliv na těle, například:

  • na obličeji (na očním víčku),
  • na končetinách (na prstech, molusky v podpaží),
  • na zadku,
  • molusky na genitáliích (vaginální) apod.

Pokud se molusky neléčí, mohou se šířit na další části těla nebo na jiné osoby. U lidí s oslabeným imunitním systémem, jako jsou lidé s HIV/AIDS nebo lidé podstupující chemoterapii, mohou způsobit závažnější komplikace.

Molusky: výrůstky na kůži (molusky na genitálu)

Objevily se vám výše popisované bradavičky? Molusky léčíme v ATODA Medical bez čekacích lhůt.

Neváhejte a přijďte na konzultaci. Nic nenecháme náhodě, vyslechneme vás a stanovíme efektivní léčbu.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Iva Kuchařová
starstarstarstarstar

Pediatrie a paní doktorka Draxlová je TOP. Absolutně nikdo nemá problém dítě vyšetřit v sedě na zemi, počkat na správný okamžik. S dětmi jednají jako se sobě rovnými. Více takových pediatrií a lékařů!

photo
Radko Prague
starstarstarstarstar
Vyjímečná úroveň a kvalita
Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.