logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00
Genitální bradavice – známé také jako kondylomata
Úvodní obrázek

Genitální bradavice – nebo také kondylomata jsou způsobeny lidským papilomavirem (HPV), který se přenáší kůží nebo pohlavním stykem. Postihují kůži a sliznici pohlavního ústrojí, okolí řitního otvoru, ale i sliznice pochvy a děložního čípku. 

Vzácně se onemocnění může objevit i na hrtanu, pokud došlo k nákaze orálním stykem. Toto onemocnění označujme jako papilomatóza hrtanu – často se projevuje chrapotem, problémy s dýcháním, ztrátou hlasu či pocity dušení. V případě, že na sobě pozorujete popisované příznaky, doporučujeme vám navštívit svého ošetřujícího lékaře.

V případě, že se vám v okolí genitálu objeví bradavice, nemusí se zákonitě jednat o kondylomata. Tímto symptomem se totiž projevuje i řada jiných onemocnění s odlišnou léčbou. Právě proto vám pro lepší a přesnější diagnostiku doporučujeme nejprve navštívit lékaře. 

Naše klinika nově nabízí odstranění kondylomat pomocí ablativního laseru v rámci dermatologické (ošetření mužů) nebo gynekologické (ošetření žen) ordinace. Zhruba třicetiminutový výkon se provádí v lokální anestezii a než se následně vyloupnou stroupky, je dobré nesportovat – nepotit se. Drobný výsev se zvládneme ošetřit během jedné návštěvy, u větších hnízd je potřeba podstoupit zákroků několik. 
 

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Martin Martz Kníže
starstarstarstarstar

Velice profesionální přístup a nadstandardní služby. Ochotný a příjemný personál. Doporučuji.

photo
Aleš Háma
starstarstarstarstar
ATODA Medical je pro mne ostrov péče v servisu o mé tělo. Lidský přístup, komfort a flexibilita to jsou důvody proč, když mé tělo něco potřebuje, jdu právě sem.
Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.