logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00
Genitální bradavice – známé také jako kondylomata
Úvodní obrázek

Genitální bradavice – nebo také kondylomata jsou způsobeny lidským papilomavirem (HPV), který se přenáší kůží nebo pohlavním stykem. Postihují kůži a sliznici pohlavního ústrojí, okolí řitního otvoru, ale i sliznice pochvy a děložního čípku. 

Vzácně se onemocnění může objevit i na hrtanu, pokud došlo k nákaze orálním stykem. Toto onemocnění označujme jako papilomatóza hrtanu – často se projevuje chrapotem, problémy s dýcháním, ztrátou hlasu či pocity dušení. V případě, že na sobě pozorujete popisované příznaky, doporučujeme vám navštívit svého ošetřujícího lékaře.

V případě, že se vám v okolí genitálu objeví bradavice, nemusí se zákonitě jednat o kondylomata. Tímto symptomem se totiž projevuje i řada jiných onemocnění s odlišnou léčbou. Právě proto vám pro lepší a přesnější diagnostiku doporučujeme nejprve navštívit lékaře. 

Naše klinika nově nabízí odstranění kondylomat pomocí ablativního laseru v rámci dermatologické (ošetření mužů) nebo gynekologické (ošetření žen) ordinace. Zhruba třicetiminutový výkon se provádí v lokální anestezii a než se následně vyloupnou stroupky, je dobré nesportovat – nepotit se. Drobný výsev se zvládneme ošetřit během jedné návštěvy, u větších hnízd je potřeba podstoupit zákroků několik. 
 

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Stanislava Foltýnová
starstarstarstarstar

Lepsiu kliniku som si nemohla vybrat. Pre mna uplne TOP. Tak mily a profesionalny personál aký je v Atode sa len tak nevidi. S mojim panickym strachom z jehal, sme nasli sposob ako som prekonala v pohode vsetky odbery pocas tehotenstva... gynekolog MUDr. Vlcek je pedant, ktory nic nepodcenuje! Po narodeni synceka, som prihlasila do atody i neho. Pravidelne kontroly v presny cas, kedy pridem a nemusim cakat sa ani z daleka nevyrovnaju tomu aky starostlivy ma pristup pani pediatrička! Pomer cena/kvalita je viac ako priaznivy!  Ked si zoberiem potaz v to, ze takmer vsetko mam pod jednou strechou a nemusim behat po polke Prahy...tak to za to rozhodne stoji!

photo
Luca Martini
starstarstarstarstar

Vynikající lidé; velká profesionalita a ochota. Kompetentní a velmi pilní lékaři, vřele doporučuji

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.