logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00
Správný pitný režim

V těchto horkých letních dnech je dodržování pitného režimu nesmírně důležité. Dostatečná hydratace odvrátí u člověka únavu, bolesti hlavy, pocity nevolnosti, omdlívání z horka, úpal či celkové přehřátí a selhání organismu. Nemluvě o tom, že častá dehydratace (snížený příjem tekutin) přispívá ke vzniku zácpy nebo ledvinových kamenů.

Co se týče množství přijatých tekutin, každý udává jiné množství. Pro zdravého dospělého jedince by obecně mělo stačit 30–40 ml/kg za den. Například 70kilový člověk v zimních měsících by měl za den vypít cca 2,1 l a v letních měsících 2,8 l. Všeobecně lze ale říci, že denní příjem tekutin kolem 2,5–3 l je optimální.

 

 

Důležitá je také volba tekutin, které za den vypijete. Nejlepší volbou je normální čistá voda z kohoutku. Pokud však nejste příznivci čisté vody, můžete si ji ochutit plátky citronu, pomeranče, okurky nebo snítkou máty. Minerální vody jsou skvělé pro doplnění minerálů, ale denní konzumace by neměla přesahovat 0,5 l. Ostatní slazené a sycené nápoje nejsou nutné pro dodržování pitného režimu. Nejenže je ve slazených nápojích velký obsah jednoduchých cukrů, ale ani velké množství oxidu uhličitého (CO2), kterými jsou tyto nápoje syceny, není pro organismus nejlepší.

Nezapomínejte ani na své děti nebo starší rodiče, prarodiče. U nich se nedostavuje tak rychle pocit žízně a hrozí u nich častěji dehydratace organismu.

Zkuste si tedy s sebou nosit láhev čisté vody nebo mějte na stole sklenici s vodou a pijte!

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Martina Stenzlová
starstarstarstarstar
Skvělý přístup a personál, roční balíček plus se opravdu vyplatí, zahrnuta veškerá péče.
photo
Nada Soukupová
starstarstarstarstar
Atoda Medical je soukromé zařízení a jeho ceny jsou totožné s ostatními zařízeními tohoto druhu. Za to ale máme my klienti bonus v podobě nadstandardních služeb a za tím si stojím!!! Všichni lékaři, sestřičky ale i slečny recepční tvoří podle mého názoru skvělý tým a já se do této kliniky vždy těším. A že nejsem zrovna pacient, který si nechá všechno líbit:-) Mám svoje nároky, které nemůžu říci, že by nebyli plněny. Proto jsem si opět prodloužila registraci a zřejmě to tak i zůstane do budoucna. Chtěla bych poděkovat paní Karolíně Hrubé, která si získala moji důvěru a moc mě pomohla v situaci, se kterou jsem si nevěděla rady.Je to člověk na svém místě a velký profesionál. :-) Děkuji i všem ostatním .....
Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.