logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00
Urologické výkony: Deglutinace
Úvodní obrázek

Zúžená předkožka (fimóza) je stav, kdy se předkožka nedá stáhnout za žalud. Může způsobovat bolest při pohlavním styku, potíže s močením a další komplikace. 

Deglutinace neboli uvolnění předkožky je téměř bezbolestný ambulantní zákrok, při kterém se uvolňuje předkožka přilepená k žaludu. Jedná se o poměrně běžný stav, který se vyskytuje u novorozenců a u většiny chlapců. Většinou se přirozeně upraví během prvních měsíců až let života. Pokud se ale předkožka neuvolní sama, může to vést k nepříjemným komplikacím.

Co může způsobovat předkožka přilepená k žaludu?

  • Fimóza: Stav, kdy se předkožka nedá přetáhnout přes žalud. To může způsobovat bolest, diskomfort a potíže s erekcí. (Rizikem pro vznik fimózy v dospělosti je cukrovka)
  • Balanoposthitida: Zánět žaludu a předkožky.
  • Infekce močových cest: Přilepená předkožka může usnadnit průnik bakterií do močových cest a vést k infekcím.

Jak deglutinace probíhá?

Před deglutinací probíhá vstupní vyšetření, které má za cíl zjistit, zda je příčinou nemožnosti přetažení předkožky přes žalud slepení nebo zúžení. V případě slepení se provádí deglutinace. V případě zúžení se provádí cirkumcize (obřízka), která spočívá v částečném nebo úplném odstranění předkožky. 

Zákrok se provádí ambulantně v lokální anestezii. Lékař jemnou sondou uvolní slepení mezi předkožkou a žaludem a poté předkožku přetáhne přes žalud. Celý zákrok trvá přibližně 20 minut.

Rekonvalescence

Po zákroku je běžné pociťovat mírnou bolest v ošetřené oblasti. Žalud a předkožku je nutné několik dní potírat mastí a stahovat předkožku směrem ke kořeni penisu, abyste zabránili opětovnému slepení. Pro hygienu doporučujeme omývat penis vlažným odvarem z heřmánku nebo řepíku. Doba hojení se liší u každého pacienta a může trvat i několik týdnů.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Dorota Kremer
starstarstarstarstar
Atoda má velice příjemný a profesionální přístup ke klientovi. Snaží se najít vždy řešení, které klienta uspokojí a celý personál je maximálně vstřícný, pečlivý a ochotný.
photo
Lucie Knezourkova
starstarstarstarstar
Atoda me oslovila uz od zacatku hledani na internetu, vse prehledne a jednoduche. Klient je na prvnim miste a jednani je vynikajici. Komunikace se vsemi od recepce po doktory je s takovou pijemne lidskou atmosferou s vysoce profesionalnim pristupem. Hned jsem si zaplatila clenstvi a s radosti. Objednani vzdy bylo na presnou hodinu, jeste si stihnete dat cerstvou kavu v salonku. Lucie.
Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.