Očkování proti klíšťové encefalitidě

Klíšťová encefalitida je infekční virové onemocnění. Přenášejí ho na člověka infikovaná klíšťata, a nemoc následně způsobí zánět mozku nebo zánět mozkových blan. Klíště detekuje přibližujícího se člověka na základě vylučovaného oxidu uhličitého, otřesů a změny teploty. Klíště se často zachytí na oblečení a podleze rukáv nebo kalhoty, ani repelent proto nemusí infekci zabránit. Jako doplňkové opatření je sice dobrý, ale očkování nenahradí. V loňském roce bylo v České republice hlášeno 625 případů klíšťové encefalitidy, dva lidé na tuto nemoc zemřeli. Počet nakažených stoupl oproti předchozímu roku téměř o deset procent. Vyšší počet případů nemocných klíšťovým zánětem mozku hlásí už jen Rusko. Každoročně u nás onemocní více než 130 dětí, avšak nejohroženější skupinou, ve které jsou nejčastěji zaznamenány trvalé následky v důsledku virového zánětu mozku, jsou senioři. Ti se nechávají očkovat nejméně. 

Nabízíme vám očkování proti klíšťové encefalitidě

Jelikož je klíšťová encefalitida poměrně komplikovaná nemoc, doporučujeme nechat se očkovat právě u nás v ATODA Medical.

Infekci může na člověka přenášet nejen dospělé klíště, ale také nymfa, která je nižším stadiem klíštěte a je snadno přehlédnutelná. Kvůli tomu se lékaři občas setkávají ve svých ordinacích s případy přenosu nákazy na osoby, které si nebyly v nedávné době přisátého klíštěte vůbec vědomy. Každý čtvrtý nemocný má po prodělání závažné formy klíšťové encefalitidy trvalé následky. Patří mezi ně například chronické bolesti hlavy, poruchy spánku, koncentrace a paměti, nespavost, deprese, obrna končetin, hluchota nebo poruchy hybnosti.

Objednejte se na očkování proti klíšťatům

Vakcína FSME-IMMUN je jedna z nejúčinnějších na trhu. Jsou dostupné ve dvou variantách – pro děti a dospělé. Základní očkovací schéma se skládá ze tří dávek – druhá dávka se očkuje měsíc po první a poslední dávka po roce. Případné reakce či nežádoucí účinky jsou minimální a výjimečné. Nemusíte být naši registrovaní pacienti, pro více informací se objednejte k našemu pediatrovi nebo praktickému lékaři pro dospělé, lékař zhodnotí Vás aktuální zdrav stav a naočkuje.Ve dvaceti minutách  jste pro své zdraví udělali to nejlepší.

Objednejte se ještě dnes