logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Očkování proti klíšťové encefalitidě

Klíšťová encefalitida je infekční virové onemocnění. Přenášejí ho na člověka infikovaná klíšťata, a nemoc následně způsobí zánět mozku nebo zánět mozkových blan. Klíště detekuje přibližujícího se člověka na základě vylučovaného oxidu uhličitého, otřesů a změny teploty. Klíště se často zachytí na oblečení a podleze rukáv nebo kalhoty, ani repelent proto nemusí infekci zabránit. Jako doplňkové opatření je sice dobrý, ale očkování nenahradí. V loňském roce bylo v České republice hlášeno 625 případů klíšťové encefalitidy, dva lidé na tuto nemoc zemřeli. Počet nakažených stoupl oproti předchozímu roku téměř o deset procent. Vyšší počet případů nemocných klíšťovým zánětem mozku hlásí už jen Rusko. Každoročně u nás onemocní více než 130 dětí, avšak nejohroženější skupinou, ve které jsou nejčastěji zaznamenány trvalé následky v důsledku virového zánětu mozku, jsou senioři. Ti se nechávají očkovat nejméně. 

Nabízíme vám očkování proti klíšťové encefalitidě

Jelikož je klíšťová encefalitida poměrně komplikovaná nemoc, doporučujeme nechat se očkovat právě u nás v ATODA Medical.

Infekci může na člověka přenášet nejen dospělé klíště, ale také nymfa, která je nižším stadiem klíštěte a je snadno přehlédnutelná. Kvůli tomu se lékaři občas setkávají ve svých ordinacích s případy přenosu nákazy na osoby, které si nebyly v nedávné době přisátého klíštěte vůbec vědomy. Každý čtvrtý nemocný má po prodělání závažné formy klíšťové encefalitidy trvalé následky. Patří mezi ně například chronické bolesti hlavy, poruchy spánku, koncentrace a paměti, nespavost, deprese, obrna končetin, hluchota nebo poruchy hybnosti.

Objednejte se na očkování proti klíšťatům

Vakcína FSME-IMMUN je jedna z nejúčinnějších na trhu. Jsou dostupné ve dvou variantách – pro děti a dospělé. Základní očkovací schéma se skládá ze tří dávek – druhá dávka se očkuje měsíc po první a poslední dávka po roce. Případné reakce či nežádoucí účinky jsou minimální a výjimečné. Nemusíte být naši registrovaní pacienti, pro více informací se objednejte k našemu pediatrovi nebo praktickému lékaři pro dospělé, lékař zhodnotí Vás aktuální zdrav stav a naočkuje.Ve dvaceti minutách  jste pro své zdraví udělali to nejlepší.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Stanislava Foltýnová
starstarstarstarstar

Lepsiu kliniku som si nemohla vybrat. Pre mna uplne TOP. Tak mily a profesionalny personál aký je v Atode sa len tak nevidi. S mojim panickym strachom z jehal, sme nasli sposob ako som prekonala v pohode vsetky odbery pocas tehotenstva... gynekolog MUDr. Vlcek je pedant, ktory nic nepodcenuje! Po narodeni synceka, som prihlasila do atody i neho. Pravidelne kontroly v presny cas, kedy pridem a nemusim cakat sa ani z daleka nevyrovnaju tomu aky starostlivy ma pristup pani pediatrička! Pomer cena/kvalita je viac ako priaznivy!  Ked si zoberiem potaz v to, ze takmer vsetko mam pod jednou strechou a nemusim behat po polke Prahy...tak to za to rozhodne stoji!

photo
Malika Inogamova
starstarstarstarstar
Příjemné prostředí, pěkný personál, rychle zajištění termínu a kvalitně vyšetření. Všecko je na vysoké úrovni, děkuji že se na Vás mužů obrátit s jakým koliv problémem a vždy dostanu kvalitnou péči !
Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.