logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Očkování proti žloutence

Každý rok se objeví stovky diagnóz, které potvrzují přítomnost této nemoci. Očkování proti žloutence zajistí, že vaše tělo bude před výskytem nákazy imunní a riziko onemocnění vám nehrozí.

Cena se liší podle typu vakcíny

V porovnání s tím, kolik problémů může očkování ušetřit, je cena skutečně nízká. Nepodceňujte ho a nechte se očkovat. Kolik konkrétně zaplatíte, záleží na konkrétním typu vakcíny, která bude zvolena.

Jaké zvolit očkování? Žloutenka existuje v několika typech

Je třeba vědět, jaké byste měli zvolit očkování. Žloutenka má několik typů a nejznámější je typ A i B. Jsou ale i další, které není radno podceňovat. Konzultace s lékařem vám pomůže vybrat to pravé.

Nejvyužívanější je očkování proti žloutence typu A, a typu B

Když zvolíte očkování proti žloutence typu A, očkujete se proti takzvané nemoci špinavých rukou, která je působena virovými původci. Žloutenka typu B je taktéž odolným virem, který primárně napadá játra a je znám velkou odolností, s čímž je spojena jeho rizikovost.

Mezi nejznámější vakcíny patří Twinrix

Vakcín proti žloutence je několik. Když se necháte očkovat, patří mezi osvědčenou volbu produkt označovaný jako Twinrix. Zvolit lze ale i alternativy, jako je Engerix, nebo Havrix.

Nepodceňujte ani očkování proti žloutence u dětí

I u těch je nepovinné. Přesto ho doporučujeme nepodceňovat. Pokud je provedeno, můžete si být jisti, že svého potomka ochráníte před nemocí, která je v dnešní době označovaná za jednu z nejrizikovějších.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Milan Valášek
starstarstarstarstar

Velmi profesionální přístup a naprosto perfektní chování k pacientovi. S veřejným zdravotnictvím neporovantelné.

photo
Ana Fate
starstarstarstarstar

Skvělá klinika, velmi ochotné příjemné recepční! Navštívili jsme dermatoložku a byla prostě perfektní, cítíte se mnohem klidněji, když jste v rukou profesionála. Žádné čekání, přesně podle plánu a dokonce i káva je skvělá :)

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.