logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Očkování proti žloutence

Každý rok se objeví stovky diagnóz, které potvrzují přítomnost této nemoci. Očkování proti žloutence zajistí, že vaše tělo bude před výskytem nákazy imunní a riziko onemocnění vám nehrozí.

Cena se liší podle typu vakcíny

V porovnání s tím, kolik problémů může očkování ušetřit, je cena skutečně nízká. Nepodceňujte ho a nechte se očkovat. Kolik konkrétně zaplatíte, záleží na konkrétním typu vakcíny, která bude zvolena.

Jaké zvolit očkování? Žloutenka existuje v několika typech

Je třeba vědět, jaké byste měli zvolit očkování. Žloutenka má několik typů a nejznámější je typ A i B. Jsou ale i další, které není radno podceňovat. Konzultace s lékařem vám pomůže vybrat to pravé.

Nejvyužívanější je očkování proti žloutence typu A, a typu B

Když zvolíte očkování proti žloutence typu A, očkujete se proti takzvané nemoci špinavých rukou, která je působena virovými původci. Žloutenka typu B je taktéž odolným virem, který primárně napadá játra a je znám velkou odolností, s čímž je spojena jeho rizikovost.

Mezi nejznámější vakcíny patří Twinrix

Vakcín proti žloutence je několik. Když se necháte očkovat, patří mezi osvědčenou volbu produkt označovaný jako Twinrix. Zvolit lze ale i alternativy, jako je Engerix, nebo Havrix.

Nepodceňujte ani očkování proti žloutence u dětí

I u těch je nepovinné. Přesto ho doporučujeme nepodceňovat. Pokud je provedeno, můžete si být jisti, že svého potomka ochráníte před nemocí, která je v dnešní době označovaná za jednu z nejrizikovějších.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Vilma Vaitieke
starstarstarstarstar

Po letech extrémně špatných zkušeností s lékaři pro děti v Praze - tato klinika a naše nová lékařka paní MUDr. Agnieszka Podstolská je prostě ráj. Velmi profesionální a milý přístup, rychlá obsluha, dobrá komunikace v cz nebo angličtině (!), ochota pomoci, která se jinde těžko hledá. Velmi čisté a příjemné prostředí ve srovnání s místy „zdarma“ jinde, kde najdete smradlavé přeplněné malé čekárny s hrubým personálem, zejména sestřičkami ze staré školy, které vás nenávidí za to, že jste cizinci. Děkujeme všem, že jste tu pro nás pokaždé, když je to potřeba!

photo
Petr Koubský
starstarstarstarstar
Po několika měsících od registrace jsem naprosto spokojen. Výtečná praktická lékařka i specializované služby, termínově pružní, příjemná recepce. Lidský přístup. Tahle si představuju lékařskou péči! Skvěle vynaložené peníze. Mimochodem, včas rozpoznali, že to na obličeji, o čem jsem si myslel, že je znamínko, není tak docela znamínko, a odeslali mě na životně důležitou operaci. Díky.
Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.