logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Plíseň na nehtech a plíseň pod nehtem (příznaky, spouštěče)

Plíseň nehtů na rukou a na nohou, známá také jako nehtová mykóza či onychomykóza, je infekční onemocnění. Nehtová plíseň může přinést nejen estetické obtíže, ale i zdravotní komplikace. Zejména pokud není včas diagnostikována a léčena.

Plíseň nehtu na noze či rukou (na palci a jiných prstech) může být charakterizována různými příznaky. Běžná je změna barvy nehtů (často na žlutou nebo hnědou), zhoustnutí nehtů, lámavost nebo dokonce nehty oddělené od nehtového lůžka. Pod nehtem se mohou objevit bílé či žluté skvrny, což je dalším projevem infekce. Možná vás překvapí, že plíseň na nehtu se týká i gelových nehtů, najdete ji i pod umělým nehtem.

K infekci dochází obvykle v důsledku kontaktu s houbami dermatofyty, plísněmi nebo kvasinkami. Tyto mikroorganismy jsou běžně přítomny v prostředí, a také se mohou šířit z infikovaných nehtů na nehty zdravé.

Pokud si všimnete jakýchkoli podezřelých příznaků plísně nehtů, neváhejte a objednejte se na konzultaci s naším dermatologem. Objednáte se na přesný čas bez čekacích lhůt. Zavolejte nám ještě dnes a zajistěte si kvalitní péči pro vaše nehty. Vaše zdraví je naší prioritou.

Mykóza nehtů (léčba)

Jak vyléčit plíseň na nehtu? V první řadě je nutné vše konzultovat s kožním lékařem.

Léčba plísně nehtů může být náročná a trvá obvykle delší dobu. Existují léky na plíseň nehtů na předpis, často se používají antimykotické léky ve formě mastí, gelů, nebo i perorálních léků, podle závažnosti infekce a individuálních potřeb pacienta. V některých případech lze používat jiný přípravek, například kapky nebo krém, jindy může být nutná i chirurgická intervence, zejména při závažnějších infekcích nebo pokud dojde k poškození nehtů.

Plíseň nehtu na noze či na ruce není jen jedna. Existuje několik typů včetně:

  • distální subunguální onychomykózy (postihující nehet od jeho konce),
  • laterální onychomykózy (postihující strany nehtů),
  • proximální subunguální onychomykózy (postihující nehet od jeho základny).

Neléčená pokročilá plíseň nehtů na nohou

Neléčené plísně na nehtech mohou vést k trvalému poškození nehtů, jako je ztráta nehtu, deformace nehtu, nebo dokonce šíření infekce na další nehty. V extrémních případech může dojít k infekci šířící se do okolní kůže, což může vyvolat bolest, otoky a další komplikace.

Je důležité vyhledat lékařskou pomoc při jakýchkoliv příznacích. Lékař může provést diagnózu a navrhnout vhodnou léčbu, která může zabránit šíření infekce, aby se neobjevila kožní plíseň na těle, a minimalizovat riziko komplikací.

 

Řešíte plíseň? Nehty vám vyléčíme v ATODA Medical

ATODA Medical poskytuje specializovanou a komplexní lékařskou péči pod jednou střechou. Jsme vybaveni moderními diagnostickými a léčebnými metodami pro léčbu plísně nehtů. Profesionální tým vynikajících specialistů a kapacit v oboru pro vás stanoví efektivní léčbu a minimalizují riziko komplikací spojených s tímto onemocněním.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Nada Soukupová
starstarstarstarstar
Atoda Medical je soukromé zařízení a jeho ceny jsou totožné s ostatními zařízeními tohoto druhu. Za to ale máme my klienti bonus v podobě nadstandardních služeb a za tím si stojím!!! Všichni lékaři, sestřičky ale i slečny recepční tvoří podle mého názoru skvělý tým a já se do této kliniky vždy těším. A že nejsem zrovna pacient, který si nechá všechno líbit:-) Mám svoje nároky, které nemůžu říci, že by nebyli plněny. Proto jsem si opět prodloužila registraci a zřejmě to tak i zůstane do budoucna. Chtěla bych poděkovat paní Karolíně Hrubé, která si získala moji důvěru a moc mě pomohla v situaci, se kterou jsem si nevěděla rady.Je to člověk na svém místě a velký profesionál. :-) Děkuji i všem ostatním .....
photo
Dorota Kremer
starstarstarstarstar
Atoda má velice příjemný a profesionální přístup ke klientovi. Snaží se najít vždy řešení, které klienta uspokojí a celý personál je maximálně vstřícný, pečlivý a ochotný.
Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.