logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Sonografie břicha a žaludku (ultrazvuk, sono)

Co odhalí sonografie břicha a žaludku

UZ břicha a střev zobrazí lékařům strukturu jater, žlučníku, žlučových cest, ledvin a močového měchýře. Sonografické vyšetření navíc ukáže u žen gynekologické struktury, u mužů prostaty.

Pokud máte jakékoliv problémy s danými orgány, neváhejte se na nás obrátit. Jestliže máte totiž jen malé potíže a domníváte se, že vaše játra, žlučník, ledviny či jiné orgány nejsou v pořádku, je dobré řešit problémy s těmito životně důležitými orgány co nejdříve a předejít zbytečným zdravotním komplikacím. Nezapomínejte ale, že prevence je stejně tak důležitá.

 

Jak probíhá sono břicha a žaludku (příprava)

V případě ultrazvukového vyšetření (ultrasonografie nebo echokardiografie využívané lékaři) procházejí tělem ultrazvukové vlny, které se odrážejí od břicha a žaludku, eventuálně od přechodů mezi tkáněmi s různou akustickou impedancí.

Lékař vás na místě seznámí s tím, jak správně ležet na vyšetřovacím stole, k vyšetření pacienta používá speciální gel, který zajistí bezpečný kontakt sondy s vaším tělem a pomocí ultrazvuku získává potřebné snímky. Nemusíte se bát, že by vás ultrasonografie jakkoliv bolela či zatěžovala škodlivým rentgenovým zářením. Vše je absolutně bezpečné.

Na ultrazvuk lze přijít i bez doporučení, tedy není třeba mít žádanku od praktického nebo specializovaného lékaře. Běžně není nutná jakákoliv speciální příprava, v případě ultrazvuku břicha je ale nutné, aby pacient 6 hodin před vyšetřením nic nejedl. V opačném případě je jen velmi těžko dosahováno maximální výtěžnosti vyšetření.

 

Ultrazvuk břicha a žaludku či vyšetření žaludku (cena)

Lékař, specialista na ultrazvuk břicha a žaludku, se pacientovi intenzivně věnuje vždy přesně tak dlouho, aby bylo vyšetření provedeno na více než 100%. Po skončení vyšetření vydá kompletní lékařskou zprávu. Kromě samotného vyšetření je v naší ambulanci také dostatek času na vysvětlení postupů a nálezu. Velký prostor a důraz klademe na zodpovězení všech dotazů našich klientů. Pro zachování maximální péče a krátkých objednacích termínů není tento výkon v ATODA Medical hrazen ze zdravotního pojištění. Cena je transparentní a naleznete ji v ceníku.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Eva Mom Platts
starstarstarstarstar

Atoda medical není jen tak ledajaká lékařská klinika, je to domov daleko od domova, když potřebujete péči o své děti. Od chvíle, kdy vejdete dovnitř, do chvíle, kdy odejdete, se cítíte vítáni, cítíte se opečováváni, cítíte se pochopeni. Recepce je čistá, prostorná, všechny recepční a recepční byli dobře vyškoleni a měli bezvadné chování, vidíte 2 pohovky, velký stůl pro pacienty, krásné a uklidňující umění na stěnách, české, anglické, německé knihy na poličce, pokud dostanete žízeň, při čekání máte občerstvení k dispozici ihned. Koupelny jsou také v areálu. Pokoje lékařů jsou dobře osvětlené, čisté, vybavené nástroji potřebnými pro vaši péči. Komunikoval jsem se společností Atoda medical prostřednictvím telefonu a e-mailu a vždy rychle odpověděli. Vřele doporučuji Atodu medical jednotlivcům i rodinám. Moje děti viděly MUDR. Podstolská, která byla milá, nikdy nespěchala, byla znalá, dobře se s ní domluvila, mluvila česky a anglicky (jsem Češka, vdaná v zahraničí).

photo
Milan Valášek
starstarstarstarstar

Velmi profesionální přístup a naprosto perfektní chování k pacientovi. S veřejným zdravotnictvím neporovantelné.

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.