logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Sonografie břicha a žaludku (ultrazvuk, sono)

Co odhalí sonografie břicha a žaludku

UZ břicha a střev zobrazí lékařům strukturu jater, žlučníku, žlučových cest, ledvin a močového měchýře. Sonografické vyšetření navíc ukáže u žen gynekologické struktury, u mužů prostaty.

Pokud máte jakékoliv problémy s danými orgány, neváhejte se na nás obrátit. Jestliže máte totiž jen malé potíže a domníváte se, že vaše játra, žlučník, ledviny či jiné orgány nejsou v pořádku, je dobré řešit problémy s těmito životně důležitými orgány co nejdříve a předejít zbytečným zdravotním komplikacím. Nezapomínejte ale, že prevence je stejně tak důležitá.

 

Jak probíhá sono břicha a žaludku (příprava)

V případě ultrazvukového vyšetření (ultrasonografie nebo echokardiografie využívané lékaři) procházejí tělem ultrazvukové vlny, které se odrážejí od břicha a žaludku, eventuálně od přechodů mezi tkáněmi s různou akustickou impedancí.

Lékař vás na místě seznámí s tím, jak správně ležet na vyšetřovacím stole, k vyšetření pacienta používá speciální gel, který zajistí bezpečný kontakt sondy s vaším tělem a pomocí ultrazvuku získává potřebné snímky. Nemusíte se bát, že by vás ultrasonografie jakkoliv bolela či zatěžovala škodlivým rentgenovým zářením. Vše je absolutně bezpečné.

Na ultrazvuk lze přijít i bez doporučení, tedy není třeba mít žádanku od praktického nebo specializovaného lékaře. Běžně není nutná jakákoliv speciální příprava, v případě ultrazvuku břicha je ale nutné, aby pacient 6 hodin před vyšetřením nic nejedl. V opačném případě je jen velmi těžko dosahováno maximální výtěžnosti vyšetření.

 

Ultrazvuk břicha a žaludku či vyšetření žaludku (cena)

Lékař, specialista na ultrazvuk břicha a žaludku, se pacientovi intenzivně věnuje vždy přesně tak dlouho, aby bylo vyšetření provedeno na více než 100%. Po skončení vyšetření vydá kompletní lékařskou zprávu. Kromě samotného vyšetření je v naší ambulanci také dostatek času na vysvětlení postupů a nálezu. Velký prostor a důraz klademe na zodpovězení všech dotazů našich klientů. Pro zachování maximální péče a krátkých objednacích termínů není tento výkon v ATODA Medical hrazen ze zdravotního pojištění. Cena je transparentní a naleznete ji v ceníku.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Zdeněk Dvořák
starstarstarstarstar
Přístup personálu, zorganizování pacientů, obecně kvalita poskytované péče.
photo
Tatiana Mariánková
starstarstarstarstar

S Atodou jsem velmi spokojená, obě moje děti jsou tam přihlášené od té doby, co jsme se přestěhovali zpět do Prahy.

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.