logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Sonografie jater (vyšetření, ultrazvuk, sono)

Co odhalí sonografie jater

UZ jater je součástí sonografického vyšetření břicha a žaludku. Ultrazvukové vyšetření lékařům ukáže strukturu jater, ale také žlučníku, žlučových cest, ledvin a močového měchýře.

Pokud máte jakékoliv problémy s danými orgány, neváhejte se na nás obrátit. Jestliže máte totiž jen malé potíže a domníváte se, že vaše játra, žlučník, ledviny či jiné orgány nejsou v pořádku, je dobré řešit problémy s těmito životně důležitými orgány co nejdříve a předejít zbytečným zdravotním komplikacím. Prevence je ovšem stejně tak důležitá, a protože je UZ absolutně neinvazivní a rychlé vyšetření, doporučujeme ho také právě jako důležitou preventivní prohlídku.

 

Jak probíhá sono jater

V případě ultrazvukového vyšetření (ultrasonografie nebo echokardiografie využívané lékaři) procházejí tělem ultrazvukové vlny, které se odrážejí od jater, eventuálně od přechodů mezi tkáněmi s různou akustickou impedancí.

Lékař vás na místě seznámí s tím, jak správně ležet na vyšetřovacím stole, k vyšetření pacienta používá speciální gel, který zajistí bezpečný kontakt sondy s vaším tělem a pomocí ultrazvuku získává potřebné snímky. Nemusíte se bát, že by vás ultrasonografie jakkoliv bolela či zatěžovala škodlivým rentgenovým zářením. Nežádoucí účinky diagnostického ultrazvuku zatím nebyly prokázány.

 

Příprava na ultrazvuk jater

Na ultrazvuk lze přijít i bez doporučení, tedy není třeba mít žádanku od praktického nebo specializovaného lékaře. Běžně není nutná jakákoliv speciální příprava, v případě ultrazvuku břicha je ale nutné, aby pacient 6 hodin před vyšetřením nic nejedl. V opačném případě je jen velmi těžko dosahováno maximální výtěžnosti vyšetření. 

 

Vyšetření jater (cena)

Pro zachování maximální péče a krátkých objednacích termínů není tento výkon v ATODA Medical hrazen ze zdravotního pojištění. Cena je transparentní a naleznete ji v ceníku.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Radko Prague
starstarstarstarstar
Vyjímečná úroveň a kvalita
photo
Kamila Vorackova
starstarstarstarstar

Byla sem zde na komplexní prohlídce a mohu jen doporučit, skvělý přístup velmi milé jednání.

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.