Sonografie prsou (vyšetření, ultrazvuk, sono)

Co odhalí sonografie prsu

UZ prsou lékařům ukáže strukturu prsou a pomůže rozpoznat ​prsní​ ​karcinom​, tedy nádor či ​například​ ​cysty.​ Ultrazvukové vyšetření prsou je také běžné předoperační vyšetření před plastikou.

Pokud máte jakékoliv problémy, neváhejte se na nás obrátit. Jestliže máte totiž jen malé potíže a domníváte se, že vaše prsa nejsou v pořádku, je dobré řešit vše co nejdříve a předejít zbytečným zdravotním komplikacím. Prevence je ovšem stejně tak důležitá. Ta se doporučuje všem ženám starším 30-35 let a o několik let dříve těm, které mají problémy v rodině.

 

Jak probíhá sono prsou

V případě ultrazvukového vyšetření (ultrasonografie nebo echokardiografie využívané lékaři) procházejí tělem ultrazvukové vlny, které se odrážejí od prsou, eventuálně od přechodů mezi tkáněmi s různou akustickou impedancí. Vyšetření prsu ultrazvukem trvá jen zhruba 30 minut.

Lékař vás na místě seznámí s tím, jak správně ležet na vyšetřovacím stole, k vyšetření pacienta používá speciální gel, který zajistí bezpečný kontakt sondy s vaším tělem a pomocí ultrazvuku získává potřebné snímky. Nemusíte se bát, že by vás ultrasonografie jakkoliv bolela či zatěžovala škodlivým rentgenovým zářením. Nežádoucí účinky diagnostického ultrazvuku zatím nebyly prokázány.

 

Příprava na ultrazvuk prsou a cena vyšetření prsou

Na ultrazvukové vyšetření prsu lze přijít i bez doporučení, tedy není třeba mít žádanku od praktického nebo specializovaného lékaře a není nutná jakákoliv speciální příprava. Pro zachování maximální péče a krátkých objednacích termínů není tento výkon v ATODA Medical hrazen ze zdravotního pojištění. Cena je transparentní a naleznete ji v ceníku.

Objednejte se ještě dnes

Chci objednat k lékaři
Recepce
oh +420 277 003 100
oh PO 7:00 - 19:00, ÚT - PÁ 7:30 - 19:00