Sonografie prsou (vyšetření, ultrazvuk, sono)

Co odhalí sonografie prsu

UZ prsou lékařům ukáže strukturu prsou a pomůže rozpoznat ​prsní​ ​karcinom​, tedy nádor či ​například​ ​cysty.​ Ultrazvukové vyšetření prsou je také běžné předoperační vyšetření před plastikou.

Pokud máte jakékoliv problémy, neváhejte se na nás obrátit. Jestliže máte totiž jen malé potíže a domníváte se, že vaše prsa nejsou v pořádku, je dobré řešit vše co nejdříve a předejít zbytečným zdravotním komplikacím. Prevence je ovšem stejně tak důležitá. Ta se doporučuje všem ženám starším 30-35 let a o několik let dříve těm, které mají problémy v rodině.

 

Jak probíhá sono prsou

V případě ultrazvukového vyšetření (ultrasonografie nebo echokardiografie využívané lékaři) procházejí tělem ultrazvukové vlny, které se odrážejí od prsou, eventuálně od přechodů mezi tkáněmi s různou akustickou impedancí. Vyšetření prsu ultrazvukem trvá jen zhruba 30 minut.

Lékař vás na místě seznámí s tím, jak správně ležet na vyšetřovacím stole, k vyšetření pacienta používá speciální gel, který zajistí bezpečný kontakt sondy s vaším tělem a pomocí ultrazvuku získává potřebné snímky. Nemusíte se bát, že by vás ultrasonografie jakkoliv bolela či zatěžovala škodlivým rentgenovým zářením. Nežádoucí účinky diagnostického ultrazvuku zatím nebyly prokázány.

VELMI KRÁTKÁ ČEKACÍ DOBA
VELMI KRÁTKÁ ČEKACÍ DOBA
<p>Objednání na přesný čas – Žádné čekání</p>

Objednání na přesný čas – Žádné čekání

<p>Lékaři mají dostatek času se vám věnovat</p>

Lékaři mají dostatek času se vám věnovat

Příjemné domácí prostředí
Příjemné domácí prostředí

 

Příprava na ultrazvuk prsou a cena vyšetření prsou

Na ultrazvukové vyšetření prsu lze přijít i bez doporučení, tedy není třeba mít žádanku od praktického nebo specializovaného lékaře a není nutná jakákoliv speciální příprava. Pro zachování maximální péče a krátkých objednacích termínů není tento výkon v ATODA Medical hrazen ze zdravotního pojištění. Cena je transparentní a naleznete ji v ceníku.

Objednejte se ještě dnes