logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Kožní výrůstky, fibromy: příznaky a spouštěče

Kožní fibromy, často nazývané také fibromyomatózy, představují benigní (nezhoubné) nádory. Tyto útvary se mohou objevit kdekoliv na těle. Často se vyskytuje:

  • fibrom v prsu a pod prsy,
  • fibrom v podpaží,
  • oční fibromy (na očních víčkách),
  • fibrom ve vlasech,
  • fibrom na genitáliích, v tříslech,
  • na krku apod.

Typickými příznaky je růžové nebo hnědé zabarvení, ale tento obvykle měkký útvar může mít také barvu okolní kůže. Pro kožní výrůstky tohoto typu je charakteristický také stopkatý tvar, který se může různě lišit ve velikosti, ale obvykle nepřesahuje velikost hrachu. Mnoho lidí si jich ani nevšimne, protože nezpůsobují bolest nebo jiné nepohodlí. Nicméně někdy mohou být rušivé esteticky nebo se mohou začít časem zvětšovat.

Přesné příčiny vzniku kožních fibromů nejsou zcela jasné, ale některé faktory, jako je genetika, hormonální změny, obezita nebo tření o oděvy, mohou hrát roli v jejich vývoji.

Pokud si všimnete jakéhokoliv nového útvaru na kůži, neváhejte a objednejte se na vyšetření do ATODA Medical. Zavolejte nám na naši infolinku a domluvte si konzultaci s naším specialistou z oddělení dermatologie, který na vás bude mít dostatek času. Proč se objednat zrovna k nám?

Kožní fibrom: odstranění fibromu

Jak odstranit fibromy? Většina kožních fibromů nevyžaduje léčbu, pokud nezpůsobuje žádné potíže. Pokud však způsobují nepříjemné symptomy, lze je odstranit chirurgickým zákrokem nebo kauterizací.

I když většina kožních fibromů není nebezpečná, je důležité je nechat vyšetřit lékařem. Existuje malé procento případů, kdy se fibrom může změnit na maligní nádor. Pokud je váš útvar bolestivý nebo roste, pak vyhledejte lékaře okamžitě.

Řešíme fibromy na krku i očním víčku (odstranění)

ATODA Medical je specializované zdravotnické zařízení, které nabízí komplexní lékařskou péči pod jednou střechou. Jakékoliv zdravotní problémy mohou lékaři řešit napříč obory a vzájemně si pomáhat. Pokud léčba zahrnuje odstranění fibromů laserem, nebo by byla vhodná kryoterapie fibromů, vše vyřešíme na jednom místě. Pacienti nemusí trávit hodiny přejížděním a čekáním v čekárnách.

Nabízíme tým vynikajících specialistů a kapacit v oboru, kteří nabídnou tu nejlepší možnou zdravotní péči. Ta je spojena i s dostatkem času na každého pacienta. Podkožní fibrom tak může být vyšetřen a léčen v naší ordinaci vybavené moderními technologiemi s minimálním rizikem komplikací.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Ana Fate
starstarstarstarstar

Skvělá klinika, velmi ochotné příjemné recepční! Navštívili jsme dermatoložku a byla prostě perfektní, cítíte se mnohem klidněji, když jste v rukou profesionála. Žádné čekání, přesně podle plánu a dokonce i káva je skvělá :)

photo
Lucie Knezourkova
starstarstarstarstar
Atoda me oslovila uz od zacatku hledani na internetu, vse prehledne a jednoduche. Klient je na prvnim miste a jednani je vynikajici. Komunikace se vsemi od recepce po doktory je s takovou pijemne lidskou atmosferou s vysoce profesionalnim pristupem. Hned jsem si zaplatila clenstvi a s radosti. Objednani vzdy bylo na presnou hodinu, jeste si stihnete dat cerstvou kavu v salonku. Lucie.
Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.