logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Výrůstek na kůži: Příznaky, projevy a spouštěče

Papilom na kůži a kožní výrůstek je běžná kožní abnormalita, která může být nejen estetickým problémem, ale i zdrojem nepohodlí a potenciálního zdravotního rizika. Ať už se jedná o papilomy na krku, papilom na očním víčku nebo třeba na genitáliích, je důležité věnovat pozornost jejich příznakům, spouštěčům a správné léčbě.

Papilomy a kožní výrůstky se projevují jako malé výrůstky na kůži, často s hrubým povrchem. Mohou být v barvě pleti nebo mírně zbarvené. Někdy mohou být doprovázeny svěděním nebo nepříjemným pocitem.

Přesná příčina vzniku papilomů a kožních výrůstků není vždy jasná. Nicméně mohou být způsobeny lidským papilomavirem (HPV), genetickými faktory, poškozením kůže nebo oslabením imunitního systému.

 

Papilomy: léčba musí být konzultována s lékařem

Léčba papilomu a jiných kožních výrůstků zahrnuje různé metody. Je důležité vše konzultovat s kožní lékařkou či lékařem, kteří pro konkrétní případ určí nejlepší možnosti léčby.

Neprovedená léčba papilomů a kožních výrůstků může vést k jejich rozšíření a zhoršení, což může mít za následek estetické i zdravotní problémy.

Pokud máte podezření na papilomy nebo kožní výrůstky, neváhejte a objednejte se na konzultaci. Zavolejte nám nebo napište e-mail.

Kožní výrůstky i papilomy: odstranění

Kožní výrůstky se mohou objevit téměř kdekoliv na těle a velká část lidí si klade otázku, jak odstranit papilomy. Dnes se používají různé způsoby, včetně odstranění kožních výrůstků laserem, chirurgického odstranění, kryoterapie (zmražení) nebo topických léčiv.

Jestliže si nejste jisti, zda se vůbec jedná o kožní papilomy na těle, nebojte se zaslat do ATODA Medical jedno foto nebo rovnou více fotografií a přijít na konzultaci.

Odstranění papilomu trvá jen malou chvilku

Existují různé druhy papilomů a na základě návštěvy vám řekneme, jak dlouho bude odstranění pravděpodobně trvat. Odstranit papilom v podpaží nebo pod prsy bývá často velmi rychlé, chvilku trvá i odstranění bradavic.

Kožní papilom: odstranění v ATODA Medical

ATODA Medical je soukromá klinika poskytující komplexní péči v oblasti dermatologie a estetické medicíny. Naši odborníci mají bohaté zkušenosti s léčbou papilomů a kožních výrůstků a nabízejí moderní a účinné metody odstranění s důrazem na pohodlí a bezpečnost pacienta.

Ať už se jedná o papilom nebo pigmentové névy, budete mít možnost poslouchat vaši oblíbenou hudbu a během procedury může být navíc přítomna i vaše blízká osoba. Vaše celkové pohodlí je pro nás důležité.

  • Odstranění papilomů (cena)

Cena odstranění papilomů je závislá na několika faktorech, jako je umístění, velikost či druh léčby. Jinak náročné je odstranit papilom v krku, jinak na oku. Kožní lékařka či lékař vám navíc v případě potřeby předepíše vhodný přípravek, ať už se jedná o mast, nebo o jiný lék.

  • Odstranění kožních výrůstků (cena)

I zde platí stejná pravidla. Cena odstranění je závislá na několika faktorech, jako je umístění, velikost či druh léčby. Odstranění kožních výrůstků na očních víčkách trvá jinou dobu, než třeba těch na penisu.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Lenka Mariankova
starstarstarstarstar

Doporučuji

photo
Eugen Protopapas
starstarstarstarstar

Super přístup, super doktoři, nic není problém

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.