logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Otevírací doba během vánočních svátků, budova A: 25.12. zavřeno, 26.12. zavřeno, 27.12. 7:30-16h, 28.12. 7:30-19h,          29.12. 7:30-16h, 1.1.2024 zavřeno
Více informací
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00
Otevírací doba během vánočních svátků, budova A: 25.12. zavřeno, 26.12. zavřeno, 27.12. 7:30-16h, 28.12. 7:30-19h,          29.12. 7:30-16h, 1.1.2024 zavřeno Více informací
Prohlídka na řidičský průkaz
Úvodní obrázek

Každý řidič musí být, mimo dalších požadavků, zdravotně způsobilý k řízení motorových vozidel. Zdravotní způsobilost žadatele posoudí lékař celkovým vyšetřením. Samotné posuzování zdravotní způsobilosti upravuje vyhláška č. 277/2004 Sb. O stanovení zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel. A dále jsou v její příloze uvedeny i stavy a vady, které zdravotní způsobilost pro řidičský průkaz omezují anebo vylučují.

Co s sebou na prohlídku?

K prohlídce na řidičský průkaz se objednejte v dostatečném předstihu. V den vyšetření s sebou přineste posudek o zdravotní způsobilosti, moč, občanský průkaz a případně brýle nebo sluchadlo. V případě, že nejste registrovaný klient, bude potřeba vyplnit čestné prohlášení o zdravotním stavu, nebo sebou přinést výpis ze zdravotní dokumentace od Vašeho praktického lékaře. V prohlášení je potřebné uvést onemocnění, kterými trpíte a užívané léky.

Jak vyšetření probíhá?

Součástí lékařské zdravotní prohlídky řidičů je komplexní vyšetření praktickým lékařem, tedy kromě jiného základní kardiologické a neurologické vyšetření, změření hodnot krevního tlaku, prověření zraku a sluchu a testování moči. V případě potřeby si posuzující lékař ale může vyžádat další odborná vyšetření (např. oční, neurologie, ortopedie, dopravně psychologické a další).

Prohlídka při zadržení řidičského průkazu

K zákazu řízení nejčastěji dochází při získání 12 bodů (vybodování) nebo uložením zákazu řízení (úřad, soud). Před opětovným vydáním řidičského průkazu pak lékařská prohlídka předchází dopravně psychologickému vyšetření. Toto se provádí v případě vybodovaní a zákazu řízení na 6 a více měsíců. A navíc, pro opětovné vydání řidičského průkazu, pokud byl zákaz řízení delší než 1 rok, je povinností žadatele znovu složit zkoušku odborné způsobilosti (autoškola). Protože pouze výsledek samotné lékařské prohlídky a dopravně psychologické vyšetření nestačí.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Gabriela Nováková
starstarstarstarstar

Využila jsem služeb fyzioterapeuta pana Strakoše, který mi pomohl zbavit se kontrakcí v hlavě po mrtvici.

Můj bratr využil služeb dermatologa pana Bortlíka, který mu pomohl s chronickým ekzémem, který se přestal vyskytovat.

Oba specialisté jsou vysocí profesionálové s empatií k zákazníkům.

Někteří další zaměstnanci – které jsem měl možnost poznat – jsou milí a ochotní pomoci. Prostředí je navíc příjemné a vstřícné k zákazníkům. Děkujeme za tak skvělý zážitek!

photo
Lucie Knezourkova
starstarstarstarstar
Atoda me oslovila uz od zacatku hledani na internetu, vse prehledne a jednoduche. Klient je na prvnim miste a jednani je vynikajici. Komunikace se vsemi od recepce po doktory je s takovou pijemne lidskou atmosferou s vysoce profesionalnim pristupem. Hned jsem si zaplatila clenstvi a s radosti. Objednani vzdy bylo na presnou hodinu, jeste si stihnete dat cerstvou kavu v salonku. Lucie.
Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.