logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Předoperační vyšetření u praktického lékaře

Předoperační vyšetření slouží všem pacientům, kteří přijdou se žádankou od lékaře. Interní vyšetření před operací pomáhá předcházet zdravotním komplikacím během zákroku. Nezáleží přitom na druhu operace.

Cena předoperačního vyšetření záleží na tom, jaké předoperační prohlídce se lékař v ATODA Medical bude věnovat. Na naší klinice se soustředíme zejména na:

 • předoperační vyšetření krve,
 • předoperační vyšetření EKG,
 • měření vitálních parametrů (tlak, tep, dechová frekvence),
 • poslech srdce a plic,
 • kontrolu pokožky,
 • analýzu moči pro kontrolu funkce ledvin a identifikaci případných infekcí,
 • měření objemu plic a toku vzduchu pro posouzení plicní funkce,
 • a mnoho dalšího …

Předoperační vyšetření: co obsahuje

Náš praktický lékař (Praha ATODA Medical) ví, že předoperační vyšetření jsou důležitou součástí procesu přípravy pacienta na lékařský zákrok. Cílem těchto vyšetření je zjistit aktuální zdravotní stav pacienta a minimalizovat rizika spojená s operací a anestezií.

Předoperační vyšetření u dětí i dospělých se liší v závislosti na konkrétním typu operace a zdravotním stavu pacienta. To stanoví dětský lékař (Praha ATODA Medical má špičkové dětské oddělení) nebo praktický lékař. Součástí bývá:

 • anamnéza,
 • fyzikální vyšetření,
 • krevní testy a chemie,
 • močové testy,
 • EKG a zobrazovací vyšetření,
 • spirometrie,
 • doplňkové testy, apod.

Předoperační vyšetření: cena a sjednání termínu

Pokud se ptáte, kdy jít na předoperační vyšetření, je důležité si uvědomit, že konkrétní kontrola se liší v závislosti na typu chirurgického zákroku, zdravotním stavu pacienta a nemocnici, ve které se operace provádí. Lékař v ATODA Medical bude schopen určit, která vyšetření jsou nezbytná pro konkrétní situaci, zda přijít na lačno a kolik bude vyšetření stát.

V ATODA Medical nabízíme pohodlnou dostupnost a flexibilní ordinační hodiny. Stačí se objednat telefonicky nebo e-mailem. Objednáte se na přesný čas a nemusíte se bát čekání. Klinika má navíc dostatek parkovacích míst, vaše návštěva u nás tak bude od začátku do konce bez stresu a komplikací.

Jak dlouho platí interní předoperační vyšetření

Jak dlouho před operací jít na vyšetření? Platnost předoperačních vyšetření může záviset na několika faktorech, jako je druh operace, aktuální zdravotní stav pacienta a interní politika nemocnice. Obecně platí, že platnost předoperačních vyšetření je omezená a může být několik týdnů až měsíců. To záleží na možných změnách zdravotního stavu pacienta nebo vývoji zdravotní situace.

Pokud uplyne delší doba mezi předoperačními vyšetřeními a samotným zákrokem, může být požadováno opakované vyšetření nebo aktualizace některých testů. Je důležité se vždy poradit s tím, kdo indikuje operaci a předoperační vyšetření (například vaším chirurgem) ohledně platnosti předoperačních vyšetření v konkrétním případě.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Lenka Mariankova
starstarstarstarstar

Doporučuji

photo
Vilma Vaitieke
starstarstarstarstar

Po letech extrémně špatných zkušeností s lékaři pro děti v Praze - tato klinika a naše nová lékařka paní MUDr. Agnieszka Podstolská je prostě ráj. Velmi profesionální a milý přístup, rychlá obsluha, dobrá komunikace v cz nebo angličtině (!), ochota pomoci, která se jinde těžko hledá. Velmi čisté a příjemné prostředí ve srovnání s místy „zdarma“ jinde, kde najdete smradlavé přeplněné malé čekárny s hrubým personálem, zejména sestřičkami ze staré školy, které vás nenávidí za to, že jste cizinci. Děkujeme všem, že jste tu pro nás pokaždé, když je to potřeba!

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.