logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Výživové poradenství

Dočasně nedostupné.

Zabýváme se správnou a optimální výživou. Nejsou to jenom problémy s nadváhou, kterou vám pomůžeme eliminovat. Stejně tak se tým našich odborníků dokáže zaměřit i na problémy, jako je podváha nebo špatné stravovací návyky. Naše odborná pomoc je určená nejenom dospělým, ale i dětem.

Výživové poradenství na nejvyšší úrovni

Díky vzdělání a zkušenostem našich specialistů je výživové poradenství v ATODA Medical na nejvyšší úrovni. Dokážeme si poradit s mnoha stravovacími problémy v souvislosti s vaším zdravotním stavem nebo cílem. Nezapomínáme ani na přesah tohoto oboru například s možnou pomocí fyzioterapeuta či psychologa stejně jako s pomocí z oblasti psychosomatiky.

V čem Vám může v ATODA Medical pomoci výživový poradce?

Redukce, snižování hmotnosti

Víte, že to, co jíte, rozhoduje o Vašem hubnutí až z 80%? Pomůžeme Vám s konkrétními kroky, abyste svůj jídelníček změnili v ideální výživu pro ideální váhu.

Obraťte se na nás – rychlejší výsledky bez experimentování, zbavíte se nadbytečných kil, vnitřního tuku, neforemné postavy, škodlivin v těle, únavy a stresu a nezdravých návyků.

Začneme podrobnou analýzou vašich stravovacích a rodinných návyků a vašich zdravotních dispozic. Stanovíme typ vašeho metabolismu, určíme vhodné a škodlivé potraviny a stanovíme Vám osobní startovací plán. 100% výsledek zajistíme pravidelnými kontrolami s motivujícím vedením, konzultací jídelníčků, ale i např. vhodnými recepty.

Jednorázové konzultace

Zajímá Vás cokoliv ohledně výživy, aniž byste pociťovali nějaký zásadní problém? Přijďte k nám a zeptejte se, diskutujte. Podle vašeho přání Vás můžeme změřit, zvážit, probrat s Vámi výživovou anamnézu a výsledky Vám budeme ihned interpretovat.

Konzultace a vedení při léčebných dietách/léčebné výživě

Pokud Vám lékař doporučil z jakéhokoliv důvodu dodržovat dietní režim (při diabetes, hypertenzi, ateroskleróze, celiakii  apod.), vysvětlíme Vám, jaké potraviny jsou pro Vás vhodné a jaké jsou přímo zakázané. Dozvíte se, jaké jsou technologické postupy při přípravě speciální stravy, sestavíme Vám jídelníček a budeme spolu s Vámi zvolenou stravu pečlivě hlídat a pravidelně konzultovat.

Konzultace výživy v těhotenství a kojení aneb „Jez, jíš za dva…?!“

Zdravá strava v těhotenství je velmi důležitá, protože ovlivňuje správný růst plodu. Bazální metabolismus se v těhotenství zvyšuje o 25 % a je tedy nutné přívod potravy rovněž zvýšit, ale pouze o cca 200 kalorií denně. Proto je doporučována racionální strava, a to nejen co do pestrosti, ale i co do množství potravy. Doporučíme Vám, co by ve stravě nemělo chybět, co už je přejídání a proč se nepřejídat, dále pitný režim v těhotenství, vegetariánství, dietě při cukrovce….Výživa při kojení - pestrá strava s přiměřeným podílem zeleniny, luštěnin a ovoce prospěje Vám i miminku. Co ale dělat třeba s nadýmáním, kterým trpíte Vy i Vaše dítě?

Konzultace výživy při osteoporóze, v prevenci osteoporózy

Jedním ze základů předcházení vzniku osteoporózy nebo zabránění ztrátám hmoty kostí v dospělosti je rozumná strava. Jen správnou stravou kostem dodáme dostatek "stavebního materiálu“. Poradíme Vám, jak na to, společně sestavíme rozumný a racionální jídelníček.

Výživa ve stáří

Četné výzkumy prokázaly, že nesprávná výživa může urychlit proces stárnutí. Naopak správná strava, kvantitativně i kvalitativně vyvážená, zlepšuje kvalitu života ve stáří. Výživová doporučení však řada seniorů nerespektuje a někdy o nich ani neví. S postupujícím věkem klesá bazální metabolismus a zároveň ubývá fyzické zátěže. Nebojte se nás přijít zeptat, zda Vy sami nebo Vaši rodiče či prarodiče, děláte všechno proto, aby Vaše či jejich stáří bylo důstojné, přívětivé a hezké.

Zásady zdravé výživy dětí

Chcete si být jako rodič jistý, že pro své dítě děláte to nejlepší? Nabízíme Vám společné konzultace s dítětem nebo jen s Vámi, jako rodičem. Naučíme děti uplatňovat právo na aktivní volbu potravin. Naučíme je přemýšlet o jejich výživě a o tom, jak ji správně ovlivňovat. S námi děti porozumí, proč je pro ně lepší čerstvé ovoce a zelenina a proč omezit smažené pokrmy, přesolené či naopak přeslazené pochutiny.

Výživa sportovců

Ať jste začínající sportovec, nebo profesionál - dobrý sportovní výkon začíná u dobré stravy. Špatně zvolený jídelníček sebere sílu, zpomalí regeneraci, zvýší riziko zranění.

U nás se dozvíte, jak, kdy a co správě jíst během celého dne, kdy sportuje; co si dát před sportovní aktivitou; co po ní a čím doplnit energii během cvičení; jak si sestavit vhodné jídelníčky pro vytrvalostní i silové tréninky; jak sportovní výživou urychlit regeneraci a předcházet zraněním.

U nás výživový poradce úzce spolupracuje s praktickými lékaři pro dospělé / dětskými lékaři, s fyzioterapeuty, ale především s odborníkem na metabolismus a obezitologii.

Tím se stává nutriční poradenství v ATODA Medical komplexním nástrojem pro zdraví životní styl.

Náš výživový poradce je vám k dispozici - objednejte se

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Kamila Vorackova
starstarstarstarstar

Byla sem zde na komplexní prohlídce a mohu jen doporučit, skvělý přístup velmi milé jednání.

photo
Eva Mom Platts
starstarstarstarstar

Atoda medical není jen tak ledajaká lékařská klinika, je to domov daleko od domova, když potřebujete péči o své děti. Od chvíle, kdy vejdete dovnitř, do chvíle, kdy odejdete, se cítíte vítáni, cítíte se opečováváni, cítíte se pochopeni. Recepce je čistá, prostorná, všechny recepční a recepční byli dobře vyškoleni a měli bezvadné chování, vidíte 2 pohovky, velký stůl pro pacienty, krásné a uklidňující umění na stěnách, české, anglické, německé knihy na poličce, pokud dostanete žízeň, při čekání máte občerstvení k dispozici ihned. Koupelny jsou také v areálu. Pokoje lékařů jsou dobře osvětlené, čisté, vybavené nástroji potřebnými pro vaši péči. Komunikoval jsem se společností Atoda medical prostřednictvím telefonu a e-mailu a vždy rychle odpověděli. Vřele doporučuji Atodu medical jednotlivcům i rodinám. Moje děti viděly MUDR. Podstolská, která byla milá, nikdy nespěchala, byla znalá, dobře se s ní domluvila, mluvila česky a anglicky (jsem Češka, vdaná v zahraničí).

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.