logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Ječné zrno v oku

Ječné zrno, známé také jako hordeolum, je bolestivá infekce oka, která může mít různé příznaky a projevy. Mezi příznaky patří otok, zarudnutí, bolest a citlivost v oblasti kolem oka.

Jako příčina vzniku ječného zrna může být například infekce bakteriemi nebo blokace mazových žlázek v oku.

Je ječné zrno infekční? Ano. A proto neotálejte a pokud se vám objeví příznaky ječného zrna, zavolejte nám hned teď a objednejte se na vyšetření do naší oční ordinace.

 

Ječné zrno příznaky a léčba

Ječné zrno se často vyskytuje na víčku oka nebo na jeho okraji. Mohou existovat různé typy ječného zrna, například ječné zrno na horním víčku, ječné zrno pod víčkem, nebo ječné zrno uvnitř oka, které se tvoří pod okem, respektive uvnitř víčka.

Pokud se ječné zrno neléčí nebo nejde pacient k lékaři, může dojít k rozšíření infekce na okolní tkáně oka nebo dokonce k rozvoji abscesu. To může vést k vážným komplikacím a ztrátě zraku, zejména pokud je zasaženo centrum zraku.

Infekčnost a výše zmíněné potíže jsou jen pár důvodů, proč je důležité vyhledat lékařskou pomoc, pokud se objeví jakékoli příznaky ječného zrna. Oční lékař bude schopen provést důkladné vyšetření a navrhnout vhodnou léčbu. Výhodou návštěvy lékaře je také prevence šíření infekce a minimalizace rizika komplikací.

Ječné zrno léčba

Ptáte se, co na ječné zrno na víčku? Jak léčit takový problém a co pomáhá?

Léčba ječného zrna zahrnuje použití teplých kompresí na postiženou oblast, aby se uvolnily mazové žlázky a urychlil proces hojení a léčení. Může být také předepsána antibiotická mast či kapky, pokud je infekce vážnější. Pokud máte zapouzdřené ječné zrno, odstranění by mělo proběhnout v co nejkratším možném termínu.

Poraďte se s našimi očními lékaři, jaké řešení je pro vás ideální.

Náš zákrokový sálek se postará o ječné zrno u dítěte i dospělého

Naši špičkoví lékaři z oftalmologie se v našem zákrokovém sálku specializují na odstranění ječného zrna (oční zrno), které může vzniknout v koutku či kdekoliv jinde na horním víčku nebo pod ním. Na stejném sálku řeší naši lékaři také vlčí zrno. Procedura je prováděna s maximální odborností a péčí, abyste se cítili co nejvíce pohodlně a bez stresu.

Pokud jsme vám diagnostikovali ječné zrno, operace na našem sálku bude probíhat s maximální péčí o vás a vaše pohodlí. Naše operační sály jsou vybaveny nejmodernějším vybavením, abychom zajistili plynulý průběh procedury. Navíc vás personál může pečlivě přikrýt teplou přikrývkou a umožní vám poslouchat hudbu, která vám pomůže uvolnit se během zákroku. Pokud si přejete, může být přítomna i vaše blízká osoba, což ocení zejména rodiče, pokud jde o děti.

Vaše pohodlí a spokojenost jsou pro nás prioritou. Proto se snažíme zajistit, aby veškeré procedury (nejen odstranění ječného zrna, ale také například operace horních víček) probíhaly co nejpříjemněji a bez komplikací. Naši lékaři jsou zkušení a připraveni poskytnout vám nejlepší možnou péči při odstraňování ječného zrna.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Barbora Hrtáňová
starstarstarstarstar
Rychlost, pečlivost, skvělý přístup !
photo
Džejkob Jakubisko Dejvidson
starstarstarstarstar
Perfektní klinika, velmi zkušení lékaři, profesionální a šetrný přístup jak lékařů tak personálu. Jsem na této klinice půl roku a už bych neměnil, jsem maximálně spokojen.
Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.