logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Nezapouzdřené a zapouzdřené vlčí zrno v oku

Vlčí zrno v oku, známé také jako chalazion, představuje jedno z nejběžnějších kožních onemocnění, které může postihnout jakéhokoliv jedince bez ohledu na věk či pohlaví.

Jak se vlčí zrno projevuje? Jedná se o malý, tvrdý a někdy bolestivý útvar na oku, zejména na vnitřní straně horního nebo dolního víčka. Má tendenci být pevný a nepohyblivý na dotek. Barva vlčího zrna se obvykle blíží barvě pokožky, ale může být také zarudlé nebo mírně oteklé, v některých případech se na povrchu objeví malá červená tečka nebo hnisavý výpotek. Velikost vlčího zrna se může lišit od malého hrášku až po větší uzlík.

 

Jaké příznaky a projevy má vlčí zrno na víčku?

  • svědění,
  • zarudnutí,
  • odlupování,
  • vyrážky,
  • v některých případech i bolest.

I přesto, že toto onemocnění není infekční, při vypozorování některého z výše uvedených příznaků by vás měl co nejdříve prohlédnout náš prvotřídní oční lékař.

Vlčí zrno: léčba, spouštěče

Zapouzdřené vlčí zrno se vyskytuje přímo v oku, konkrétně v rohovce, spojivce nebo v okolním očním prostředí.

Jak vlčí zrno vzniká? Může nastat v důsledku neopatrné manipulace s kontaminovanými předměty, jako jsou například kontaminované ručníky, kosmetické přípravky nebo ruce.

Ať už se jedná o vlčí nebo ječné zrno, vždy je vyžadována okamžitá lékařská péče.

Lékař může předepsat oční kapky nebo masti. Problémem ale je, že vlčí zrno přetrvává na víčku dlouhodobě a často vyžaduje chirurgický zákrok k odstranění.

Jak probíhá chirurgické odstranění vlčího zrna na našem sálku

Vlčí zrno na horním víčku, nebo vlčí zrno pod víčkem vám na našem zákrokovém sálku odstraní zkušený oftalmolog, který patří mezi nejlepší v tomto oboru.

Operace dolních víček na našem operačním sálku nebyla nikdy méně stresující. Při výkonu vás personál může zakrýt teplou přikrývkou, budete mít možnost poslouchat vaši oblíbenou hudbu a během procedury může být navíc přítomna i vaše blízká osoba. To ocení zejména rodiče, pokud lékař odstraňuje vlčí zrno u dětí. Vaše celkové pohodlí je pro nás důležité.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Darek Filip
starstarstarstarstar

Úžasná recepční, Profesionální přístup, krátké objednání, žádné čekání, MUDr Beňo - super zákrok-super komunikace…jsem naprosto spokojen.

photo
Ana Fate
starstarstarstarstar

Skvělá klinika, velmi ochotné příjemné recepční! Navštívili jsme dermatoložku a byla prostě perfektní, cítíte se mnohem klidněji, když jste v rukou profesionála. Žádné čekání, přesně podle plánu a dokonce i káva je skvělá :)

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.