logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Kožní plíseň na těle (mykóza): příznaky a spouštěče

Kožní plíseň, známá také jako kožní mykóza či dermatofytóza, je infekční onemocnění způsobené houbami, které napadají kůži, vlasy nebo nehty. Tento stav může způsobit různé nepříjemné potenciálně vážné komplikace, zejména pokud není léčen řádně a včas.

Mezi typické příznaky kožní plísně patří svědění, zarudnutí, popraskaná nebo odlupující se kůže a v některých případech i tvorba puchýřů či vředů. Tyto příznaky se často vyskytují na teplých a vlhkých místech těla, jako:

 • na nohou a rukou,
 • na krku a obličeji,
 • na břiše,
 • v tříslech,
 • mezi prsty,
 • v podpaží,
 • nebo pod prsy.

Mezi spouštěče kožní plísně patří faktory jako teplota a vlhkost prostředí, nedostatečná hygiena, nošení těsného oblečení nebo používání veřejných sprch a bazénů. Lidé s oslabenou imunitou, diabetem nebo kardiovaskulárními chorobami jsou také náchylnější.

Kožní mykózy se objevují také u dětí a můžete je najít i u miminka. Pokud si všimnete jakýchkoli příznaků kožní plísně, neváhejte a objednejte se na vyšetření k dermatologovi k nám do ATODA Medical co nejdříve. Čekání s léčbou může způsobit zhoršení stavu a komplikace.

Zavolejte nám ještě dnes a objednejte se na konkrétní termín bez čekání a dlouhých front.  

Plíseň na kůži: léčba v ATODA Medical

Lékaři v naší soukromé klinice řeší velmi často kožní plíseň na zádech a na hrudi, ale také plíseň kůže kdekoliv jinde na těle. Léčba kožní plísně zahrnuje použití antifungálních léků ve formě krémů, gelů, sprejů nebo tablet. Je důležité léčbu zahájit co nejdříve, aby se zabránilo šíření infekce a minimalizovalo riziko komplikací.

Navštivte v případě podezření na kožní plíseň ATODA Medical hned, aby bylo možné potvrdit diagnózu a zahájit vhodnou léčbu. Naši lékaři mohou provést dermatologické vyšetření a v případě potřeby odebrat vzorek kůže k laboratornímu vyšetření. Jsme vybaveni nejen moderními diagnostickými technologiemi, ale také širokou škálou antifungálních léků a léčebných postupů, které mohou zajistit efektivní a rychlé zotavení pacienta.

Neléčená mykóza na kůži může způsobit trvalé následky

Neléčená mykóza kůže může způsobit mnoho potíží. Mezi vážné následky patří šíření kožní infekce na další části těla, trvalé poškození kůže nebo nehtů, vznik hnisavých zánětů, alergické reakce nebo dokonce infekce krve. S jakými příznaky byste měli neodkladně hledat pomoc:

 • červené suché fleky na těle (zpozorněte i když vás červené fleky na těle nesvědí),
 • červené fleky v podpaží,
 • hnědé fleky na těle,
 • suché i svědivé fleky po těle.

Platí ale jednoduché pravidlo: fleky po těle a jakékoliv náznaky kožní mykózy konzultujte s lékařem a nezanedbávejte léčbu.

 

Velké červené fleky na těle a další potíže vyřeší naše dermatologie

Ať už vás trápí jakékoliv kožní potíže (například plíseň na nehtech, červené skvrny po těle, fleky, kožní plíseň, papilomy a jiné kožní výrůstky), náš kožní lékař vám pomůže.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Petra Egerova
starstarstarstarstar

Toto zdravotní zařízení jsem si vybrala na základě toho, že když se objednáte, (sice za poplatek) tak se vám doktor věnuje přes hodinu. Vstřícný a příjemný personál na recepci vám vše vysvětlí a pak si pro vás osobně přijde lékař.Mohu jen a jen doporučit.

photo
Radko Prague
starstarstarstarstar
Vyjímečná úroveň a kvalita
Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.