logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Růžovka: nemoc chronického charakteru

Rosacea je chronické kožní onemocnění, které se projevuje různými symptomy a může výrazně ovlivnit kvalitu života postižených jedinců. Je též známá jako růžovka. Příznaky jsou typicky zarudnutí kůže, pupínky a viditelné cévy na obličeji, citlivost pokožky či pocit pálení a svědění. Tyto projevy mohou být způsobeny různými faktory, včetně genetické predispozice, expozice slunečnímu záření, stresu, stravovacích návyků či konzumace alkoholu.

Obecně je doporučeno vyhledat odborné vyšetření a diagnostiku při jakémkoliv podezření na rosaceu. Léčba růžovky se může lišit, a právě naše oddělení dermatologie je tu od toho, aby správně tuto kožní nemoc diagnostikovalo.

 

Rosacea: léčba nesmí být podceněna

Léčba rosacey zahrnuje široké spektrum metod a přístupů, včetně léků, topických krémů, změn životního stylu či léčby laserem. Je důležité vyhledat odbornou pomoc, neboť neléčená rosacea může vést k vážným komplikacím, jako je trvalé poškození kůže, očních komplikací, a dokonce i psychologických problémů spojených s narušením vzhledu.

Nedostatečná léčba nebo ignorování příznaků rosacey může mít závažné dopady na fyzické i duševní zdraví jedinců. Pleť může být trvale zarudnutá a často dochází ke ztrátě elasticity kůže. Lidé se často domnívají, že bude stačit léčba akné. Když jde ale o růžovku, mohou se při nedostatečné léčbě objevit trvalé jizvy, zhoršení zraku a psychické problémy spojené s nízkým sebevědomím a sociální izolací. Proto je nezbytné co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc.

Neváhejte a objednejte se kdykoliv na konzultaci

Nabízíme tým vynikajících specialistů a kapacit v oboru, kteří nabídnou tu nejlepší možnou zdravotní péči. Naši lékaři mají dostatek času na každého pacienta. Pokud se u vás objeví příznaky rosacey nebo máte jakékoliv obavy ohledně stavu vaší kůže, neváhejte a objednejte se na konzultaci.

Zavolejte nám nebo napište, abychom vám mohli poskytnout další informace a domluvit přesný termín vaší návštěvy. Nebudete tak muset čekat. Vaše zdraví a pohoda jsou pro nás prioritou.

Růžovka v obličeji se léčí v ATODA Medical

Nejčastěji se objevuje růžovka na obličeji, avšak může se vyskytnout i na jiných částech těla (včetně krku, hrudníku a očních víček). Atypická není ani růžovka na nose. Existují různé typy rosacey, jako je erytrotelangiectatická rosacea (zakřivená zčervenání a rozšířené cévy), papulopustulární rozacea (pupínky a pustuly), fyziomy (tkáňové zvětšení nosu) a okulární nebo-li oční rosacea (problémy s očima).

Trápí vás růžovka? Obličej, krk či hrudník máte zarudlý? ATODA Medical je ideálním místem pro léčbu rosacey. Máme bohaté zkušenosti s diagnostikou a léčbou různých typů kožních onemocnění. Moderní technologie a individuální přístup zaručují efektivní a šetrnou péči.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Joanna Varró
starstarstarstarstar

Doporučuji

photo
Martin Martz Kníže
starstarstarstarstar

Velice profesionální přístup a nadstandardní služby. Ochotný a příjemný personál. Doporučuji.

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.