logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Otevírací doba během vánočních svátků, budova A: 25.12. zavřeno, 26.12. zavřeno, 27.12. 7:30-16h, 28.12. 7:30-19h,          29.12. 7:30-16h, 1.1.2024 zavřeno
Více informací
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00
Otevírací doba během vánočních svátků, budova A: 25.12. zavřeno, 26.12. zavřeno, 27.12. 7:30-16h, 28.12. 7:30-19h,          29.12. 7:30-16h, 1.1.2024 zavřeno Více informací

Rozbor moči odhalí zdravotní potíže

Analýza moči je důležitou součástí lékařské diagnostiky a pomáhá lékařům a pacientům sledovat zdravotní stav ledvin, močového měchýře a dalších orgánů spojených s močovým systémem. Laboratorní vyšetření moči poskytuje cenné informace o tom, jak tělo odstraňuje odpadní látky, a může být klíčem k identifikaci potenciálních zdravotních problémů.

Jaké testy v soukromé klinice ATODA Medical provádíme?

 • Test na bakterie v moči,
 • test na ledviny,
 • test zánětu močových cest,
 • test na zánět močového měchýře,
 • test na kyselinu močovou,
 • a mnoho dalších.

 

Z moči lze provádět také těhotenský test, který ženám umožňuje snadno zjistit, zda došlo k početí. V ATODA Medical je pro nás zásadní zdraví matky a dítěte. Poskytujeme komplexní lékařskou péči pod jednou střechou a díky spolupráci všech oddělení můžeme maminky ve vhodný čas poslat například na oddělení urogynekologie a o vaše ratolesti se mohou později starat naši pediatři.

Proč je bakteriologické i mikrobiologické vyšetření moči důležité

Močové testy a kompletní krevní testy mohou odhalit mnoho různých zdravotních problémů. Mezi nejběžnější důvody pro provádění těchto testů patří:

 • odhalení přítomnosti cukru v moči, což může být prvním signálem diabetu,
 • test těhotenské cukrovky (OGTT - Orální glukózový toleranční test),
 • informace o funkci ledvin a identifikace potenciálních onemocnění ledvin,
 • přítomnost bakterií a bílkovin, což je často spojováno s infekcemi močového měchýře,
 • přítomnost minerálů a krystalů, které mohou vést k tvorbě ledvinových kamenů,
 • jakákoliv chronická onemocnění.

Kromě bakteriologického a mikrobiologického vyšetření moči nabízíme také chemické vyšetření moči. Tento způsob testu je důležitý pro diagnostiku, umožňuje identifikaci různých onemocnění, kontrolu léčby, screeningové testy a odhalení infekcí nebo problémů spojených s močovým systémem. Také poskytuje informace o hydrataci těla a ledvinové funkci.

Test na cukrovku z moči provedeme rychle a pečlivě

Jedním z důležitých močových testů je test na cukrovku, který může odhalit přítomnost cukru v moči. Tento test je klíčovým nástrojem pro diagnostiku diabetu, a to zejména v případě diabetu typu 2, který může být asymptomatický. Existuje také domácí test, který nikdy nemůže plně nahradit lékařskou diagnózu a nelze na něj spoléhat.

Test na zánět močových cest

Test na zánět močových cest je důležitý pro diagnostiku infekcí močových cest, včetně močového měchýře. Co odhalí test na zánět močových cest? Zejména přítomnost bakterií a zánětlivé hodnoty markerů v moči. To je klíčové pro diagnózu infekce močových cest a volbu vhodné léčby, která může být stanovena na našem špičkovém oddělení urologie.

Jak probíhají testy moči?

To záleží na různých typech močových testů, včetně analýzy moči a na laboratorním zařízení. Obvykle se pacientům odebírá vzorek moči a laboratoř následně provádí analýzu. Výsledky testu mohou obsahovat informace o různých parametrech, včetně barvy, hustoty, pH a přítomnosti různých látek.

Příprava na močový test může zahrnovat odlišné kroky v závislosti na konkrétním typu testu. Praktičtí lékaři nebo zdravotní sestra vám poskytnou pokyny týkající se toho, co byste před testem měli nebo neměli jíst a pít. Je důležité tyto pokyny pečlivě dodržovat, aby byly výsledky testu co nejpřesnější.

Proč absolvovat rozbor moči v ATODA Medical?

V ATODA Medical zajišťujeme klientům snadnou dostupnost a flexibilní ordinační dobu. Stačí nás jednoduše kontaktovat telefonicky nebo e-mailem a objednat se na přesný termín. Naše klinika disponuje také dostatečným množstvím parkovacích míst, takže celá vaše návštěva proběhne bez stresu a komplikací od začátku až do konce. Přesvědčte se!

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Bárbara Mazetto
starstarstarstarstar

S lékaři v Atoda máme zatím jen dobré zkušenosti. Detmatolog byl skvělý a dokázal vyléčit u našeho chlapečka strašnou infekci a nekonečný ekzém. Pediatr je vždy velmi milý a dobře naslouchá, praktický lékař i gynekolog také. Všichni vždy starostliví a nápomocní, když je potřeba.

photo
Cukrfree
starstarstarstarstar

Byli jsme zde na kontrole kyčlí novorozence. Termín jsme dostali hned ten samý den, kdy jsem zavolala. Do ordinace jsme šli přesně na čas. Pan doktor byl moc milý a pečlivý. Děkujeme!

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.