logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Zánět močových cest a močového měchýře - příznaky

Zažíváte mírnou či nesnesitelnou bolest močového měchýře?

Zánět močových cest a měchýře jsou jedním z nejběžnějších onemocnění, které postihují mnoho jedinců po celém světě. Příznaky zánětu močových cest a měchýře mohou být nejen nepříjemné, ale i značně omezující, a proto je důležité věnovat jim okamžitou pozornost.

Příznaky zánětu močového měchýře a močových cest zahrnují:

  • hyperaktivní močový měchýř (časté močení),
  • pálení při močení,
  • bolesti v podbřišku či zadní části těla,
  • či dokonce přítomnost krve v moči.

Jestliže vás trápí cokoliv z výše uvedeného, neváhejte a zastavte se na vyšetření močového měchýře do ATODA Medical, kde se také řeší například léčba inkontinence na oddělení urogynekologie.

Jaké jsou příčiny a jaká rizika má zánět močových cest a zánět močového měchýře u dětí a dospělých?

Ať už se jedná o zánět močových cest u žen nebo zánět močových cest u mužů, příčiny mohou být různorodé.

Co patří mezi nejčastější spouštěče zánětu močových cest a močového měchýře?

  • obyčejné prochladnutí,
  • špatně ošetřená infekce,
  • nevhodné oblečení (příliš těsné oblečení),
  • nebo dokonce i genetické predispozice.

Ženy jsou většinou k tomuto onemocnění náchylnější než muži, především kvůli anatomickým rozdílům. Záněty se navíc často objevují také v těhotenství.

Pokud máte podezření na běžné či opakované záněty močových cest a močového měchýře nebo trpíte některými z příznaků, neváhejte a okamžitě se objednejte do naší špičkové soukromé kliniky na vyšetření a léčbu. Čím dříve naši lékaři identifikují a začnou řešit například chronický zánět močového měchýře u mužů či zánět močového měchýře u žen, tím snadněji a rychleji lze dosáhnout uzdravení a minimalizovat riziko vážných komplikací.

Nezanedbávejte své zdraví, protože zdraví je to nejcennější, co máme.

Zánět močových cest a močového měchýře: léčba

Léčba zánětu močových cest a měchýře vyžaduje vždy konzultaci s lékařem. Pacientovi je často proveden test a následně dostane léky na předpis, případně přímo antibiotika, jejichž dávkování by mělo být dodržováno přesně podle pokynů lékaře.

Prevence zánětu močových cest a močového měchýře zahrnuje pití dostatečného množství tekutin, udržování správné intimní hygieny zejména po sexu (po pohlavním styku), vyhýbání se dlouhodobému zadržování moči a vyhýbání se potenciálně dráždivým faktorům, jako jsou například chemikálie v domácnosti.

 

Chronický zánět močových cest u mužů a žen

Pokud se rozhodnete výše zmiňované příznaky ignorovat, mohou vás čekat časté záněty močového měchýře a močových cest. Nepříjemné příznaky zánětu močových cest a měchýře pak mohou být ale jen špičkou ledovce.

Ať už se jedná o zánět močové trubice, zánět prostaty či močové cesty, léčba by měla ideálně přijít co nejdříve. Pokud se tato onemocnění neléčí, mohou se rozšířit na ledviny, což může vést k vážným komplikacím, jako jsou infekce ledvin nebo dokonce selhání ledvin. Proto je zásadní nezanedbávat žádné příznaky a ihned vyhledat lékařskou pomoc.

Naše oddělení urologie umožní včasnou diagnózu a zahájení vhodné léčby, čímž se minimalizuje riziko vážných komplikací.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Kamila Vorackova
starstarstarstarstar

Byla sem zde na komplexní prohlídce a mohu jen doporučit, skvělý přístup velmi milé jednání.

photo
Marcela Haltufová
starstarstarstarstar
Usměvavý personál, útulné prostředí, skvělá komunikace s recepcí, krátké objednávací lhůty a žádné čekání v přeplněné čekárně - to je ATODA Medical. Velmi si vážím paní doktorky Podstolské a dětské sestřičky Evičky za empatický, přátelský a individuální přístup k mé dceři Sofí. Doporučuji všem rodičům, kteří chtějí to nejlepší pro své děti.
Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.