logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Preventivní prohlídka u praktického lékaře

Preventivní prohlídka u lékaře by neměla být podceňována, neboť pomáhá předcházet zdravotním komplikacím. Jde o první spojení, které navážete, když narážíte na zdravotní potíže a potřebujete lékařskou asistenci.

Lékař v ATODA Medical se během preventivního vyšetření soustředí:

 • na komplexní vyšetření, včetně posouzení rodinné anamnézy se zaměřením na rizika z ní vyplývající,
 • s péčí koordinuje a vyhodnocuje návaznou péči od specialistů v ATODA Medical,
 • při potížích předepisuje potřebné léky,
 • pečlivě spravuje lékařskou dokumentaci a zajišťuje administrativu,
 • vydává žádanky ke specialistům, posudky o zdravotní způsobilosti, potravinářské průkazy, žádosti o ozdravné pobyty, řidičské průkazy a zbrojní průkazy a invalidní důchody,
 • provádí povinná, nepovinná i cestovní očkování, přičemž všechny potřebné očkovací látky má připravené přímo v ordinaci,
 • a mnoho dalšího …

Naše moderní přístroje a další ordinace pomáhají zajistit okamžité výsledky krevních i jiných rozborů. Preventivní prohlídky u dětí a například preventivní prohlídka po 50 letech jsou tak pro vaše blízké nejen komfortním zážitkem, ale také klíčovým krokem k udržení zdraví v optimálním stavu. Například pro vyšetření a léčbu zánětu středního ucha a zánětu zvukovodu využíváme v ATODA Medical moderní otoskop.

Výjimečnou výhodou jednoho z ročních programů péče na naší klinice je pravidelné komplexní roční vyšetření.

icon
Pacient je vždy
na prvním místě
icon
My zajistíme
veškerou péči
icon
Vše komplexně pod
jednou střechou
icon
Svěříte se do rukou
profesionálů
icon
Velmi uklidňující
prostory v secesní vile
icon
Staráme se o
celé rodiny
icon
Ohlídáme všechny
preventivní prohlídky
icon
Jsme tu pro všechny
už od narození
circle

Preventivní prohlídky dětí

Pravidelné roční preventivní prohlídky jsou pro děti klíčové. Je důležité každý rok od narození monitorovat jejich zdraví a poskytnout včasnou detekci potenciálních problémů.

Ať už se jedná o vyšetření v roce, dvou, 5 letech nebo je pediatrem provedena preventivní prohlídka v 7 letech, jedná se o důležitý krok k monitorování a podpoře zdravého vývoje dítěte. Kromě fyzického vyšetření se lékař soustředí také na vývojové mezníky, rizika typická pro tento věk či vhodná očkování.

U dětí ve věku 15 let je důležité začít řešit urologické či gynekologické prohlídky související s reprodukčním zdravím.

 

Preventivní prohlídka (praktický lékař) dle věku

Komplexní preventivní prohlídka u praktika se obvykle provádí v různých životních etapách, aby se zachytily možné zdravotní problémy včas. Výše jsme zmínili povinné preventivní prohlídky dětí, kterými to nekončí.

V ATODA Medical je naší předností komplexní lékařská péče pod jednou střechou. V každém lékařském oboru u nás pracují vynikající specialisté a kapacity v oboru, kteří vám nabídnou tu nejlepší možnou zdravotní péči.

Preventivní prohlídky u dospělých

Preventivní prohlídky většinou vykonává praktický lékař, který kromě klasických vyšetření může doporučit rozbor krve při preventivní prohlídce nebo preventivní vyšetření stolice. Běžné jsou také screeningové testy, mezi 20 - 40 rokem např. krevní tlak, krevní testy, EKG a mezi 40 - 65 rokem např. kolonoskopie, mamografie či osteoporóza, přičemž časté jsou také kontroly týkající se chronických onemocnění (např. cukrovka, vysoký krevní tlak).

 

Preventivní prohlídka u obvodního lékaře pro seniory

Kromě všeho výše zmíněného se u seniorů provádí další screeningové testy (např. osteoporóza, kardiovaskulární rizika) a probíhají kontroly týkající se chronických onemocnění.

 

Vzdělání lékařů a lidský přístup

Naši zkušení lékaři se neustále aktivně vzdělávají a zdokonalují  ve svém oboru. Náš přístup je založen na nejnovějších ověřených metodách západní medicíny a naším hlavním cílem je přispět ke zlepšení kvality života našich pacientů.

Ke klientům přistupujeme s lidským a ohleduplným přístupem. Jsou pro nás důležité osobní interakce, péče a vzájemný respekt. Vždy se zaměřujeme na jedinečné potřeby každého klienta a budujeme vztah založený na vzájemné důvěře. Společně s klientem probereme všechny možnosti diagnostiky a léčby a následně společně rozhodneme o dalším postupu. Vždy hledáme příčinu potíží a neřešíme jen příznaky.

Proč zvolit ATODA Medical

 • Objednejte se telefonicky nebo emailem. Naše ordinační hodiny vycházejí vstříc i zaměstnaným lidem s minimem volného času.
 • Zaměřujeme se jak na péči jednotlivců, tak i celé rodiny.
 • Unikátní a individuální přístup k pacientům s ohledem na věk, dědičné nemoci i mnoho dalšího.
 • Dostupnost ambulance.
 • Provádíme také preventivní lékařské prohlídky zaměstnanců s ohledem na požadavky současných zákonů nebo typu zaměstnání, kde mohou být vyžadovány specializované preventivní zdravotní prohlídky.
 • V našich ordinacích využíváme moderní přístroje a špičkové vybavení. I díky tomu je pacientům výsledek preventivní lékařské prohlídky znám ihned, bez nutnosti opakované návštěvy nebo případného telefonátu.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Petra Egerova
starstarstarstarstar

Toto zdravotní zařízení jsem si vybrala na základě toho, že když se objednáte, (sice za poplatek) tak se vám doktor věnuje přes hodinu. Vstřícný a příjemný personál na recepci vám vše vysvětlí a pak si pro vás osobně přijde lékař.Mohu jen a jen doporučit.

photo
Jaroslav Rejmont
starstarstarstarstar

Jsem s klinikou naprosto spokojen. Pěkné, čisté prostředí, dobrá organizace a hlavně, to co nedokázali vyřešit předchozí tři doktoři, to mi zde paní doktorka vyřešila při první návštěvě. Oceňuji profesionalitu doktorky--Urologie. Tisíceré díky !!!!

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.